ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

GAZETE HABERTÜRK

İçişleri Bakanlığı, Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile 363 makam değiştirdi.

Kararnameyle Diyarbakır Kocaköy Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ün yeni görev yeri ise Muş’un Malazgirt İlçesi oldu. Adı bir dayak iddiasıyla basına yansıyan Gürbüz iddiaya göre, sağlık grup başkanını arayarak kaymakamlık yazıişleri müdürünün felçli babası için evine doktor gönderilmesini istemiş, sağlık grup başkanı da sağlık ocağını arayarak doktor Bahar Tekin’e bu isteği iletmişti. Tekin ise acil serviste hasta yoğunluğu olduğunu belirterek talebi geri çevirmiş ve eve ambulans göndermişti.

 İddiaya göre bunun üzerine sağlık ocağına giden Kaymakam’la doktor arasında tartışma çıkmıştı. Doktor Tekin daha sonra kaymakamın kendisine hakaret ettiğini tekme ve tokat dövdüğünü ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Karamürsel Kaymakamı olduğu dönemde ilçe protokolünü resmi yazıyla bayram namazı sonrası camide bayramlaşmaya çağıran ve bir hemşirenin de kendisini evlenme vaadiyle kandırdığını ileri sürdüğü Nevşehir Vali Yardımcısı Ramazan Mangaloğlu, Eskişehir Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne getirildi. Mersin Yenişehir’de şalvar giyip kadınlarla badminton oynayan Kaymakam Eyüp Sabri Kartal, Bursa Vali Yardımcısı oldu.

Kararname ile yeri değişenler arasında 9 Nisan’da Antalya’da YGS’de şifre iddiaları üzerine ÖSYM’yi protesto eden öğrencilerin resimlerini çeken ve yuhalayan Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan da yer aldı. Borazan Mersin Vali Yardımcılığı’na atandı. Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek de Başbakan Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu’nun yeni kaymakamı oldu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000