Son Dakika

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından önemli notlar:

12 askerimiz bizden 3500 km ötede Afganistan'da görev yaparken şehit düştü. Ateş düştüğü yeri yakar. Allah kimseye evlat acısı vermesin. O anneleri dinlerken, onların yanına giderken duygulanmamak mümkün değil. Bu acıya insanoğlu nasıl katlanıyor diye gözleri doluyor.

Onlar bu ülkenin birliği, dirliği ve onuru için yaşamlarını feda ettiler. Şehit olmak en yüce mertebedir. İnancımıza göre de en yüce mertebedir. Vatan hepimizin ortak kutsal alanı. Bu coğrafyada yaşayan herkesin vatan sevgisi vardır. 12 şehidimiz vatan için bizden 3500 km ötede bizim için şehit oldu.

Vatan aynı zamanda millettir, hürriyettir, vatandaşlardır. İnsanımızın değerli olduğunu unutmamız lazım. Siz şehidinizin değerini vermezseniz ülkenizi de değerli kılmazsınız. Biz de kendi insanımıza değer vereceğiz. Şehidin sadece canı değil saçının teli bile önemli.

BİZDEN KOPYA ALIYORLAR

Gazilerimize ve şehitlerimize ve onların yakınlarına her türlü değeri veriyoruz.

Başbakan kalkmış 'Şu kanun teklifini Parlamento'ya getireceğiz' diyor. Biz 5 tane kanun teklifi hazırlamışız.Bizden kopya alıyorlar. Varsın alsınlar. Bu ülkenin sorunu çözülecekse CHP her türlü katkıyı vermeye hazırdır.

ASKERİMİZİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRENİ DAVET ETTİN

Başbakan'ın geçen hafta önemli bir konuğu vardı. CIA Başkanı ile görüştü.Bunlar eski arkadaşlar. Süleymaniye'de hatırlarsınız askerlerimizin başına çuval geçiren Amerikan askerlerinin kumandanıydı. Şimdi bu geliyor, Başbakan davet ediyor, oturup konuşuyorlar. Ne konuşuyorsun sayın Başbakan? Başını uzatıyorsun çuval geçiriyorlar. Çuval olayından sonra Başbakan'a soruyorlar: ABD'ye nota verecek misiniz?

Başbakan diyor ki: Bakın nota dediğiniz konu müzik notası değil. Bunların bir ağırlığı vardır. Aklınıza esinde nota verilmez.

TÜRKİYE BÜYÜK ÜLKE, SEN KÜÇÜK BİR BAŞBAKANSIN

Afganistan'da 12 şehidimiz var. Diyorsun ki 'Türkiye büyük ülke.' Türkiye büyük ülke de sen küçük bir Başbakansın. Allah bilir başını uzatmışsındır, senin de başına çuval geçirmişlerdir.

ORTADOĞU'DA TÜRKİYE'NİN SAYGINLIĞININ NEDENİ BİZİZ

Herkes kendi ülkesinin çıkarını savunur. Türkiye'nin çıkarlarını ancak biz savunuruz. Ortadoğu'da bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin saygınlığı varsa 1 Mart tezkeresinin yüzündendir. CHP'nin kararlı duruşu yüzündendir. 1 Mart tezkeresi geçseydi 12 değil belki 12 bin şehidimiz gelecekti. Biz kimsenin burnu kanamasın isteriz.

BİRİLERİNİN TAMPONU OLMAK ZORUNDA MISIN

Senin ne işin var Suriye'de. Irak'ta 1,5 milyon insan öldürülürken sesin çıkmıyordu. Irak'ta ABD askerleri Müslüman kadınlara tecavüz ederken sen ABD askerlerine başarı diledin mi? Birilerinin tamponu, taşeronu olmak zorunda mısın?

SURİYE'DE İKİ TERÖRİSTİMİZ DAHA VAR, SARI BASIN KARTI OLMAYAN 2 GAZETECİ

Sosyalist Enternasyonal'in toplantısı olacak, beyefendideki paniğe bak. Dur dahatoplantı olmadı. Suriye'de iki teröristimiz daha var. Sarı basın kartı olmayan iki gazetecimiz. Sesi çıkıyor mu? Onların da tercümanı biz olacağız.

Sosyalist Enternasyonal burada toplanacak. Türkiye'de onun aklının almadığı onurlu bir muhalefet var.

Hazır buraya gelmişken CIA Başkanı oturup bir basın toplantısı yapsaydı iyi olurdu. Uludere'de ölen 34 vatandaşımızın katili kim öğrenmiş olurduk belki.

SORUN OLDU MU KENDİLERİNE MUHALEFET OLUYORLAR

AKP'yi dinlediğiniz zaman kendilerini muhalefet olarak görüyorlar. Bir yerde deprem oldu, insanlar çadıra çıkıp öldüler mi herkes sorumlu bir tek AKP sorumlu değil. 10 yıldır iktidardasın sen.

10 YILDA 10 BİN 723 İŞÇİ İŞ KAZASINDAN ÖLDÜ

Esenyurt'ta 11 işçimiz çadırda öldü. Hemen 'İş güvenliği yasasına ihtiyaç var' dediler. Elinden tutan mı var, neden istemiyorsun?

10 yılda, AKP iktidarında 10 bin 723 işçi iş kazasından öldü. İnsaf denen bir şey var. İş kazalarında dünya üçüncüsü, Avrupa birincisiyiz. Diğer ülkelerdeki işçiler neden ölmüyor? Neden bizde işçiler ölüyor. Her türlü önlemini alırsın ama yine de kaza olur. Dersin ki 'önlemi aldık ama kader.'
Allah bilir derler ki 'Ne işi var bu işçilerin çadırlarda. Yandaki 5 yıldızlı otelde kalsalardı'

SİVAS DAVASI ZAMAN AŞIMINDAN DÜŞTÜ

Yüreğinde insan sevgisi olan, Allah'tan korkan birisi 35 yurttaşın yanarak ölmesini kabul etmez. Vicdan azabı çeker.
Başbakan beni şaşırtan bir açıklama yaptı. Dava sonucu için 'Hayırlı olsun' dedi.

Biraz empati yap. Karşındaki insanı neden tahrik ediyorsun, neden bu ayrımcılık. Zulüm yapan insanlar mazlumlara üzülmez. Zulüm yapan insan insaf denen bir kavramı geliştirmez. Ergenekon denen o davada zulüm yaparlar insanlara.

Bir gazeteci arkadaşım tahliye olduktan sonra 8 yaşındaki çocuğunun ziyaretine gelirken yaşadığı dramı ağlayarak anlattı. Hepimiz ağladık. Recep Tayyip Erdoğan gülmüştür. Demokrasi bu değil. Ülke böyle yönetilmez.

EMİNE AKÇAY'IN HALİNDEN ANLAMAZLAR

Bu siyasetçilerin bu milletin yakasından düşmesi lazım. Ben eminim bunlar Emine Akçay'ın halinden de anlamazlar. Emine Akçay Adana Seyhan'da yoksul bir ailede kendini asarak intihar etti. Çocuğuna yiyecek veremedi diye kendisi asan bir anne Emine Akçay. sosyal devlette 7 yaşındaki bir çocuğu saç kurutma makinesiyle ısıtan bir annenin durumunu anlamıyorsa o devlet anlamıyordur. Onun yaşadığı dram gazetelerin 3. sayfalarında haber olmaktan başka ne anlama geliyor.

ZENGİN SOFRALARININ VAZGEÇİLMEZ KONUĞU AKP

Zengin sofralarının vazgeçilmez konuğudur artık AKP. Hani kömür dağıtıyordun. Neden Emine Akçay'a dağıtmadın. Yandaşlarına dağıtıyorsun.
Emine Akçay'ın kendisini asmasında herkesin sorumluluğu var, başta iktidarın.

Eğer aile sigortası kavramı olsaydı Emine Akçay kendisini asmazdı. Hesabına her ay 600 TL yatacaktı. Biz üzerimize düşeni yaptık, seçimlerde söyledik aile sigortasını. CHP'nin iktidar olma zorunluluğu var.

BİR DE SUAT KILIÇ'A BAKIN

Bir de dönün Suat Kılıç'a baklın. Genelde orta hallilerin yaşadığı yerlerde ucuza bina kapatıp, köşeye dönenlere bakın. Bu milletten utanmıyorsun, Emine Akçay'dan utan.

BAŞBAKAN'IN ANLAMADIĞI BİR ŞEY BU

Eğitim reformu diye bir kanun teklifi getirdiler. Ne bilimle, ne pedagojiyle yakından uzaktan ilgisi yok. Verenlerin de bu taraklarda bezi yok. Erdoğan 'Yaptığımız düzenleme ideolojik değil pedagojik' dedi. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. YÖK Başkanı'nı, STK'Ları çağır. Çağırdı mı? Hayır. Bir pedagogu bile dinlemedi ama pedagojiden bahsediyor. Anlamadığı bir şey bu.

Anneyi çağırın sorun: 5 yaşındaki çocuk okula gider mi, gitmez mi? 'Gitmez' diyecek. Mümkün değil.
Evirdiler, çevirdiler. Bakan ağzından kaçırdı. 5 yaşındaki çocuğun okula başlayacağını.

ELLERİNDE BİR TEK SİLAHLARI EKSİKTİ

Bir şey var ortada Meclis Başkanı'na verildi. Tüm Türkiye biliyor aslında bunu. Komisyonu işgal etiler, CHP'li vekilleri konuşturmadılar. 150 kişiden bir AKP'li bile konuşmadı. Ellerinde bir tek silahları eksikti. CHP'lileri konuşturmayacaklarmış. Neden? Tayyip Bey öyle talimat vermiş. Bastılar Komisyon'u konuşturmadılar. Nabi Avcı'nın entelektüel birikimine üzülüyorum.

SANA YAKIŞMIYOR NABİ AVCI

Bir arabam olacak, Recep Tayyip Erdoğan sırtımı sıvazlayacak ve ben bütün birikimimi bunun için ayaklar altına alacağım. Bu sana yakışmıyor Nabi Avcı. Başbakan sen kinle yola çıkıyorsun, yüreğinde kin var senin.


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000

Son dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.

adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.