ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Donald Trump’ın Erdoğan’la görüşmesinde gündeme getirdiği İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü Andrew Brunson, Eylül 2016’da milli güvenlik aleyhine faaliyetten sınırdışı edilmeyi beklerken, kilise sohbetlerine katıldığını belirten bir gizli tanığın “FETÖ’ye bağlı bir vakıftan para aldığı, yabancı uyruklu kişilere barınma imkânı sağladığı, sohbetlerinde FETÖ propagandası yapıp Türkiye Cumhuriyeti’ni kötülediği” ifadesi sonrası 9 Aralık 2016’da “FETÖ’ye üyelik”ten tutuklandı.

Gazete Habertürk'ten Mehmet İnmez'in haberinegöre Brunson, 2 kez “Beni sınırdışı edin. Dava açmayacağım” diye dilekçe yazdı. Son olarak avukatı aracılığıyla ABD Başkanı Trump’a mektup gönderdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 12:03
    Başta Nazlı ILICAK olmak üzere Celal Bayar evlatlarının, Amerika’nın nazarında, “Protestan cemaatine ait İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü” Andrew Brunson kadar olsun, bir kıymetleri yokmuş!
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 09:48
    ha diyip de serbest bıralıkılrsa yazıklar olsun bize
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 09:12
    Neden sınır dışı edecekmişiz ki. İzmir kilisesi görevlisiymiş anladığım kadarıyla. İzmir'de Kilisesi'de Türkiye'nin, görevlileri de Türkiye'nindir. Tabii ki sınır dışı falan edilmeyecek. Suçu varsa da yoksa da burada yargılanıp ortaya çıkacak. Yok öyle...
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000