29 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, basın mensuplarına, Samsun-Ordu karayolunda katlı yol için fore kazık yapımı esnasında 20 inçlik doğalgaz ana hattına zarar verildiğini, bu nedenle gece saatlerinden bu yana kentte doğalgaz akışının kesildiğini söyledi.

Tahribatın meydana geldiği bölgenin yaklaşık 100 metre uzağında akaryakıt istasyonu bulunduğuna dikkati çeken Gürkan, "Akaryakıt depolama tesislerine yakın olduğunu dikkate aldığımızda çok büyük tehlikeyi atlattığımızı söyleyebiliriz. Olayın gerçekleştiği andan itibaren doğalgaz dağıtımını yapan SAMGAZ Doğalgaz Dağıtım AŞ, sorunun çözümüne yönelik özverili şekilde çalışmaktadır. Tahribatın giderilmesinin ardından 29 bin 177 binanın doğalgaz regülatörleri patlama olmaması için tek tek kontrol edilecektir. " dedi.

Doğalgazın ancak yarın akşamdan itibaren kontrollü şekilde verilebileceğini bildiren Gürkan, "Samsunhalkının soğuktan bir an önce kurtulması için odamıza kayıtlı doğalgaz iç tesisat mühendislik firmalarından 12, oda çalışanlarından da 3 ekip oluşturarak çalışmalara destek veriyoruz. Vatandaşlarımızı, dağıtım firmasından gaz arzı güvenli şekilde yapıldığı açıklanana kadar doğalgaz ile çalışan ocaklarını, sobalarını ve benzer cihazları kapalı durumunda tutmaları konusunda uyarıyoruz. Aksi durumda doğalgaz zehirlenmeleri veya patlamaları olabilir." açıklamasında bulundu.

SAMGAZ Doğalgaz Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamada ise hasar gören bölgede gerekli çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Gece saatleri itibarıyla hasarın giderilmesinin akabinde gaz arzını sağlama operasyonu gerçekleştirileceği bildirilen açıklamada, doğalgazın öncelikle hastanelere verileceği kaydedildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 15 Şubat 2017 Çarşamba 22:44
  altyapı çalışmalarını yapan firma yada kurum her neyse, madur kalan halka tazminatını ödemeli. Para olarak değil belki ama ,Samsun'a bi park yaparak..vs gibi... Ama nerde bizde bu düşünce temeli, vizyon.... Ahh.... ah....
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 20:39
  bu rantiyeci kafa nükleer santral yapmaya kalkıyor. ülkem adına çok endişeliyim
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 19:11
  Sahipsiz şehir samsun ... bu şehre bir hafta bile gaz verilmese kimsenin gıkı çıkmaz. Merede bu şehrin milletvekilleri hadi iktidarından vaz geçtik muhalefet vekillerinden bile çıt yok ... belediye başkanları arazi. Sivil toplum kuruluşları kış uykusunda Yarın öbürgün Samgaza ödül verilirken gör
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 01:41
  Önüne gelen kazı çalısması yapıyor birde borudan önce toprak altına gaz borusu olduğunu belli eden şerit çekilirki o bölgede kazı yapanlar altta ne borusu olduğunu anlasın nerde bizde su elektrik gaz kanalizasyon ayrı renkler kullanılır
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 01:01
  ragulator nası patlıyormus bi açıklayın bakalimm
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:51
  dunya bizi kiskanmasin
 • Misafir 12 Şubat 2017 Pazar 00:27
  Ya arkadaşım onlar mühendis neyse onu söylüyorlar sana ne oluyor
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 23:56
  ana boruyu patlatanın lisansını iptal edin.güzergah çalışmaları rast gele mi yapılıyor
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 23:44
  size ne kardeşim bu ülkede mühendislik yapın bırakın bu ayakları siyaset değil...
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 23:12
  tarife kaç lira???..
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 23:10
  aman işciliğiniz iyi olsun. Allah korumuş.
Kalan karakter : 2000