ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Kayseri Lisesi Turgut Özal'dan sonra ikinci, Kayseri ise ilk cumhurbaşkanını Çankaya'ya çıkarma hazırlığında. Şehir, günlerdir bu hazırlıkla yatıp kalkıyor. Kent 28 Ağustos Salı günü için hummalı bir hazırlık içinde.

Kayserililer salı günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin üçüncü turunu büyük bir özlemle bekliyor.
 
Kayserili Abdullah Gül'ün Çankaya'ya çıkması onlar için gurur vesilesi. Kentin gündeminde 28 Ağustos var. Planlar bu tarihe endeksli.
 
Üzerinde cumhurbaşkanlığı forsu olan Abdullah Gül posteri şimdiden Kayseri Kalesi'nin burçları üzerindeki yerini aldı. 28 Ağustos'ta saatler 20.00'yi gösterdiğinde, kentte bayram havası estirilecek.
 
Sivas caddesi Kayseri'nin en önemli caddesi. Caddenin açıldığı Cumhuriyet Meydanı'da en büyük meydanı. Bu caddenin üzeri oylamanın yapıldığı gün 40 metre eninde 250 metre uzunluğunda bir bayrakla kaplanacak.
 
Bitiminde de bir Abdullah Gül posteri olacak. Tören de bu noktada başlayacak. Tören için hazırlık yapanlardan biri de Kayseri bandosu.
 
Hazırlıklar bu kadarla sınırlı değil. Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, programı şöyle anlattı: "500 kişilik çocuk korosu, havai fişek gösterisi, 41 pare top atışı ile ilgili sözleri kes yapıştır yapılacak."
 
11'inci cumhurbaşkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılan Abdullah Gül'ün adı bundan böyle Kayseri ile özdeşleşecek gibi görünüyor. Yeni yapılacak ilk üniversiteye onun adının verilmesi gündemde.
 
Hangi caddenin Abdullah Gül adını taşıyacağı ise tartışılıyor. Kısacası Abdullah Gül, Kayseri için cumhurbaşkanlığından daha öte bir anlam taşıyor. Bu isim artık Kayseri'nin yeni markası gibi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(7)
Kalan karakter : 2000