ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kabinede yer almasına kesin gözüyle bakılan AKP İstanbul Milletvekili Ertuğrul Günay, dün sürpriz bir şekilde Denizcilik Müsteşarlığı’nı ziyaret ederek, Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz’dan brifing aldı.

Denizcilik Müsteşarı iken seçimler nedeniyle görevinden ayrılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın koltuğuna oturan Yılmaz’ın, Günay’a denizcilik konusunda brifing vermesi, "Günay Ulaştırma Bakanlığı’na mı hazırlanıyor?" sorusuna neden oldu. Yılmaz ve Günay, dün saat 12.30’da Denizcilik Müsteşarlığı’nda bir araya gelip yemek yedi. Yılmaz yemekte, Türkiye denizciliğinin geçmişi, bugünü ve geleceği ile ilgili projeler konusunda Günay’a bilgi verdi.

GÜNAY: ANLAM ÇIKARILMAMALI

Ziyaret sonrası Günay, "Sayın bakan davet etti. Denizcilik hakkında bilgi verdi. Ama buradan bir anlam çıkarılmaması gerekir" dedi. Yılmaz’ın kapı komşusu ve özel bir dostu olduğunu belirten Günay şunları ekledi: "Birkaç gece önce evinde birlikte yemek yedik. Yemekte bana denizciliği anlattı ve ’müsteşarlığa gel orada daha geniş bilgi vereyim’ davetinde bulundu. Benim seçim bölgem Tuzla olduğu için oradaki tersaneleri de çok dolaştım. Denizcilik ilgimi çekti. Bugün (dün) öğle yemeğinde bir araya geldik ve Yılmaz bana denizcilik konusunda yapılanlarla ilgili bilgi verdi. Daha sonra Denizcilik Müsteşarlığı’nın kapı komşusu olan Anadolu Ajansı’nı birlikte ziyaret ettik."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000