ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da katıldığı toplu açılış töreninde konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı ve ikinci gününde olan 'adalet' yürüyüşünü eleştiren Yıldırım, "Şimdi tutmuşlar Ankara'dan İstanbul'a yürüyorlar. Yürüyeceksen, darbelere karşı yürüyeceksin. Adalet sokakta aranmaz." dedi.Başbakan Binali Yıldırım, Sur ilçesindeki Melikahmet Caddesi'ndeki yenileme çalışmalarının açılış törenine katıldı. Yıldırım, Diyarbakır'da son olarak askerlerle iftar yaptı.

Başbakan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Şimdi artık birlik olma, beraber olma, birlikte Türkiye olma zamanıdır. Diyarbakır'ın ihtiyaçlarını biliyoruz. Diyarbakır'ın birinci derdi, terörden şehri temizlemek, terörü buradan kökünü kazımak. Şimdi terörün Diyarbakır'dan kökü kazındı mı? Artık terör örgütü esnafımıza, vatandaşımıza tehdit ederek haraç alarak zulüm yapabiliyor mu? Yapamıyor. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür, Diyarbakır'ın yanındadır. Onlara asla bu topraklarda bir daha nefes aldırmayacağız.

Diyarbakır ihanete geçit vermez, Türkiye'nin birliğine beraberliğine her zaman sahip çıkmıştır, her zaman sahip çıkmaya devam edecek.

KILIÇDAROĞLU'NUN 'ADALET' YÜRÜYÜŞÜNE İLİŞKİN: YÜRÜYECEKSEN DARBELERE KARŞI YÜRÜYECEKSİN

Siz değil misiniz, 15 Temmuz'da Cumhrubaşkanımızın meydanlara inin dediğinde bayrağı elinize alarak bu meydanları siz doldurmadınız mı? Alçak darbecilere hak ettikleri cevabı siz vermediniz mi? Allah sizlerden razı olsun. O gün meydanlara inmeyenler, şimdi tutmuşlar Ankara'dan İstanbul'a yürüyorlar. Yürüyeceksen, darbelere karşı yürüyeceksin. Adalet sokakta aranmaz.

ESNAFA ZİYARET

Binali Yıldırım, Başbakan olduktan sonra üçüncü kez ziyaret ettiği Diyarbakır'da iftar öncesi esnafı ziyaret etti.
İHA'nın haberine göre, Diyarbakır'da bazı yenileme çalışmaları için kente gelen Başbakan Binali Yıldırım'ın ilk durağı Diyarbakır Valiliği oldu. Yıldırım burada, Vali Hüseyin Aksoy'dan brifing aldı.YILDIRIM'IN ZİYARETİ ÖNCESİNDE SIKI GÜVENLİK ÖNLEMİ

Başbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'a gelmesinden önce kentte polis sıkı güvenlik önlemleri aldı. Diyarbakır Havalimanı yolunda bulunan açık kanalizasyonlar, sulama kanalları ve köprü altlarında dalgıç polisler tarafından bomba ve patlayıcı araması yapıldı.

DHA'nın haberine göre; Başbakan'ın konvoyunun geçeceği güzergahta önlemler artırılırken, yolda bulunan köprü altları, açık kanalizasyonlar ve suluma kanallarına giren polisler, patlayıcı ve bomba araması yaptı.

Başbakan Yıldırım, Diyarbakır Lice'de askerlerle sahur yaptı.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 21:15
    RESMEN PARTİ İÇİ GÜNDEMİ DEĞİŞTIRMEYE CALISIYOR...ADALET FELAN FIYASKO.......
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 21:14
    DARBEDE GİRİŞİMİNDE SESLERİ CIKMAYAN MEŞHUR CHPLİLER HALKLA KOL KOLA OLMADI NEREDEYDILER ŞİMDİ KALKMIŞLAR ELLERİNDE YALANDAN BIR PANKART YURUYORLARMIŞ HADİ ORDAN ....
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 21:10
    Bir zamanlar Meclis kursusunden Merve kabakciya haddini bildirenler simdi tabiki adalet yok derse kargalar bile guler buna.
Tüm yorumları göster(12)
Kalan karakter : 2000