23 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te ve kamuoyunda tartışma yaratan cinsel istismar düzenlemesine yönelik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hükümetin, toplumun değişik kesimlerinden gelen eleştiri ve önerileri dikkate alarak, geniş bir mutabakat içerisinde bu sorunu çözmesinde büyük fayda görüyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan kanun tasarısı vesilesiyle, kamuoyunda geniş bir tartışma başladığını ifade etti.

Tartışmaya konu kanun tasarısına eklenen bir fıkranın, ülkede önemli bir toplumsal sorun olan, kanunun izin verdiği yaşın altındaki evlilikler sebebiyle ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi niyetiyle hazırlandığının anlaşıldığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Görevi, sorunlara çözüm üretmek olan siyaset kurumunun, bu önemli toplumsal sıkıntının çözümüne yönelik arayış içinde olmasından daha tabii bir durum yoktur. Ancak, söz konusu kanun tasarısının görüşmeleri esnasında başlayan tartışmanın, kamuoyunda çok farklı tepkilere, eleştirilere, önerilere neden olmasının, konunun yeniden ele alınmasını gerektirdiği açıktır. Hükümetin toplumun değişik kesimlerinden gelen eleştiri ve önerileri dikkate alarak, geniş bir mutabakat içerisinde bu sorunu çözmesinde büyük fayda görüyorum."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 21:38
  bu vesile ile çoğu kişi Ailenin isteği ile evlendirilen yaşı küçük kız çocuklarını örnek veriyor. buna bende karşıyım. bir de küçük yaşta Ailesi izin vermeyince kaçan kızlarımız var. Ailesi perişan olsada durumu kabullenmek zorunda kalıyor
 • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 08:18
  Hiç bir şekilde 18 yaş altı evliliği onaylamıyorum. 18 yaşın altındaki herkes çocuktur. Cocuk ile cinsel ilişkiye girmek (kendi rızası ile olsa dahi) büyük bir suçtur.
 • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 02:24
  Avrupada olmasi burdakini mesrumu kilar allahim sen benim akil sagligimi koru
 • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 00:48
  yahu birazda avrupa ve amerikadaki pedofili rezaletini haberleştirin.. dünyanın çivisi çıkmış... meclistekileri araştırsalar pek çoğunun kendisi veya akrabalarında 18 yaş altı evlilikler bolca bulunur. şimdi onlarda tecavüzcü mü oluyor? bu yaygara kasıtlı çıkarılıyor bence.. germeyin memleketi artık
 • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 00:35
  Adam adam
Kalan karakter : 300