ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, partiye ulaşan ihlal iddialarıyla ilgili görüşmede bulunmak üzere, bugün 12.30'da Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'i ziyaret edecek.

Aksünger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin kendi örgütünden gelen ıslak imzalı sandık sonuç tutanaklarını sistemlerine girdiklerini belirtti.

Örgütlerinin girdiği verileri YSK sonuçlarıyla karşılaştırma işlemlerinin sürdüğünü aktaran Aksünger, bugün içinde itirazların yapılacağını bildirdi.

Bugün 12.30'da YSK Başkanı Güven'i ziyaret edeceğini vurgulayan Erdal Aksünger, şunları söyledi:

"Sandık bazlı demiyorum, şu anda bize 10 binden fazla okuldan gelen ihlal söz konusu. 57 bin okulun 10 bin 900 tanesinde ihlal yaşanmış. İş artık başka bir boyuta geçti. Bu konular bireysel itirazların ötesinde artık. Halk da bireysel itirazlarını mutlaka yapacaktır, halkın böyle bir hakkı var. Anayasa ve yasalardan kaynaklanan direnme hakkını herkes kullanacaktır."SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Nisan 2017 Salı 11:10
    bunlar ne biçim parti arkadaş.oran % 99,999 çıksa dahi bunlar gidip SYK yine gider itiraz ederlerdi. her şeye muhalef partisinin boş şeyler ile uğraşacağına ekoniye nasıl katkılar sunarız önerilerini bekler idim.bu boş laflara karnımız tok.
  • Misafir 18 Nisan 2017 Salı 10:58
    hadi ordan , 10 binden fazla okulda ihlal varmış, kuş uçurtmadılar be sandıklarda sanki biz görmedik
  • Misafir 18 Nisan 2017 Salı 10:57
    kuyua bir taş atıyorlar çıkarması günler alıyor , olan akıllılara oluyor
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000