ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki,HDP'li belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili, "Ne yapalım seyir mi edelim. Teröristler çatışırken belediyenin her türlü deposunu, inşaatlarını ve binalarını lojistik üst gibi kullanıyorlar. Parasını, iş makineleri kullanıyorlar. Cenazelerinde hep belediye araçları var. Terörle içli dışı olmuş bu insanları seyretmek delilik saftiriklik olur" dedi.

Bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için Antalya'da bulunan Bakan Özhaseki, partisinin Kasım Ayı Daraltılmış Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Burada partililere hitap eden Bakan Özhaseki, hayatın bir mücadele olduğunu belirterek, iyi işler yapmanın gelecek nesiller adına önemli olduğunun altını çizdi.

Şehirlerin ve ülkelerin hayatında dönüm noktaları olduğuna değinen bakan Özhaseki, "1994 yılı şehirlerin belediyelerin hayatında bir dönüm noktasıdır. 2002 yılı bu ülke için dönem noktasıdır. 2002 yılı da bu ülke için merkezi idare açısından bir dönüm noktasıdır. 1994 öncesi ideolojik belediyecilik yapılanması vardı. Bankamatik memurlar vardı, iş yapmazlardı. Çöplük patlardı. Sular akmazdı. İstanbul'da öğrenciliğim geçti, gece yarısı su beklerdik. 1994'te İstanbul'da Cumhurbaşkanımızın ve Kayseri'de de benim Bismillah deyip işe başladığım tarihtir. Bende işe başladığım Kayseri'de şehrin yarısı sağ mafyada yarısı sol mafyadaydı. Bir taraf Anavatan bir taraf CHP'deydi. Şehrin yarısı gecekonduydu. Su kaçakları yüzde 70'deydi. Her taraf borç harç içindeydi. O günlerden başlayan mücadele hizmet ve sosyal belediyecilik bugün şehirlerin eli yüzü açığa çıktı. Antalya'nın bile Menderes Türel ve daha önceki dönemi karşılaştırın. Menderes Türel'le şimdi Antalya'da yeniden hizmet başladı" diye konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000