28 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından referandum öncesi açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli'nin sözleri;

"16 Nisan’da yapılacak Anayasa referandumu öncesi Türkiye marazi tartışmalarla kilitlenmiş, maksatlı soru ve sorgulamalarla boğulmuş durumda. Usta provokatörler, uzman bozguncular,icazetli spekülatörler,kuyruğu dik tutmaya çalışan müşfik kisveli münafıklar son kozlarını oynuyorlar."

"Uzun bir kıştan sonra buzlar altında filizlenen otlar gibi kara kampanya mucitleri referandum bahanesiyle tekrar meydana üşüştüler. Akıllarda MHP, ağızlarda MHP. Hep aynı soru! Müflis cenah acaba referandumda MHP’liler ne diyecek, ne karar verecek sorgulaması yapıyor."

"Dingilinden fırlayıp kontrolsüzce seyreden tekerin akıbeti neyse hakkımızdaki mesnetsiz değerlendirmelerin nezdimizdeki itibarı aynıdır. Türk milletiyle bağını koparmış, demokrasinin erdemiyle kalp rabıtasını bozmuş kim varsa tercihimizi yokluyor, bizimle ilgili yorum yapıyor."

"BAYRAĞI BUGÜN ELE ÇİZEN YARIN YELE VERİR"

"Demokratik nitelikli samimi ve safiyane eleştiriler dışındakiler elbette bizim için yok hükmündedir. Varlık içinde yokluk acı bir sondur! Kimileri kalkıyor ışıksız otellerde gürültü çıkarıp, bitmiş ve tükenmişlikleriyle çaresizliğin ve çamurluğun limanına demir atıyor."

"Bunlar avuç içlerine kınadan bayrak yaparak sözüm ona sanal gündemde yer tutmaya, çürümüş zihinleriyle ayakta durmaya çalışıyor. Anlayana;bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir.Halbuki bayrak şereftir, bağımsızlık sembolüdür;ancak baş tacı edilir,zirvelerle taçlanır."

"HELE BİRİLERİ VAR Kİ..."

"İstikbalsiz bir hayatın bütün ağırlığını sırtında taşıyanların ikide bir gizlendikleri kaos örtüsünden başlarını çıkarması nafile çabadır. Yüzlerinden kötülük ruhu bir elmastan taşan ışık gibi parlayanların ne davaya,ne devlete,ne de büyük milletimize en ufak hayırları dokunmaz."

"Hele birileri var ki, kalpleri nedamet ve yeis içinde çarpması gerekirken Anadolu’ya hayır turuna çıkma kararları hayret ve ibret vericidir. Bir ara zamanlarını boşa harcayıp her işten kaytaranlar, araya kaynak yapıp mücadeleden kayış atanlar şimdilerde yollara düşeceklermiş."

"BUNLAR İLK İSTASYONDA İNMİŞLER, İLK HENDEKTE DÜŞMÜŞLERDİR"

"Bir gün övdüklerini göklere çıkaracak kadar heyecan duyanların,diğer gün yerip yerin dibine geçirme hevesleri kurnazlık ve karakter zaafıdır. Davamızda ileri hamlelere ayak uyduramayanların gözleri daima arkadadır. Ve bunlar ilk istasyonda inmişler, ilk hendekte düşmüşlerdir."

"Ülkülerimize ulaşılması için fedakarca emek veren özverili ve tutkulu arkadaşlarım gerçek dava ve değer simgeleridir. Onlar aynı yerindedir. Yerinde olmayan dönenler, satanlar, sapanlar, sövenler ve de savrulanlardır. Bize düşen de onlara yolunuz açık olsun demektir.Kötü gören kötü gösterir. Tıyneti iyi olanın niyeti iyidir. Fikri berrak ve oturaklı olanın kötülüğün fiili bekçisi olması beklenmemelidir."

"BUNA TARİH MÜSAADE ETMEZ, TÜRKLÜK İZİN VERMEZ"

"Bizim aramızda klik ve kulis faaliyetler yaşayamaz. Gergin yüz hatlarıyla,boğuk ses tonuyla fitneye mihmandarlık yapanların oyunları tutmaz. Dinamik bünyeye statik aşı, diri muhayyile ve muhtevaya yıkım irini enjekte edilemez.Buna en başta tarih müsaade etmez, Türklük izin vermez. Milletten çizik yemişlerle yol yürüyemeyiz. Milliyetçi Hareket’in 48 yıllık haysiyetini iki paralık etmeye çalışanlarla hedefe varamayız. Biz Türkiye’ye evet derken, birileri hayır diyor. Varsın desinler; ama unutmasınlar ki son söz millete, son hüküm milli iradeye aittir."

"SİSTEM VAHİY DEĞİL, İNSANLIK İCADIDIR"

"Hakim hükümet sistemleri insanlığın ihtiyaç ve arayışından doğmuştur. Tarihin bir diliminde pek tabii zorunlu nedenlerden de değişebilecektir. Sistem vahiy değil, insanlık icadıdır. Huzurlu, kardeşçe, birlik ve refah içinde yaşamanın formül arayışı ise hiç bitmeyecektir. Bir sistem değişikliği, tarihsel yolculukta bir durum muhasebesi, rota düzeltmesi, devlet ve toplum dengesini yeni baştan kurma arzusudur. Elden giden bir şey yoktur. Feda edilen, hiçe sayılan, yıkılan bir şey de olmamıştır. Ve de millet kendi hakkında karar verecektir."

"BUNLARIN PEŞİNE TAKILANLAR HÜKÜMSÜZDÜR, HARAMDIR"

"Türk milleti aciz, kudretsiz, sığıntı, cahil, rüştünü kaybetmiş, iradesini çaldırmış, tutsak bir kalabalık mıdır ki, güven duyulmaz? Pensilvanya ve Kandil’e adeta türbe kurup başlarında mum yakacak kadar gözü dönenler ve bunların peşine takılanlar hükümsüz, haramdır."

"BUNUN İÇİN EVET DİYORUZ"

"Hayır demek demokrasi olacak, evet demek Cumhuriyeti dağıtmak sayılacak! Bu nasıl bir kötürüm, nasıl kirli ve garez dolu bir bakıştır! Dengesizlik bir kez hız kazandı mı onu ancak güç yerine oturtacaktır. Güç ise millettir. Milletin ta kendisidir. Bunun için EVET diyoruz. Mahkum olmak istemeyen bir milleti esareti altında tutmaya muktedir olacak kadar müstebitler, artık bu dünya yüzünde kalmamıştır."

CHP'NİN ANAYASA MAHKEMESİ KARARI

"Türk milleti egemenliğini kullanarak hakkına, hukukuna ve ezeli haysiyetine 16 Nisan’da sahip çıkacaktır. Bunun için EVET diyoruz. CHP’nin zoru görünce yan çizmesinden dolayı Anayasa Mahkemesi’ne gitmeme kararı, milli iradeye şeklen saygı duyma mecburiyetindedir. Biz 16 Nisan’da demokrasinin Sakarya Savaşı’nı yapacağız. Bu savaşı bir kez daha milletçe kazanacağız. Meraklanmayın tarih uyanacaktır."

"İHANET ÇEMBERİNİ YARDIĞIMIZ DEVİRLER DE OLMUŞTUR"

"Ekmek yerine süpürge tohumu yediğimiz, kavrulup öğüttükten sonra kaynatılan nohutu kahve niyetine içtiğimiz dönemler olmuştur. Yokluk ve boşlukta sallanıp tutunacağımız dal aradığımız, sonra da kahraman ecdadımızla ihanet çemberini yardığımız devirler de olmuştur. Uyuşmuş, sinmiş kalabalıklardan millet çıkmayacaktır. Türk milleti uyanık bir şuura, kutlu ve devasa bir kültürel hazineye sahiptir"

"EL SANILANLAR ASLINDA GELİNEN YERDİR"

"İddia edildiği gibi, ele güvenen var mı bilmem! El kim onu da bilemem. Eğer el olarak görülen dün elele duranlar ise, bunu nankörlük sayarım. Aramızdayken el üstünde tutulanların yeni yuvalarında arkalarına dönüp geçmişine el muamelesi yapması bayağı ve bayat bir retoriktir. El sanılanlar aslında gelinen yerdir. El denilenler Türkiye’nin varlığına, Türk’ün kudretine bel bağlayanlardır. Sele dönenler anlayamaz."

"DEĞİŞEN BEN MİYİM YOKSA BAKAN GÖZLER Mİ ŞAŞI?"

"Ele güvenmeyelim güvenmemesine de, elaleme rezil olmaktansa millete güvenelim, inançlarımızdan gücümüzü alalım yeter. Yalnız olmak, kimsesiz olmak değildir. Millet arkamızda dursun, Allah esirgesin ve korusun fazlasıyla kafi gelecektir. Son olarak Bahçeli niye değişti diye soruyorlar: Değişen ben miyim yoksa bakan gözler mi şaşı? Değişen ben miyim, derlenen Türkiye mi?"

"BU ÜLKE İÇİN YEMİNİMİZ VAR, VAZGEÇİLMEYECEKTİR"

"Davamı değişmem, fikriyatımı değişmem, ülkülerimi hiçbir şeye değişmem. Her şeyini takas edenler, sorumluluk ruhunu başka görür. Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmeyecektir. Yemini olanın ilke ve ülküleri değişmez, dönüşmez; yalnızca gelişir, genişler, yükselir. Diyeceğim odur ki, EVET, yine EVET, bir kez daha EVET… Sonuna kadar Devlet, ebediyete kadar Millet."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:55
  Devlet bey bugune kadar cizgisini bozmamış...ne dediyse haklı çıkmış.Devlet hoca evet dediyse bir bildiği vardir.Bir tehlike görmüştür.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:34
  Sende gökten zembille inmedin partiyi sen kurmadín yeri geldi partiyi baraj altı bıraktın yeri geldi partiyi hdp nin gerisinde braktın senin başaramadiklarni başaracak insanlara engel olma sanki bitek kendisi ülkücü
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:14
  Dünya savaşa doğru gidiyor. Amerika Pasifikte Çin, Doğu Avrupa ve Orta doğuda Rus ve İran'la bir mücadeleye girecek. İngiltere bu hengamade kendini muhtemel çatışmadan çekti. Türkiye bu noktada karar mekanizmasını tek noktada toplamaya çalışyor. Çanlar dünya için çalıyor.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 22:26
  Kurultayda Akşener'in karşısına çıkmaktan korkan türlü manevralar ile kurultaya delege iradesine karşı çıkan birisi gitmiş evet demiş şimdide Asenaya laf ediyor , yazık . Herşey çok açık diyet ödüyor
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 22:21
  "....Üzerine aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.” Cumhurbaşkanlığı yemin metninden , bu yemin ortada iken bizim halk evet demez
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 22:12
  güzel söylemiş bahçeli
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:59
  biri piyasa paraya mı boğulacak demiş. hayır çıkarsa ne olabileceğini en yakınınızdaki iş adamına esnafa sorun söyler.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:56
  21:24:04 ülküsüz bir insan olduğundan sen anlayamazsın, hadi sen anayasa mahkemesine gidedur :)))
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:51
  Sana birkez daha helal olsun sayın bahçeli tebrik ediyorum millet devlet el ele durmak yok yola devam.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:47
  Ben Bahçeli EVET dediği için tüm bildiklerimi unutup EVET diyeceğim. Başkanlık sistemi gerekliki Bahçeli böyle bir risk aldı.Başbuğ gibi önce Türkiye dedi. Büyük Türkiye oyunları bozacak.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:24
  İlginç olan şu ki ; adam iktidardan daha çok evet propagandası yapıyor..
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:20
  evetler kazansada kaybeden yine sen olacaksın bay bahçeli...bu seçimin tek mağlubu sensin sen duydun mu....
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:10
  daha kac ay once baskanlik.ulkeyi boler diyen sayin bahceli hayirlara vesile olmasi dilegiyle elbetteki hayir
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:04
  hayırcılara bakıp evet diyenler biraz da zahmet edip getirilmek istenen anayasaya bir baksalar ya..
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:01
  insanlar marsa gidiyor sen hala el öptürme peşindesin istediğiniz sistemi getirin
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:52
  valla biri altta en guzelini yazmis. eveti hayiri onemsiz. millet aç ve uçan kuşa borçlu. evet ya da hayır deyince piyasa paraya mi bogulacak?
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:52
  MHP li degilim basdan soyleyeyim Türkiye me Devlet bey gibi liderler lazlm
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:47
  Bu ülkenin tamami artik okuma yazma biliyor ve bir cok insan üniversite mezunu. Aklı selim insan otur araştir kafadında analiz ve mahakemesini yapar. neye EVET meye hayır diyeceğini analiz yapar ve gider diğer ülkelerde olduğu gibi rahat bir vicdanla oyunu kulanır. Okur yazar cahil insanda burda kaf ebeliği yapar facebooktan twiterdan kızlaarı araştir. yani Allah akıl vermiş tikir vermiş . kuranın ilk ayeti Oku. Tarihini bilmeyen kendini nerden bilir.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:47
  bahçeli ne oldu 180 drece döndün bizde anlıyaLIM
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:47
  Herkese hak ettiği cevaplar hak ettiği tonda verilmiş helal olsun..
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:44
  Okullarda ders diye islenmesi gereken konusmalar
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:41
  yine soruyorum bir ülkücü olarak bizim bilmediğimiz ne var açıkla anlıyalım yoksa 180 derece dönüş neden
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:38
  valla hayır diyene vatan haini muamelesini sayı n Bahceli de yapmış. Bence referanduma lüzum yok. Bahceli de nerdeyse böyle demiş.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:34
  tüm teröre karşı evet evet evet
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:46
  hayır diyecek ülkücülerde teröristmi madem herkes evet diyecekse referanduma ne gerek nasılsa meclisten geçti yasallaşsıngitsin onları millet seçti o yetkiyi verdi işbitmiştir milleti germeye kutuplaştırmaya ne gerek
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:29
  misafir ülküdaş dediklerinden bazıları ki bugün hayır cephesinde boy göstermeye çalışıyorlar ülkeyi satıyordu.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:25
  Bahçeli CHP ile işbirliği yaparken normalde AKP ile işbirliği yaparken mi normal değil,HDP nin karşısında işte eleştiriler yersiz bence
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:23
  Sonuna kadar arkandayız başbuğun emaneti sen neye evet diyorsan bizde ona o Sebeple evet diyoruz
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:17
  bunca olanlardan sonra hala fetöcülerle iş tutmak nasıl bir kafanın mahsülüdür?
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:17
  senaryo: fetö figüranlar: hdp ve chp
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:15
  evet hayir bos piyasa kan agliyor hersey tikandi alooooo
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:13
  Devlet bey e güveniyoruz
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:04
  Bahçeli her kesime cevabı yapıştırmış her cümlesi isabetli ibretli olmuş tebrik ediyorum bende evet diyorum
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 21:23
  Bende ''Hayır'' diyorum.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 20:02
  Türkiye iranla savaşsa iranın yanında savaşırım ve rus medyasına Türkiye deaşa sarin gazı veriyor diyen bir vekilin olduğu partiye güvenip hayır mı denir ?
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:57
  Devlet Ada'mı adabı ve ahlakı almış devlet yaşasın anlayışı helal sana
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:57
  Devlet ve Devlet Bahçeli, kuruntular bunu okusada biraz insafa gelirler belki.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:56
  devledin başına devlet gelecek evet
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:55
  Bahçelinin ne MHP ye ne ülkeye verecek birşeyi kalmamış anlaşılan...
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:55
  Eğer evet dersem mhp deyi bir parti olmayacak bir MHP olarak HAYIR diyorum
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:54
  Ülkücülere yapılanı gördükçe güvenilmez olanlar ortada diyor ülkücüler.Ülkücüler bayrağı taşıyamayanları ayan beyan görüyorlar.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:53
  O zaman federasyon olsun.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:46
  Sayın bahçeli sen ulkudaşlara sordum muben bir ülkücü olarak HAYIR diyorum
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:44
  demokratik eleştirilere cevap verseniz ya o zaman. Neden sürekli diğerlerine cevap yetiştiriyorsunuz?
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:44
  "Hayır"cılara bakınca EVET demeyelimde ne diyelim?!
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:43
  Bitirdin kendini
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:41
  Mhp nin hakki meral aksenerdir!!!
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:40
  HAYIR
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:39
  Helal
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:33
  Evet
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:31
  Nafile çırpınışlar.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 19:29
  Abdulhamite bile izin verilmemişti Fatihin yanına gömülmesine
Kalan karakter : 2000