ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Batman Belediyesi, yaptığı incelemelerin ardından Yılmaz Güney Sinema Salonu'nda çıkan yangınla ve hasar tespit çalışmasıyla ilgili bilgi verdi.

Batman kent merkezinde bulunan Yılmaz Güney Sinema Salonu'nda geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangının nedeni ve salonda meydana gelen maddi hasarın sonuçları yapılan incelemelerin ardından raporlaştırıldı.

Belediyenin açıkladığı rapora göre; elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangının maddi zararı ise 1 milyon 250 bin TL ile 1 milyon 500 bin TL arasında olduğu belirlendi.

Batman Belediyesi'ne bağlı ekiplerin 4 araç ve 19 personel ile müdahalede bulunduğu yangında 87 ses, görüntü, ışık, sinema malzemeleri; 1 adet dijital ses işlemcisi (SKA-30), 1 adet sinema perdesi (5x7), 1 adet sinema projeksiyon makinesi (35 MM), 1 adet film hazırlama platosu (35 mm, 1 Adet Dijital Sinema Projeksiyonu (3 D Uyumlu), 1 adet 3D görüntü aparatı, 1 adet barkod yazıcı, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet 90 KW jeneratör (kontrol panosu), 3 adet masaüstü bilgisayar, 1 adet HD uyumlu projeksiyon, sinemada bulunan oturma koltukları, büro malzemeleri, demirbaşlar, ters tavan, boya badana, elektrik tesisatı, çatı kısmı komple, duvar sıvası ve zemin döşemesi yanarak kullanılamaz hale geldi.

İSMİ DEĞİŞMEYECEK

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy:

"Bu durum bizi çok üzdü, ancak herşey de bir hayır vardır. Yangında can kaybının yaşanmaması sevindiricidir. Sinemayı daha iyi bir çalışmayla, mimari dokusuna bağlı kalıp, 500-600 Bin TL'lik bir harcamayla modern bir sinema haline getireceğiz. İstanbul Kadıköy'de, Ankara'da hangi film izleniyorsa biz de burada vatandaşımıza izlettireceğiz. Vatandaşı sevmek budur" dedi.

Modern bir sinemanın müjdesini veren Aksoy, sağda solda yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesini, sinemanın isminin Yılmaz Güney Sineması olarak kalacağını belirtti.

Bulut KUTLU/ BATMAN

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000