ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'e ait olduğu iddia edilen bir ses kaydının internete düştüğü bugün bir gazetede haber olarak yer almıştı. Habere göre ses kaydında Metiner, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiriyordu. Metiner bu iddialarla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Mehmet Metiner, kendisinin PKK'nın hedefinde olduğunu ve kendisine fiziken yapılamayanı siyasi komplo ile yapmak istendiğini belirterek, yaşananları "şerefsizlik" olarak değerlendirdi.

Memleketi Adıyaman'da esnaf ziyareti yapan ve vatandaşlarla bayramlaşan Mehmet Metiner, internete düşen ses kaydıyla ilgili çok sert konuştu.

Mehmet Metiner kendisinin 10 yıl önce o konuşmayı HADEP'te siyaset yaptığı yıllarda söylediğini ve gizli saklı bir konuşma olmadığını belirterek, "Orası burası kırpılmış, montaj yapılmış ve çarpıtılmış sözlerdir. Yani gizli saklı sözler değil bunlar. Bu sözler AK Parti veya hükümete yönelik eleştirileri içeren sözler değil. Bu sözleri söylediğimiz yıllarda daha AK Parti kurulmamıştı" dedi.

"AHLAKSIZLIK, NAMERTLİK, ŞEREFSİZLİK VE KALLEŞLİKTİR"
Metiner, konuşmanın yeniymiş gibi servis edilmesine ve çarpıtılmasını sert ifadelerle tepki gösterirken, "Asıl çarpıtma benim on yıl önce söylediğim bu sözlerin HADEP'te siyaset yaparken söylediğim sözler olarak takdim edilmemesindedir. Güya ben memleketimde bakanlık beklentim gerçekleşmediği için seçmenlerimle gizli saklı konuşurken hükümete, Sayın Başbakanıma verip veriştirmişim. Asıl ahlaksızlık, namertlik, şerefsizlik, kalleşlik buradadır" diye konuştu.

"PKK KURŞUNLA YAPAMADIĞINI İFTİRALARLA YAPMAYA ÇALIŞIYOR"
Kendisinin PKK'nın hedefinde olduğunu vurgulayan Metiner, "Ben PKK'nın hedefinde olan birisiyim. PKK kurşunla yapamadığını iftiralarla yapmaya çalışıyor. Alçak ve namert bir komplo söz konusudur. Bana denmiş olsaydı; 'Sen on yıl önce böyle diyordun, AK Parti'de siyaset yapıyorsun diye bu gün farklı konuşuyorsun' deselerdi; buna verecek cevabım olurdu. Ama on yıl önce bir başka partide siyaset yaparken, henüz kuruluş aşamasını tamamlamamış bir parti hakkında yapmış olduğum analizlerin hepsinin yanlış olduğu ortaya çıkıyor. Bu beni sevindiriyor. Bu gün seçmenlerimle bakanlık beklentilerimi gerçekleşmediği için yapılmış bir konuşma gibi takdim edilmesi PKK'nın veyahut ta bu kaseti servis edenlerin ne kadar alçak ve namert olduklarını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

"İSTİFA EDERİM"
Yapılan konuşmanın yeni olduğunun ispatlanması halinde partisinden istifa etmeye hazır olduğunu kaydeden Metiner, "Bir kez daha açık yüreklilikle şunu söylüyorum. Eğer bu sözlerin memleketimde seçmenlerimle ve bakanlık beklentim gerçekleşmediği için söylediğim ispatlanırsa, ben milletvekilliğinden istifa etmeye hazırım. Ama bunu ispat edemezlerse bunu servis edenleri kalleşlikle, namertlikle, alçaklıkla ve şerefsizlikle suçluyorum. Doğrusu bir örgütün veyahut ta örgütün yardakçılığını yapan kimi çevrelerin kurşunla yapamadıklarını iftirayla yapmaya çalışmalarını kendilerini çok yakıştırıyorum. Mehmet Metiner tanın bilinen bir insandır. Mehmet Metiner'in Sayın Başbakana ve AK Partiye bağlılığını herkes bilir. Bu tür alçaklıkları şerefsizliklere gerek yok. Başbakan beni bilir tanır. Ben sayın başbakanı bilirim tanırım. Başbakanın, partimin, hükümetimin arkasındayım" şeklinde konuştu.

"PKK YENİ SÜREÇTE BENİM OYNAYABİLECEĞİM ROLÜ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR"
Kendisinin Demokratik açılım sürecinde ne kadar aktif rol aldığımı herkesin bildiğini vurgulayan Metiner, "PKK bu yeni süreçte, hükümet demokratik açılımı derinleştirmeye çalışırken, bir yandan da terörle en etkili bir şekilde mücadeleyi amaçlayan yeni konseptinde benim oynayabileceğim rolu engellemeye çalışıyor. Örgütün komplosuyla karşı karşıyayım. Çamur at izi kalır. Ama bu iz, alçakların ve namertlerin yüzünde kalır. Hesabını veremeyeceğim hiçbir yanlış işin içersinde değilim. Konuşmanın yeri ve zamanı hiç bilmiyorum. Yani şuan bana soru soruyorsunuz ve cevap veriyorum. Bir 20 yıl sonra karşıma çıkartıldığında nerde ve kime ne söylediğimi hatırlayamam. Ama bu yeni değildir" şeklinde konuştu.

İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(22)
Kalan karakter : 2000