ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nün ilk mola gününde yaptığı açıklamada, "Güzel bir yürüyüş oldu bugün. Bir iki provokatif eylem oldu. Emniyet güçlerine teşekkür etmek durumundayız. Güzel bir yürüyüş olmasını herhangi bir sorun çıkmamasını sağladılar. Hapiste açlık grevinde olanlar, hapiste olan gazeteciler, hapiste olan erler, hapiste olan öğrenciler, hapiste olan akademisyenler tamamı için yürüyoruz. Yürüyüşümüz yankı buldu çünkü toplum adalete hasret. Haksızlığa tahammül edemiyor. Bu Adalet yürüyüşü bir parti yürüyüşü değil. Adaleti savunan her görüşten insan bize destek veriyor.  Adaleti savunan herkese şükran, saygı duyuyoruz" dedi. DHA'nın haberine göre Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşü"nün ilk gecesini Ankara Hipodrom alanında geçirecek. 

"EMNİYET GÜÇLERİNE TEŞEKKÜR ETMEK DURUMUNDAYIZ"

Burada gazetecilere yaptığı kısa açıklamada Kılıçdaroğlu "Adalet yürüyüşü"nün ilk gününü anlattı. Yürüyüşe ilişkin Kılıçdaroğlu, "Heyecanlı bir grup vardı. Güzel bir yürüyüş oldu bugün. Bir iki provokatif eylem oldu. Emniyet güçlerine teşekkür etmek durumundayız. Güzel bir yürüyüş olmasını herhangi bir sorun çıkmamasını sağladılar. Bu daha birinci etap. Yarın 22 kilometrelik bir yolumuz var. Yarın sabah 8'de devam edeceğiz" diye konuştu. 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili davada hapis cezasına çarptırılması ve tutuklanmasının ardından başlattığı yürüyüşe Ankara Batıkent'teki 75. Yıl Hipodromu yakınlarındaki alanda ara verdi. Yarın devam edecek yürüyüş nedeniyle bazı partililerin alandaki çadırlarda ve dışarıda yattıkları görüldüKılıçdaroğlu,  "Yine yürüyeceğiz adalet için. Adaleti sağlamak için. Yurt içinde ve yurt dışında bizim bu yürüyüşümüz yankı buldu. Yankı bulması da doğal çünkü toplum adalete hasret. Haksızlığa tahammül edemiyor. Haksızlıkları bir gazeteci dile getiriyorsa işinden oluyor ve hapise atılıyor. Bir iş adamı dile getiremiyor çünkü kanun hükmünde kararname ile bütün mal varlığına el konulabilir. Akademisyen dile getirdiğinde üniversiteden atılıyor. Bu görev dolayısıyla  bize düşüyor. Bu görevi biz yerine getirmek zorundayız" ifadelerini kullandı. 

"BU ADALET YÜRÜYÜŞÜ BİR PARTİ YÜRÜYÜŞÜ DEĞİL"

Kılıçdaroğlu,  "Hem hapiste açlık grevinde olanlar, hapiste olan gazeteciler, hapiste olan erler, hapiste olan öğrenciler, hapiste olan akademisyenler tamamı için yürüyoruz" dedi. 

 Kılıçdaroğlu,  "Bu Adalet yürüyüşü bir parti yürüyüşü değil. Adaleti savunan her görüşten insan bize destek veriyor.  Adaleti savunan herkese şükran, saygı duyuyoruz. Bu güzelliği inşallah İstanbul'a kadar götüreceğiz" dedi. 

Kılıçdaroğlu,  "21 kilometre ciddi bir performans biraz düşürmek lazım. Parlamentodaki çalışmalar devam ediyor oradan da bize bilgi aktarımı var" dedi. 

Kılıçdaroğlu,  "Yargılamalar konusunda tarafsızlık yok. Yargıç tarafsız olmalı, hukukun üstünlüğüne göre karar vermeli. Dosya boşsa mahkumiyet kararı veriliyorsa bu doğru değil. Hükümeti defalarca uyardım yanlış dedim. Bütün yetki saraya ait. Oradan gelen talimata göre karar veriliyor" dedi. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 21:20
    GEÇMİŞ DÖNEMLER İNCELENDİĞİNDE ADALETTEN EN SON KONUŞACAK PARTİ CHP DİR
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 21:19
    GECMİŞ DÖNEMLERE BİR BAK OKULLARA ÖĞRENCİLERİN ALINMADIGI ZAMANDA REKTÖRLERİN KAPIDA ÖĞRENCILERI CEVIRDI ZAMAN NEREDEYDINIZ O ZAMAN ADALETTEN YANA SESINIZ CIKMIYOR GULUYORDUNUZ GECIN ONLARI GECIN SIZINKISI RESMEN GÖSTERİŞ GÖSTERİŞ
  • Misafir 17 Haziran 2017 Cumartesi 09:48
    ne yani onlar adaletsiz davrandı diye sizdemi aynısını yapacaksınız. Bakınız Maide-8 Allahu Teala ne buyuruyor. Allahın emirleri bütündür. İşine geleni al gelmeyeni alma. Yok öyle bir dünya
Tüm yorumları göster(23)
Kalan karakter : 2000