ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, Demokratik Bölgeler Partili (DBP) eski Esendere Belediye Başkanı Akif Kaya, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı görevlileri, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, DBP'ye mensup eski Esendere Belediye Başkanı Kaya'nın bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği yönünde bilgiler alınması üzerine şüphelinin ev ve eklentilerinde arama yapan ekipler, PKK/KCK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan'a ait 4 fotoğraf ve harddisk ele geçirdi.

Gözaltına alınan Kaya'nın işlemleri devam ediyor.

Kaya, bir süre önce İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmıştı.

HAKKARİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, Esendere Belde Belediye eski Başkanı Arif Kaya'nın bölücü terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık ettiği yönünde bilgiler alınması üzerine operasyonun yapıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; 07 Şubat 2017 günü İlimiz Yüksekova Esendere Belde Belediye Eski Başkanı A.K. isimli şahsın bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği yönünde bilgiler alınması üzerine şahsın ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde; PKK/KCK terör örgütünün elebaşı Abdullah ÖCALAN'a ait 4 (dört) adet fotoğraf ve 1 (bir) adet Harddisk ele geçirilmiş olup, şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000