ÜYE GİRİŞİ
LÜTFEN KULLANICI ADINIZ VE ŞİFRENİZ İLE GİRİŞ YAPIN!

HSYK 202 hakim ve savcıyı ihraç etti

HSYK Genel Kurulu'nun meslekten ihraç ettiği 202 hakimden 55'i hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen hakimler arasında Ayşegül Terzi'ye tekme atan saldırganı ilk celsede tahliyesine karar veren hakim de bulunuyor

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ( HSYK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında tutuklanan hakim ve savcıların verdiği ifadeler doğrultusunda 202 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

HSYK Genel Kurulu ile ilgili bilgi veren HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, daha önce ihraç edilen hakim ve savcıların verdiği ifadeler doğrultusunda 202 hakim ve savcının daha durumunu görüştüklerini bildirdi.

Yılmaz, toplantı sonunda, olağanüstü hal kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname gereği, FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak, irtibat ve bağlantısı olduğu iddia edilen 202 hakim ve savcının, açığa almadan meslekten ihracına karar verdiklerini kaydetti.

HSYK, son olarak 20 Şubat'ta 227 hakim ve cumhuriyet savcısının meslekten çıkarılmalarına karar vermişti. Bu rakamla ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 886 olmuştu. Bugün 202 hakim ve savcının daha ihracı ile toplam sayı 4 bin 88'i buldu.

İHRAÇ EDİLEN 202 HAKİM VE SAVCININ İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Şort giydiği gerekçesiyle Abdullah Çakıroğlu'nun saldırısına uğrayan Ayşegül Terzi.

Tekmeciyi serbest bırakan hakim Hakkında gözaltı kararı verilen hakim ve savcılardan 2'si Anadolu Adliyesi'nde görevli. Bunlardan biri Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İbrahim Uyanık. Hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için otobüste tekme atan Abdullah Çakıroğlu'nun ilk celse tahliyesine karar veren, yargılamayı yapan hakim. (Arzu Kaya - Habertürk Haber Merkezi)

55 HAKİM VE SAVCI HAKKINDA GÖZALTI KARARI: 26'SI YAKALANDI

Fetullahçı Terör Örgütüne ( FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, örgüte üye olduğu iddiasıyla hakkında gözaltı kararı verilen meslekten ihraç edilen 55 hakim ve savcıdan 26' sı yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yamanın koordinesinde FETÖye mensup olduğu iddia edilen hakim ve savcılara yönelik soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen 55 hakim ve savcı hakkında silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan gözaltı kararı verildi. Ayrıca savcılığın talebi üzerine, hakimlikçe, şüpheliler hakkında arama ve el koyma kararı da alındı.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik operasyonda, 26 hakim ve savcı gözaltına alınırken, diğerlerini arama çalışmaları sürüyor. Operasyon kapsamında şüpheli hakim ve savcıların ikametlerinde arama yapılıyor.

Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) dün ihraç edilen 202 hakim ve savcı arasında bulunduğu öğrenildi. 

İZMİR'DE 20 GÖZALTI
Habertürk Muhabiri Neşet Dişkaya'nın aktardığı bilgiye göre hakkında ihraç kararı verilen hakimlere yönelik İzmir'de polisin düzenlediği operasyon sonucunda 20 hakim ve savcı gözaltına alındı. Şüpheli 3 kişin ise arandığı bildirildi. 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
0 3 -3
60 yıldır bu ülkenin içine sızmış hainler yok olsun diye 80 milyon kere "EVET"
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
9 6 +3
15 yıldır ülkenin her noktasına hainleri yuvalandıran bu iktidara 80 milyon kere "HAYIR"
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
12 18 -6
Biz başkanlık sistemine evet diyoruz. Allahın izniyle ve halkın desteğiyle reis başa daha güçlü gelince eski ve mecliste bulunan vekil hainlere de sıra gelecek.
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
27 3 +24
bylock hiç kullanan siyasetçi Yok ne hikmetse
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
12 12 0
hala EVET diyenler duysun
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
6 6 0
ülkenin çivisi çıkmış
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
3 0 +3
Yerel mahkemede kazandığım haklı bulunduğu davada,hakim feto dan ihraç edildiği için yargıtay bozma kararı verdi...
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
0 0 0
liste nerde
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
0 0 0
yazıyı okursan görürsün
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
15 0 +15
Ne utanç verici bir manzara 4088 hakim dış mihraplı güç odaklarına hizmet adına Vatanına ihanet içinde ve biz Ülke olarak eğer darbe girişimi olmasa ve bütün bunlar ortaya çıkmasaydı ne hale gelecektik. İşte Türk siyasetçilerinin bu ülkeye yaptığı eser. Sorsan hepsi masumdur bizim siyasetçilerin.
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
3 0 +3
fetöcü hakimleri görevden almamak için direnş gösteren hsyk üyeleri görevlerinden alınmışmı yoksa devame edecek mi göreve, 200 ü aldılar ama geçende 60 fetöcü hakimi göreve iade ettiler