ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaptığı açıklamada, Alman makamlarının bugün PKK terör örgütü yandaşları tarafından 16 Nisan'da oylanacak anayasa değişikliklerine karşı gerçekleştirilen gösterilere izin vermesini en güçlü biçimde kınadıklarını belirtti.

Türk milletvekili ve bakanların Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla buluşmalarına sudan sebeplerle engel olmaya çalışanların, kendi terör örgütü listelerinde de bulunan PKK'ya ait sembol ve sloganlara göz yummasının kabul edilemeyeceğini bildiren Kalın, şunları kaydetti:

"Bu hasmane tutumu ifade ve toplantı hürriyetiyle açıklamaya çalışanları ciddiyete davet ediyoruz. Türk milletinin seçilmiş temsilcilerinin vatandaşlarımızla buluşmasının tehlikeli olduğunu iddia edip, teröristlere meşru aktör muamelesi yapmanın izahı mümkün değildir. Yapılanlar açıkça teröre destek olmaktır. Esasen bugün Frankfurt’ta yaşanan skandalla birlikte bazı Avrupa ülkelerinin 16 Nisan referandumuna müdahale etmeye çalıştığını ve 'Hayır' kampanyasından yana açıkça tavır koyduğunu bir kez daha müşahade ettik. Avrupa ülkelerine tekrar hatırlatıyoruz: 16 Nisan’da kararı Avrupa değil, millet verecektir."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 19 Mart 2017 Pazar 01:04
    almanya yanlış yapıyorsa kınamanın yanında,alman muhalefet partileri ve ayrılıkçılarını türkiyeye davet edip onlara destek verdiğinizi gösteren uygulamalar yapabilirsiniz.çaresiz tavırlar sergilememek lazım diyoruz.
  • Misafir 19 Mart 2017 Pazar 00:54
    Allah'ın izniyle Türkiye güçlüdür Türkler Allahtan baska kimseden korkmaz
  • Misafir 19 Mart 2017 Pazar 00:36
    Turan, 'hani Türkiyedeki propagandaların almanyaya taşınmasına karşıydınız?Referandumda görüşürüz. İki yüzlüler!
Tüm yorumları göster(23)
Kalan karakter : 2000