ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şili dönüşünde uçakta yaptığı teşekkür konuşmasında ''Son attığımız adımlar, son aldığımız kararların da ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum'' dedi.

İsrail askerlerinin Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırması nedeniyle Şili'deki gezisini yarıda keserek Türkiye'ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'e geldi. AK Parti TBMM Grubu'na katılan Erdoğan burada bir konuşma yapacak. Erdoğan, konuyla ilgili ilk değerlendirmesini Şili'de yapmış ve "Yarın TBMM Grup Toplantısı'nda daha detaylı açıklamalar yapacağım" demişti.

İran Büyükelçisi'nin de takip ettiği toplantı Arapça ve İngilizce'ye tercüme edilerek yabancı televizyonlar tarafından da yayınlanacak.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Başbakan Erdoğan'ı aradı. ABD Başkanı Obama da görüşme talebinde bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, saat 11:30'da başlaması planlanan grup toplantısına saat 13:00'e kadar ara verildiğini açıkladı. Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Merkez Binasına gitti.

ANKARA'DA KRİTİK ZİRVE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık'ta güvenlik toplantısı yapıldı.

Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantıya, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(58)
Kalan karakter : 2000