ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

" Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etme" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan ve 43 gün sonra Bakırköy Adliyesi'ne gelerek teslim olan Hasan Akar çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

"ATATÜRK İLE İLGİLİ ÜSLUBUM YANLIŞTI"

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'ne hakim karşısına çıkan Hasan Akar hakkındaki suçlamalara karşı savunmasını yaptı. Hasan Akar, ev ortamında kendisine bir gencin soru sorduğunu ve soru üzerine okuduğu kitaplardaki bilgileri naklettiğini söyledi. Söz konusu alıntı yaptığı kitapların isimlerini tek tek söyleyen Akar, "Ben de o anda ihtiyari ve irademin dışında dini hassasiyetimle söyledim. Bazı kitaplar böyle olduğu için nakil yaptım. Atatürk ile ilgili üslubum yanlıştı. Bilerek böyle bir suç işlemedim" dedi. Akar, beraatini istedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 21:26
    Ölüden şeytan elini çeker siz nasıl insansınız anlamıyorum devleti idare etmek o kadar kolay mı
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 18:21
    Sen en az 50 yaşında adamsın.Dinsizde olsan ölen bir insan.hayatta kimsesi yani akrabası olmayan bir insanın anasına nasıl hakaret edersin.Bunu dinsizler yapmaz.Keşke senin gibi insanların ölen anne ve babalarına küfür etseler de sende ağzınıza sağlık desen.Şimdi özgürce ve insanlara da hakaret ederek konuştuğunuz insanlar sana bu imkanları vermek için ömürleri cephede geçti.Rezil insanlar
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 18:02
    Bu zihniyet yüzünden toplumumuz ayrıştı. Ataturk'te atamizdir Fatih'de Abdulhamid Han' da. Bizi ayristiramazsiniz.
Tüm yorumları göster(86)
Kalan karakter : 2000