ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İstanbul Ortaköy'deki DEAŞ katliamıyla ilgili Konya'da yapılan operasyondan sonra bu ilden İzmir'e gelen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 27 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

SALDIRGANIN İSTANBUL'A GİTTİĞİ GÜN BU KİŞİLERİN İZMİR'E GİTTİĞİ İLERİ SÜRÜLDÜ

Gözaltına alınan kişilerin, Reina katilamını yapan terörist ile birlikte Konya'da aynı ortamda bulundukları belirtildi. Saldırganın İstanbul'a gittiği gün bu kişilerin İzmir'e geldiği ileri sürüldü.

İzmir İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'ya saldırı düzenleyen ve 39 kişinin ölümüne neden olan saldırgan ile bağlantılı oluğu belirlenen bazı kişilerin İzmir'e geldiğini tespit etti.

Bunun üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, İzmir'e gelen ve aralarında çocukların da bulunduğu 27 kişiyi gözaltına aldı.

TERÖRİST İLE KONYA'DA AYNI ORTAMDA BULUNMUŞLAR

Gözaltına alınan kişilerin, İstanbul'da saldırı düzenleyen saldırgan ile birlikte Konya ilinde aynı ortamda bulundukları belirtildi. Kanlı eylemi gerçekleştiren saldırgan İstanbul'a gittikten sonra bu 27 kişinin İzmir'e geldiği ileri sürüldü.

Gözaltına alınan kişilerin çoğunluğunun Uygur Türk'ü olduğu bildirildi.

Neşet DİŞKAYA / HABER MERKEZİ


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(10)
Kalan karakter : 2000