ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İstanbul Pendik’te 14 Haziran günü iddiaya göre 21 yaşındaki üniversite öğrencisi A. M. S., minibüse bindi. Koltuğa oturduğu sırada tanımadığı bir kişi “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyilir mi? Allah’a da mı saygın yok” diyerek genç kıza hakaret etti. Hakaretlerini duymamak için kulaklığını takıp müzik dinleyen S., inerken yumruklu saldırıya uğradı.

Gazete Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre, saldırgan minibüsten inip kaçarken genç kız karakola giderek darp raporu aldı ve şikâyetçi oldu. Genç kızın teşhis ettiği ve 17 Haziran günü yakalanan saldırganın ise emniyetten serbest kaldığı öğrenildi. Annesi ve avukatıyla birlikte basın açıklaması yapan S., yaşadığı olaya sessiz kalındığını söyleyerek, sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 23 Haziran 2017 Cuma 12:00
    Selamün aleyküm bunu yapan kişi cahil veya şeytana uymuştur böyle birşeye hakkı yoktur dinimiz islamda yanlış hareketi olanları en güzel şekilde rencide etmeden usülüne uygun edepli nezaketli bir şekilde sâdece doğruya tebliğ ve teşvik edilmesi vardır son derece düşünerek ve incelikle yapılması gerekir, bu şahsın yaptığı yaklaşım yanlıştır kendine has bir uygulamadır islamiyette dinimizde böyle bir uygulama yoktur nitekim peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem ) nasihat isteyene kızmayın sinirlenmeyin, buyurmuştur, bu olsa olsa islâmı kötü gösterme çabasıdır diye düşünüyorum.
  • Misafir 22 Haziran 2017 Perşembe 20:19
    Keşke böyle üzücü olaylarla karşılaşmasak ve biraz insan olsak sürekli olarak birşeylerin arkasına sığınıp toplumsal huzuru bozucak olaylar yaşatılıyor bu olaydaki şahıs gibi olup Ramazan ayında olmadığı halde böyle davranan var sadece tvlerde internette göremiyoruz bu ülkede başka oruçlarda tutuluyor alevi orucu gibi ve herkes yiyip içiyor karşılarında hiç kimseye belirtmiyorlar orucum diye yada toplum huzurunu kaçıracak bi davranışta bulunulmuyor insan önce kendi nefsini beynini terbiye etmeli zaten gerisi gelir ayrıca olaylara sadece dini yönünden bakmamak lazım belki bu insanlar inançsız...
  • Misafir 22 Haziran 2017 Perşembe 09:01
    Sapık heryerde herkese karşı sapıktır onu durduramazsın...ne cezalar caydırıcı ne başka birşey....ben bir kadın olarak özgürüm istediğimi giyerim diye haykıracağıma kendime dikkat ediyorum ve bu tür tacizlerden açık ve dekolte giyinen bayanlara göre daha güvende oluyorum....malesef arkadaşlar gerçek bu ...kendinizi kandırmayın...dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin bu...dekoltemide mini eteğimide giyiyorum ama özel arabamla yanımda birileri varken düğündür topantıdır onun haricinde dolmuşta otobüstede giymeyin ne yapacaksınız düzen bu...hangi birisine edep dersi vereceksiniz...nefsine...
Tüm yorumları göster(138)
Kalan karakter : 2000