ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İngiliz The Guardian gazetesi, dün yayınladığı "First lady siyasi yeni tasarım arıyor" başlıklı haberde, Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün türbanını modernleştirmek için ünlü modacı Atıl Kutoğlu ile anlaştığını haber verdi.

Viyana’da yaşayan modacının, Hayrünnisa Gül için Sophia Loren stili eşarp planladığını belirten gazete, "Ancak Bayan Gül’ün saçının ne kadarının görünmesine izin vereceği belli değil" dedi. Hayrünnisa Gül’ün AFP’nin çektiği yakın plan bir resmine yer veren gazete, müstakbel first lady’nin, türbanını, politik İslamın sembolü olarak gören milyonlarca Türkün daha hoşuna gidecek bir şekle çevirmeye çalıştığını yazdı.

Esinlik modeller

Modern türban tasaraımı ile ilgili olarak Hürriyet’e konuşan modacı Atıl Kutoğlu, "Hayrünnisa Hanım’a genel bir kıyafet hazırlıyorum. Bu arada türban konusunda da ona değişik önerilerim olacak. Önerdiğim türban henüz onaylanmadığı için fazla bilgi vermek istemiyorum ama türban 1950’lerde Ava Gardner, Sophia Loren gibi ünlü Holywood yıldızları tarafından kullanıldı. Yves Saint Laurent’nin türban kreasyonları da çok tutulmuştu. Hayrünnisa hanım mevkisindeki kişilerin görevlerine uygun Hollywood stili kıyafetler düşünüyorum" dedi. Hayrünnisa Gül’e hazırlanan genel kıyafet iki üç hafta sonra hazır olacak. Holywood’un ve Avrupa sinemasının ünlü yıldızları eşarp türü baş örtüleri de kullanmıştı. Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn ve Catherine Deneuve gibi yızldızlar bu isimlerden birkaçıydı.

Arap usulü türban takıyor

ALMAN Süddeutsche Zeitung Gazetesi cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ü tanıttı. Hayrünnisa Gül’ün aslında çekingen biri olduğunu, ancak türban konusunda gelen sorulara bazen dayanamayıp patladığını yazan gazete, türbanı da Türk usullerine göre değil, Arap usulü takmasının sıkı dindar mesajı verdiğini kaydetti. Hayrünnisa Gül’ün çocukken en iyi notu din dersinden aldığına dikkat çeken gazete, daha 15 yaşındayken kendisinden 15 yaş büyük olan Abdullah Gül’le evlendiğini kaydetti.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000