Son Dakika

1-) Dinç Bilgin ve Önay Bilgin'in iftira suçundan yargılandığı dosyada mevcut 10'a yakın raporun (Bilgin'lerin sunduğu rapor dahil) hiçbir yerinde hiçbir şekilde söz konusu belgelerin sahte olduğuna, imzaların gerçekdışı olduğuna, imzaların Önay Bilgin'e ait olmadığına ilişkin tek bir satır, kelime, ifade mevcut değildir. Aksine dosyadaki tüm raporlarda imzanın Önay Bilgin'e ait olduğu tespit edilmiştir. Bu sebeple, Ergun Babahan'ın Dinç (Önay) Bilgin'e ait belgenin sahte çıktığı şeklindeki ifadesi gerçekdışı bir çarpıtmadır.

2-) Söz konusu dosyada mevcut 10'a yakın raporun hiçbir yerinde söz konusu belgelerin sonradan doldurulduğuna, metnin değiştirildiğine veya tahrif edildiğine ilişkin tek bir kelime, ifade, satır mevcut değildir. Aksine, bu konuda aleyhe herhangi bir tespitin yapılamadığına ilişkin adli tıp raporu mevcuttur. Ve adli tıp raporunun hukuki tek sonucu da bu tespitin yapılamadığından ibarettir. Hal böyleyken Ergun Babahan'ın yazısındaki ifade gerçeği yansıtmamaktadır. Bu yazının iftiradan yargılanan Bilgin'lerin dezenformasyona aracılık etmekten başka bir anlamı yoktur.

3-) Herhangi bir özel evrakta tarihin ayrı bir yazıcıda yazılması v.s. gibi izahı kolayca yapılabilecek ve metnin hukuki değerini ve geçerliliğini bozmayan, etkilemeyen hususların sahtecilik olarak adlandırılması kötü niyetli ve hukuki hiçbir değeri olmayan bir çarpıtmadan ibarettir.


Mehmet Kenan Tekdağ Vekili Av. Zuhal Dönmezer Çakıroğlu

Son dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.

  adblock
  Adblocker kullanıyorsunuz.

  Değerli okurumuz,
  Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

  Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

  Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

  Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.