ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İstanbul'da Gazi Mahallesi'nde maganda kurşunu isabet eden ve olay tarihinde 17 yaşında olan Ahmet Emre Çavuş, bu sabah hayatını kaybetti.  Çavuş, kurşunun isabet etmesi nedeniyle göğsünün altından itibaren felç olmuştu.

DHA'nın haberine göre; Yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi, 2 çocuk babası Bülent Çavuş ile taşeron bir firmada bakıcı annelik yapan eşi Zeynep Çavuş, aylarca yoğun bakım servisi önünden ayrılamayınca işsiz kaldı. Ahmet Emre Çavuş, daha sonra gerektiğinde yoğun bakıma alınabileceği ve fizik tedavi uygulanabilen Şişli'deki özel bir hastanede ailenin kıt imkanlarıyla tedavi görmeye başladı. Bu merkezin bu yılın başlarında kapatılması üzerine aile fizik tedaviyi Bayrampaşa'da özel bir hastanede sürdürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ahmet Emre Çavuş'u ziyaret etmişti.

GİDERLERİ KARŞILAYAMAZ HALE GELDİLER

Oğlunun yanından ayrılamayınca işsiz kalan annesi eşi Zeynep Çavuş ve eşi yıllık 190 bin TL'ye yakın tutan fizik tedavi giderini karşılayamaz hale geldi. Aile ve dostlarının çabası ile sürdürülen tedaviye Ahmet Emre Çavuş olumlu yanıt vermeye başladı. Liseli gencin tedavisine devam edilebilmesi amacıyla aileye destek sağlayabilmek için Çavuş ailesini tanıyanlar geçen 28 Mart'ta Küçükköy'de bir düğün salonunda gece düzenlendi. Gecede 20 yerel sanatçı hiçbir ücret almadan sahneye çıkıp Ahmet Emre Çavuş'a destek çağrısında bulundu.

ÇOK SAYIDA İSİM ZİYARETİNE GELMİŞTİ

Çavuş'u, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Sultangazi, Avcılar, Bakırköy Belediye başkanlarının yanı sıra Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan futbolcu Arda Turan'a kadar tanınmış çok sayıda isim ziyaret etmişti.

BU SABAHA KARŞI KURTARILAMADI

Son dönemde durumunda düzelme görülen ancak beklenmedik bir durumla son bir haftada durumu kötüye giden Ahmet Emre Çavuş yeniden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne götürülürken önceki gün yoğun bakım ünitesinde bilinç kaybı ile karşılaştı. Doktorlar kullanılan tüm ilaçları keserken, kendisine gelen liseli gençte bilinç kaybı görüldü. Testlerde, Ahmet Emre Çavuş'un kasıklarında gizli enfeksiyon tespit edildi. Liseli genç bu sabaha karşı kurtarılamadı. Anne ve babası yıkılan Ahmet Emre Çavuş'un cenazesi yarın Sultangazi Cemevi'nde yapılacak tören ardından toprağa verilecek.

 

  • Ahmet Emre Çavuş

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 14 Ağustos 2017 Pazartesi 05:10
    Kanada'da olsa ucretsiz tedavi olurdu.
  • Misafir 13 Ağustos 2017 Pazar 17:38
    Bu nasıl lise öğrencisi
  • Misafir 13 Ağustos 2017 Pazar 15:38
    Arda Turan'dan Kılıçdaroğlu'na, Belediye başkanlarından Fikret Orman'a kadar herkes ziyaret etmiş, cumhurbaşkanı başbakan veya bakanlar ziyaret etmemiş. Üzücü
Tüm yorumları göster(17)
Kalan karakter : 2000