27 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir öğretmen ve okulun müdür yardımcısı, geçen cuma günü İstiklal Marşı töreni sırasında bir grup öğrencinin saldırısına uğradı. Öğretmene tekme ve yumrukla saldıran öğrenciler, olaya müdahale eden müdür yardımcısını da yumruklayıp gözünü morarttı.

Döşemealtı İlçesi'nde bulunan OSB içindeki OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, 6 Ocak Cuma günü tüm öğrenci ve öğretmenler İstiklal Marşı töreni için okul bahçesinde toplandı. Başında şapka olan A.E. adlı 9'uncu sınıf öğrencisinin, İstiklal Marşı söylendiği sırada sürekli yanındaki arkadaşlarıyla sohbet ettiğini gören nöbetçi öğretmen Elhan Hadak, tören sonrası öğrencinin başına vurup şapkayı çıkarttı.

Bunun üzerine A.E. ve yanındaki H.D.Ç. ve S.S.C. adlı öğrenciler ile adları belirlenemeyen 2 öğrenci daha öğretmene yumruk atmaya başladı. Yaklaşık 4-5 öğrencinin saldırısına uğrayan öğretmeni, diğer öğretmen ve öğrenciler araya girerek kurtardı.

Diğer öğretmen ve öğrencilerin sakinleştirmeye çalıştığı A.E., H.D.Ç. ve S.S.C.'yi odasına götürmek isteyen okulun Müdür Yardımcısı Muhammet Aksoy, okulun giriş kapısında öğrencilerle tartıştı. Tartışma sırasında öğrenciler müdür yardımcısını da yumrukladı. Törende çıkan kavga okulun güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

ÖĞRENCİLER UZAKLAŞTIRILDI

Müdür Yardımcısı Muhammet Aksoy'un iki gözünün de morardığı olay sonrası hem öğretmen Elhan Hadak, hem de müdür yardımcısı, öğrenciler hakkında jandarma karakoluna şikayetçi oldu. Aksoy ve Hadak, A.E. adlı öğrencinin kavga sırasında bıçak çektiğini de öne sürdü.

Elhan Hadak ifadesinde, İstiklal Marşı başladığında öğrencilerin birinin başında şapka olduğu ve hazırola geçmediğini, çevresindeki arkadaşlarıyla sohbet ettiğini, 'acaba düzelir mi' diye baktıktan sonra düzeltmemesi üzerine arkasından yaklaşıp kulağına 'ne yapıyorsun sen' diye uyarıp şapkasını çıkardığını söyledi. Bu sırada diğer öğrencilerle birlikte A.E'nin kendisine saldırdığını belirten Elhan Hadak, öğrencilerin tekme tokat dövdüğünü aktardı. Müdür yardımcısı Aksoy da kavgaya karışan öğrencinin kendisine kafa ve yumruk attığını belirtti.

Kavgaya karıştığı tespit edilen öğrenciler A.E., H.D.Ç. ve S.S.C., haklarında disiplin soruşturması başlatılarak tedbiren okuldan uzaklaştırıldı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 21:27
  Bu okulun mezun bi ogrencisi olarak elhan hocami yakindan tanirim. Ve ogrenciler tarafindan cok sevilen bi hocadir. Ayriyetten hala mudur yardimci muhammed hocaylada gorusuyorum. Yapilan sadece eskiyalik. Bayragina milletine buyugune marsina saygisi olmayan cocuga yapilcak en iyi mudahele
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 21:26
  Son yıllarda öğrencilerin öğretmenlerine karşı davranışları edepsizliği aşırı artmış durumda
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 21:25
  istiklal arşında şapka takan ........ in okulda ne işi var bağlayın çayıra
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 21:25
  Bonzai içen ogrenciler var... Aba babasi bakmiyor, öğretmenleri mi bakacak...
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 19:08
  Böyle sistemden böyle öğrenci çıkar
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 19:08
  Bu devirde öğretmen olmak inanki boşa
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 17:48
  sorun ne öğrencide nede öğretmende tamamen sorumsuz aile yapısındadır aile çok kötü ev çok karışık
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 17:34
  videoda gördüğüm ilk önce öğretmen cocuga şiddet uyguluyor. çocuk da yediremeyip karsilik veriyor. hata kimde egitimci olmasi gereken ogretmende mi 15 yasindaki cocukta mı?
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 17:19
  İstiklal marşına saygısı olmayan; memleketine saygısı yoktur. Balık baştan kokar.
 • Misafir 10 Ocak 2017 Salı 17:18
  Hocanın yaptığı yanlış da öğrencilerin yaptığı çok mu doğru? Cezasını çeksinler
Kalan karakter : 300