ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Şırnak'ta terör örgütü PKK üyeleri ile çıkan çatışmada şehit olan 2 uzman çavuşun ocaklarına ateş düştü. Biri iki ay önce evlenmiş, biri de 4 ay sonra baba olacaktı.

ŞEHİT OLAN 2 UZMAN ÇAVUŞA TÖREN

Şırnak'ta terör örgütü PKK üyeleri ile çıkan çatışmada şehit olan 2 uzman çavuşun cenazesi, düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderilecek. Edinilen bilgiye göre, Uludere ilçesinde bağlı Uzungeçit mevkisinde arazide arama faaliyetlerini sürdürürken, terör örgütü PKK üyelerinin açtığı ateş sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ali Çiftçi ve Jandarma Uzman Çavuş Sedat Damburacı için 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında bugün tören düzenlenecek.

Cenaze töreninin ardından şehit Jandarma Uzman Çavuş Çiftçi'nin cenazesi memleketi Gaziantep'e, şehit Jandarma Uzman Çavuş Damburacı'nın cenazesi de memleketi Mersin'e gönderilecek. Şırnak'ın Uzungeçit mevkisinde çıkan çatışmada, 2 uzman çavuş şehit olmuş, 10 terörist ölü ele geçirilmişti.

BEŞ AY SONRA BABA OLACAKTI

Dün akşam çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sedat Damburacı'nın eşinin 5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Uzman Çavuş Damburacı'nın şehit olduğu haberi, memleketi Mersin'in Mut ilçesinde büyük üzüntüye neden oldu.

Güllük Mahallesi'nde oturan baba Mehmet ve anne Fadime Damburacı, evlatlarının ardından gözyaşı dökerken, şehit uzman çavuşun 5 aylık hamile eşi Gül, eşinin ölüm haberini alınca fenalaştı. Baba Mehmet Damburacı, haberi sabah saatlerinde Jandarma Komutanlığı yetkililerinden öğrendiklerini ifade ederek, ''Asla Allah'a isyan etmeyeceğiz, konuşmayacağız. Ona şehitlik nasip oldu'' dedi.

Anne Fadime Damburacı ise birisi kız 3 çocuğundan en küçüğü olan şehit oğlu için ''O benim son beşiğimdi, ciğerim yanıyor'' diyerek feryat etti. Şehit uzman çavuşun son olarak, 15 gün önce yıllık izin kullanarak memleketine geldiği öğrenildi.

İKİ AY ÖNCE EVLENMİŞTİ

Çatışmada şehit olan uzman çavuş Ali Çiftçi'nin (30) evinde hüzün var. Şehit uzman çavuş Çiftçi'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan baba evine, şehit haberinin alınmasının ardından Türk bayrağı asıldı.
Çiftçi ailesinin akrabaları ve yakınlarının baş sağlığına geldiği evin bulunduğu sokakta, taziye ziyaretine gelenler tarafından dualar okunuyor. Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığında görevli Kurmay Albay Fikret Bayır, subay ve astsubaylar ile Gaziantep Emniyet Müdürlüğü görevlileri de şehit uzman Çavuş Çiftçi'nin evine gelerek, yakınlarına baş sağlığı dileklerinde bulundular.

Yakınları, şehit uzman çavuş Çiftçi'nin 10 gün önce Kırklareli'den Şırnak'a tayininin çıktığını ve 2 ay önce de Elif Çiftçi ile evlendiğini söylediler. Annesi ve eşinin Şırnak'ta olduğunu belirten yakınları, şehit uzman çavuş Çiftçi'nin cenazesinin, yarın Yavuzeli ilçesinde toprağa verileceğini belirttiler. Çiftçi çiftinden geriye yukarıda gördüğünüz, düğünde çekilen mutlu anın fotoğrafı kaldı.

A.A.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(13)
Kalan karakter : 2000