Son Dakika

SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış

19.05.2017 - 05:31 | Güncelleme:

Kampanyayla 1 milyon TL toplandı, 300 bin TL eksik. Kampanyanın en küçük bağışçısı, 32 TL gönderen 5 yaşındaki Ekrem

 • 1 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  1 | 19

  Sakarya’da, SMA hastası 9 aylık Eymen bebeğin iyileşebilmesinin yolunu açacak olan yurtdışında geliştirilmiş ilacın 2 dozu için başlatılan kampanyada 1 milyon 22 bin 80 TL toplandı. Gazete Habertürk'ten Öznur Karslı'nın haberine göre Çapkın Ailesi, ilacın ücretini Eczacılar Birliği aracılığıyla hesaba yatırdı. Ancak yurtdışındaki firma “En az 4 doz gönderebiliyoruz” yanıtı verince aile 300 bin TL’ye daha ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

 • 2 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  2 | 19

  “Eymen’in Siyahına Yeşil Ol” kampanyasının en özel bağışçısı ise İstanbul’dan Sakarya’ya bir yakını aracılığıyla naylon poşet içerisinde tamamı bozuk para 32 TL 65 kuruşu gönderen 5 yaşındaki isimsiz kahraman oldu. Eymen’in babası Metin Çapkın, oğlunun bir an önce 12 mg’lık enjeksiyon olan ilaca ulaşması gerektiğini belirterek şunları dedi: 

   

 • 3 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  3 | 19

  “Sadece adının Ekrem olduğunu bildiğim 5-6 yaşındaki bir çocuktan bir poşet içinde 32 lira 65 kuruş geldi. İstanbul’daki esnaf arkadaşım, dükkânında Eymen için yardım kutusu yapmış. O çocuk Eymen’in hikâyesini duymuş. Sakarya’da üniversitede okuyan ağabeyi okula geri dönerken Ekrem de ona bir poşet içinde harçlığını vermiş. ‘Bunu Eymen için götür’ demiş. 

 • 4 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  4 | 19

  Ekrem’in ağabeyi parayı esnaf arkadaşımıza getirip ‘Kardeşim, Eymen’e benim aracılığımla biriktirdiği harçlığını yolladı’ deyip ortadan kaybolmuş. Poşette 32 lira 65 kuruş vardı. Çıkan en büyük para 2 tane 50 kuruştu. Bu destek bizi mücadelemizde daha da güçlendirdi. 5 yaşındaki bağışçımızı hiç görmedik...

 • 5 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  5 | 19

  İsmi bile yazmıyordu. Adını sonradan öğrendik. İlacımız para tamamlandığı takdirde kargo uçağıyla dondurulmuş tankta ev adresimize gelecek. İlaç aşı şeklinde, iğneyle Eymen’e enjekte edilecek. İlaç ulaştığında bozulmaması için en kısa sürede hastaneye götüreceğiz.”

 • 6 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  6 | 19

  AYDA 20 ÖLÜM

  Nadir görülen kas hastalığı SMA’nın çaresi yurtdışında yeni geliştirilen ilaçta. Ancak ‘Nusinersen Spinraza’ adlı ilaç Türkiye’de henüz geri ödeme listesine alınmadı. Tek dozu 175 bin dolar olduğu için ailelerin temin edemediği ilaç, bu zamana kadar tüm dünyada 220, Türkiye’de ise 6 SMA hastası çocuk üzerinde denendi. Tümüyle hareketsiz olan çocukların ilaçla birlikte ellerini oynatabildikleri gözlemlendi.

 • 7 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  7 | 19

  SMA hastası yakınları, ilacın dört gözle Türkiye’ye gelmesini beklerken, SMA Tip 1 ve Tip 2’li bebekler bir bir hayatlarını kaybetmeye devam ediyor. Bu yılbaşından beri yaklaşık 20 SMA hastası hayatını kaybetti.

 • 8 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  8 | 19

  KAPICIYI KISKANDI, BOMBALI KUMPAS KURDU

  Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 8. Ana Jet Üssü’ne pazartesi günü Meteoroloji Bölge Müdürlüğü personelini taşıyan servis minibüsünün altında, 2 boru bulundu. Fünyeyle patlatılan boruların içine bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat ve çivi konulduğu belirlendi. 

 • 9 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  9 | 19

  Gazete Habertürk'ten Mehmet Kayahan'ın haberine göre patlayıcının, ateşleme mekanizması olmaması nedeniyle patlamasının mümkün olmadığı ifade edildi. Olayla ilgili aynı zamanda aracın sahibi olan şoförün kullandığı güzergâhtaki MOBESE kameralarının incelemesi sonucu, 2 kişi daha gözaltına alındı. 

 • 10 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  10 | 19

  YÖNETİCİYİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN YAPMIŞ 

  Alınan ifadelerin ardındansa olayın terör değil ‘kapıcı kıskançlığı’ndan kaynaklandığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, üsse personel taşıyan servis minibüsünün şoförü, aynı zamanda oturduğu apartmanda yöneticiydi. 

 • 11 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  11 | 19

  Şoförün, yöneticisi olduğu apartmanın yanındaki binanın kapıcısıyla arası çok iyiydi. Bu durumu kıskanan kendi apartmanının kapıcısının, şoförü zor durumda bırakmak için aracın altına el yapımı patlayıcıyı yerleştirdiği belirlendi. Şoförün, yöneticisi olduğu binanın kapıcısı ile daha önce de tartıştığı öne sürüldü. 

 • 12 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  12 | 19

  Minibüsü siteye bırakan yöneticinin 8. Ana Jet Üssü’ne personel taşıdığını bilen kapıcının, boru içindeki patlayıcıları gece karanlıktan faydalanıp aracın altına yerleştirdiği iddia edildi. Gözaltındaki şoför ve patlayıcıyı yerleştiren kapıcı ile diğer binanın kapıcısının emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

 • 13 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  13 | 19

  ‘MERMER OCAĞINDAKİ ‘ÇİRKİN’ BENİ TUTTU’

  Antalya’nın Finike İlçesi’nde, taş ve mermer ocaklarına karşı yaptıkları eylemlerle tanınan Kiracılar Derneği Başkanı Ali Ulvi ve eşi Aysin Büyüknohutçu’yu tüfekle öldüren Ali Yumaç, savcılık ve mahkeme ifadelerinde şok bir iddia ortaya attı. 

 • 14 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  14 | 19

  Jandarmadaki ilk ifadesinde çifti eşinin tedavi masraflarını karşılamak için para amacıyla öldürdüğünü anlatan Yumaç, savcılıktaki ifadesinde kapatılan bir mermer ocağı firmasını suçladı, azmettirici gösterdi.

 • 15 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  15 | 19

  ‘47 BİN TL’Yİ VERMEDİ’ 

  Gazete Habertürk'ten Soner Özcan'ın haberine göre savcılıktaki ifadesini mahkemede de tekrarlayan zanlı Yumaç’ın, 8 Mayıs günü mermer ocağında çalışan, adını bilmediği; 65-70 yaşlarında, siyah cip kullanan, beyaz saçlı, sürekli kirli sakalla gezen, 1.65 boylarındaki “Çirkin” lakaplı bir adamın yanına geldiğini söyleyerek, şu iddalarda bulunduğu öğrenildi:

 • 16 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  16 | 19

   “Bana ‘Cebinde paran var mı?’ diye sordu. ‘Yok’ dedim. ‘Sana bir iş teklif edeceğim’ dedi. Cebinden 3 bin TL çıkarıp verdi. ‘Bizim ocak bunlar yüzünden kapandı. Sen bunları hallet. Şu 3 bin TL’yi al, 47 bin TL’yi de cinayetten 3-4 gün sonra getireceğim’ dedi. ‘Getireceğim’ dediği yer mermer ocağıydı. ‘Silah nasıl olacak?’ dedim. ‘Silahı kendin bilirsin’ dedi. 

 • 17 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  17 | 19

  Başka bir şey konuşmadık.” Katil zanlısı Ali Yumaç, “Evden neden hırsızlık yaptın?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Aynı şahıs, ‘Olaya hırsızlık  süsü vereceksin, para çalarsan kendine, diğer çaldıklarını da dipsiz kuyuya atacaksın’ dedi. Bu kişiden aldığım 3 bin TL ile evden çaldığım 2 bin 100 TL olmak üzere toplam 5 bin 100 TL’yi eşim Fatma’ya verdim. 

 • 18 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  18 | 19

  Ertesi gün bu kişiyi bulmak için mermer ocağına gittim ama orada kendisini göremedim. Önceki ifadelerimde suçu tek başıma işlemiş olduğumu söylemişsem de olay anlattığım gibi olmuştur. Adını bilmediğim şahıs bana para teklif etmiş ve suçu işlememe sebep olmuştur.” Bu ifade üzerine gözaltına alınan herhangi birinin olmadığı öğrenildi.

 • 19 SMA’lı Eymen’e minik Ekrem’den bağış
  19 | 19


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 09:39
  kiralık katillere tetikçilere ve bomba döşeyenlere en agır cezalar verilmesi lazımki caydırıcı olsun Fetocu hainler hariç başka suç isleyenler niye serbest bırakılıyor dolandırıcılar dahil
Kalan karakter : 2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.