30 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ARAS Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Fikret Akbaş, elektrik sayaçlarını okumak için kırsal alana giden görevlilerin köpekli saldırıya uğradıklarını söyledi.

Son olarak Iğdır'ın Aralık ilçesine bağlı bir köye giden Araş Elektrik Dağıtım A.Ş. görevlilerini köpekler karşıladı. Çoban köpeklerinin toplu saldırısına uğrayan sayaç okuma, kesme, bağlama ekibi sopalarla köpeklerin yaklaşmasını engelleme çalıştı. Ancak, köpekler bir görevliyi kolundan ısırdı. Görevlilerden biri cep telefonu ile köpeklerin saldırısını saniye saniye görüntüledi.

Görevlilerin köylere girdiğinde tüm bağlı köpeklerin görevlilerin üzerine salındığına dikkati çeken Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Fikret Akbaş, bu tür olaylarla Erzurum, Kars, Iğdır, Ardahan ve Bayburt'ta karşılaştıklarını anlattı. Çoban köpeklerinin sayaç okuma görevlilerinden şimdiye kadar 4'ünü ısırdığını hatırlatan Akbaş, görevlilerin köpeklere zarar vermemek için özen gösterdiklerini belirtti.

Bazı abonelerin de dışarda buhlunan sayacın altına köpek bağlağını anlatan Fikret Akbaş, şunları söyledi:

"Kaçak elektrik kullanılan ya da sayacın okunmasını istemeyen aboneler, köpekleri görevlilerin üzerine salıyor. Aslında sık sık rastladığımız bir zorluk bu. Aralık'ın bir köyünde köpeklerden biri arkadaşımızı ısırmış. Biz arkadaşlara şunu tembih ediyoruz. Kesinlikle bu tür durumlarda köpeklere zarar vermeden sadece kendinizi koruyun, diyoruz. Her ay düzenli olarak bu sayaçları okumaya gayret ediyoruz. Vatandaşımız mağdur etmemeye çalışıyoruz. Bu durum her bölgede çok sık yaşanan bir hadise. Vatandaşlardan duyarlılık bekliyoruz."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 15:44
  kaçak elektrik kullanıp bir de müslümanlıktan bahsetmesinler haram yiyorsunuz haram
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 15:17
  KESİN ELEKTRİKLERİNİ BİR AY AKILLARI BAŞLARINA GELSİN!!
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 15:09
  baktın kaçak kullanıyor borcunu ödemiyor
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 14:44
  ADAMLAR AKILLI BİZ ÖDÜYORUZ FATURALARINI ZATEN
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 14:09
  serefsiz hirsizlar Allahtan korkunuz yokmu sizin
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 13:31
  SİZ ÖDEMEYİN ZATEN BİZ SİZİN YERİNİZE ÖDÜYORUZ BATI OLARAK
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 13:28
  Bunun hem elektirini kescen hemde para cezası kescen
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 13:20
  halkımız işine geldiği zaman çok duyarlıdır. mesela polisin işini üstlenip dayak atmak gibi. Ama iş paraya gelince her türlü iş mubah. ve sonrada onların kaçak elektriğini biz namusu vatandaşlar ödesin.
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 13:06
  Hollandada sayac olcumlerini uydu yontemiyle merkezden belirliyorlar. Turkiye bu sisteme gecmeli. Yada on odemeli kartli sisteme neden gecmiyor ?
 • Misafir 04 Ocak 2017 Çarşamba 12:56
  KONTÖRLU SU VARDA ELEKTRİK YOKMU,BİTİNCE GELSİN PARASIYLA ALSIN,NU UYGULAMAYA GEÇİLMELİ
Kalan karakter : 300