14 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, FETÖ soruşturmaları sebebiyle emniyet teşkilatından ihraç edilenlerin askere alınması hakkında, "Yani kamuoyunun eskiden 'sakıncalı piyade' diye bildiği, aslında askerlik yapması noktasında birtakım sıkıntıların olduğu isimlerle ilgili bir geri hizmet ve idari faaliyetlerde bunlar daha çok görevlendirilecek. Silahsız ve mühimmatsız nöbetlerde bulunacaklar. Ayrıca gözetim ve kontrol altında askerlik hizmetlerini ifa edecekler" dedi.

Milli Savunma Bakanı Işık, FETÖ soruşturmaları sebebiyle emniyet teşkilatından ihraç edilenlerin askere alınması hakkında açıklama yaptı.

Bakan Işık şunları söyledi:

"FETÖ soruşturmaları sebebiyle emniyet teşkilatımızdan ihraç edilenlerin askerlik yapma zorunluluğu var, bu bir mecburiyet. Öncelikle sayı olarak şu anda emniyetin bize ilk etapta gönderdiği sayı bin 590 ancak çalışmalar devam ediyor. Tespitler yapıldıkça askerlik görevini ifa etmesi için bu isimler bize gönderilecek ve biz de bu isimleri askere almak için gerekli çalışmaları yürüteceğiz. 'Bunlar bir terör örgütü mensubu olduğu için ihraç edildi, bunlar nasıl askerlik yapacak' sorusu da son derece önemli bir soru. Nasıl askerlik yapacakları konusunda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aslında geçmişe dayanan ciddi bir birikimi var. Yani kamuoyunun eskiden 'sakıncalı piyade' diye bildiği, aslında askerlik yapması noktasında birtakım sıkıntıların olduğu isimlerle ilgili bir geri hizmet ve idari faaliyetlerde bunlar daha çok görevlendirilecek. Silahsız ve mühimmatsız nöbetlerde bulunacaklar. Ayrıca gözetim ve kontrol altında askerlik hizmetlerini ifa edecekler" dedi.

"KOORDİNASYON SAĞLANDI"

Bakan Işık, Türkiye ve Rusya arasındaki Suriye mutabakatı hakkında, "Şu anda Rusya Federasyonu ile yapılan mutabakat koordinasyon içeriyor, bu koordinasyon çerçevesinde Suriye'de, Türkiye ile rejimin veya Rusya'nın hava unsurlarının karşı karşıya gelmemesi için gerekli koordinasyon sağlandı" dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 2 saat önce
  bunlar gerçekten lanet fetöde devlete karşı çalışmışlarmı bilerek ve isteyerek vatan hainimi çok iyi araştırlmalı bence kurunun yanında yaşta yanmamalı yoksa fetöden ne farkımız kalır....gerçekten bilerek isteyerek suç işlemişlerse cezaevine atılmalı değilsede bu insanların hayatı karaltılmamalı
 • Misafir 20 saat önce
  Verin bize biz komutanlar gerekeni yaparız
 • Misafir 21 saat önce
  Suriye'ye gönderin silahsız olarak
 • Misafir 21 saat önce
  bakanim bu isimlere türk silahli kuvvetlerinin ihtiyaci yok. askerliklerini farkli bir cezalandirma yöntemiyle gerceklestirsinler
 • Misafir 22 saat önce
  Askere alınacak FETÖ'cülerin eline silah verilmesin. Gözaltında tutularak bedenen yapılacak işlerde çalıştırılsın.
 • Misafir 22 saat önce
  çuval çuval patates getirin kışlalara.
Kalan karakter : 300