ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İHA'nın haberine göre, Kastamonu'da 5'inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında iftarın ardından bir süre sonrası bir tabura bağlı askerlerde mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı.

Bunun üzerine 38 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle revire kaldırıldı. Burada durumu ciddi olduğu ileri sürülen 6 asker, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesine, 2 askerde Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. 30 askere de halen revirde müdahale edildi. Müşahede altına alınan askerler arasında hayati tehlikesi bulunan askerin olmadığı öğrenildi.

Askerlerin, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere kaldırıldıkları belirtilirken, gıda zehirlenmesi şüphesiyle mideleri yıkandıkları öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Kastamonu Valiliği, 5'inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığında gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan askerle ilgili açıklamadı bulundu.

Kastamonu Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "19.06.2017 tarihinde saat 21.30 sıralarında mide bulantısı şikayeti ile revire müracaat eden 5. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı emrinde görevli 8 uzman kursiyerimiz derhal İlimizdeki iki devlet hastanesine sevk edilmiş olup, yapılan tetkiklerde gıda zehirlenmesini gösterir bir bulguya rastlanmamıştır. 3100 asker mevcudu bulunan Eğitim Alayımız da hastaneye sevk edilen askerimiz rutin sayıdadır. Askerlerimizin sağlık durumu iyidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 14:26
    bu yemeği haskerden once pisirenler yesin
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 13:44
    Bızım askerlerımızı zehırlıyorlar hukumetımıze sezlenıyoruz asketımızın can guvlıgı yoksa kıme tezlım edecegız askerımızı once ıc hatlar temızlenecek sonra dısarı temızlenecek bunca seyden sonra askerın can guvenlıgı yok kıme guvenelım once ascılara yedırecen sonra askerıme yedırecen yemegı gerkenının yapılması arz olunur her yerde asker zehırlenmesı hepsı tesaduf olamaz
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 11:41
    ŞU HALE BAKIN ÜLKEMİZİN ASKERLERİNİ BİLE ZEHİRLİYORLAR
Tüm yorumları göster(61)
Kalan karakter : 2000