28 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "MHP sahada 'Evet' kampanyasını yürütecek. Öncelikle kendi teşkilatlarından başlayacak ve süreç içinde vatandaşa, kamuoyuna açılarak çalışmalarını devam ettirecek. Sloganımız belli oldu: Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez." dedi.

Konya Dedeman Otel'de, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla yapılan toplantı devam ediyor. Toplantıya MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural da katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, toplantıya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda süreçle ilgili değerlendirmeler yapıldığını söyledi.

"SLOGANIMIZ BELLİ OLDU"

Karakaya, partisinin yeni anayasa teklifinin referanduma götürülmesinde katkı verdiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

"MHP sahada 'Evet' kampanyasını yürütecek. Öncelikle kendi teşkilatlarından başlayacak ve süreç içinde vatandaşa, kamuoyuna açılarak çalışmalarını devam ettirecek. Sloganımız belli oldu: 'Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez'. Vatan, millet, bayrak ve Türklüğün bekası için 'Evet' diyoruz. Bu söylemle vatandaşın karşısına çıktığımızda bunu daha anlaşılır hale getirerek teşkilatlarımızla çalışma yapacağız. Eğiticilerin eğitimini yapacağız. Teşkilatlarımız sahaya inecek."

"GEREKLİ DİSİPLİNM İŞLEMLERİ YAPILACAK"

Gazetecilerin referandumda 'Hayır' oyu vereceklerini açıklayan MHP'li milletvekillerine ilişkin sorusu üzerine Karakaya, "MHP'nin bazı milletvekillerinin, tamamen parti disiplini dışında hareket ederek başka partilerle bir araya gelmesi, hatta arayış içine girmesi ve ayrı bir baş çekip kampanya yürütmesinin, siyasetle, partiyle, kurumsal yapıyla ve disiplinle bağdaşacak bir tarafı yok. Bunun affedilecek bir tarafı da yok. Gerekli disiplin işlemleri yapılacak diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

MHP'nin vatan ve millet için 'Evet' diyeceğini anlatan Karakaya, şunları kaydetti:

"Bir partiye veya bir şahsa destek verme gibi algılama ve algılatma çalışmaları an itibarıyla etkisini yitirdi. Gerçekten, Türkiye zor durumda. 'Siz eskiden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hep karşı duruyordunuz, niye destek veriyorsunuz?'. Bu soru çok yanlış. Biz kimseye destek vermiyoruz. Bu şekilde yorumlayanın kendi takdiridir ama MHP olarak Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları dikkate alarak, özellikle 15 Temmuz'dan sonrası içine savrulduğu yeri ve terör örgütleriyle ciddi mücadelenin yapıldığı ortamda, Cumhurbaşkanı'nın her gün Anayasa'yı çiğnediği görünümü, hükümet sistemindenki çarpıklıktan dolayı bunu kaldırmanın derdindeyiz. Referandumda 'Evet' çıkacağından eminim."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 16:32
  Millet için hayır ülkem için hayır
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 01:42
  Kendimi bildim bileli ülkücü yüm tabiki Hayır
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 01:40
  siz ne kadar hayirda deseniz allahin da sizin uzerinizde bir hayri elbette vardir siz saten hep bu milletin cikarlarina 17 yildir hayir diyorsunuz
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 01:33
  hayircilar sizin saten memleketimi seiviyorum dediginiz bile yalan pkk hayir dedimi sizde diyorsunuz chp hayir dedimi sizde diyorsunuz yabanci ulkeler hayir diyince sizde saten hepahyir dediniz sizin memleket sevdaniz yokki pkk sevdaniz doguyor bu arada olen askerleimizi dusunun
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:53
  Kendisi Gökçek'in sözünden çıkmayan bir gen başkan yardimcisidir
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:48
  Sandıkta görüşürüz baba atila kaya halacoglu diğer teskilatlar hayır basacak tarihe en hain lider olarak gececek bahceli
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:48
  Evet tabi ki kardeşim hdp ile ayni görüşü savunanlar kendilerini sorgulasin
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:33
  turkiye birlikberaberlik icinde olup 2050 yilina kadar asker i ve milli sanayisini tamamlarsa turkiyenin sirti yere gelmez
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:33
  sonuna kadar HAYIRRRRRRRRR
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:03
  MHP yi bitirdiniz vatanımı bayrağımı seviyorum hayır diyorum
Kalan karakter : 300