ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi'ne yönelik açılan davada tutuklu sanık Barış Sezek'in ardından Ahmet Mahmut Ünlü savunma yaptı.

Savunmasını yapan Cübbeli Ahmet Hoca ile Mahkeme Başkanı arasında geçen diyaloglar salonda gülüşmelere neden oldu.İşte o diyloglar;

-Mahkeme Başkanı: Kendi kendine imam nikahı oluyor mu?
- Ünlü: Oluyor. Onu özel konuşuruz. Öğretiriz
- Ünlü: (İkinci eş) Hanımla ne yapacağız bilmiyorum. Medyaya da çıkarsa...Gizlilik kararı da almadınız
- Mahkeme Başkanı: Eşiniz bilmiyor mu ikincisini? Ne yapar sizi döver mi?
- Ünlü: Biliyor ama çok kıskanç. Dövmesini gerek yok ki. Sabaha kadar konuş... Hapisten çıktın bir gece de öyle gitti

"SİZİN ADALETİNİZE GÜVENİYORUZ"

Ünlü, "Sizin adaletinize güveniyoruz. Biliyoruz hakimlerimiz adildir. Hak yerini bulur" dedi.
Mahkeme Başkanının "Bayanlardan biri ön tarafından ameliyat izi var diyor" sözleri üzerine, Ünlü, "Herkes bilir bunu. By –pass ameliyatı olan birinde bu iz olur" diye konuştu.

Başkanın, "Fas'lı birisi sizi çıplak görmeden nereden biliyor?" sorusuna Ünlü, "Bunları kim öğretti o belli değil. Tercümanlar kimdi? Benim internette çıplak görüntümü verdiler. Cemaat reddetsin diye uğraşıyorlar. JİTEM , MİT deyip duruyorlar. Bu kadını bulan güç, ona burasında bu iz var dedirtiyor" diye yanıt verdi.

Kanunen suç diye imam nikahı kıymadığını ifade eden Ünlü, " Ben imam nikahı kıymıyorum kimseye. Kıymadık suç dedik, bu durumlara düştük. Kendi nikahımı bile kıymadım" ifadelerini kullandı. Ünlü, Mahkeme Başkanın, "Kendi kendine imam nikahı kıyılıyor mu?" sorusuna, "Oluyor. Onu özel konuşuruz. Öğretiriz" dedi. Ünlü'nün bu sözleri, mahkeme başkanı ile salondakileri güldürdü.

"ÇENEM DÜŞTÜ. ŞEKERİM YÜKSELİYOR"

Mahkeme Başkanının, "Kadının biri sizin onu boşadığınızı söylüyor ve ağladığını belirtiyor. Telefonda ağlama muhabbeti ediyorsunuz. Bunu nasıl değerlendirecek siniz?" sözlerine Ünlü, "Bilmediğim bir şeyi değerlendiremem. Bilmediğim bir konu. Affedersiniz ama biz toplu bir şeylere girdik burada Çenem düştü. Şekerim yükseliyor" dedi.

BİRİNCİ HANIMIM İKİNCİ HANIMI ÇOK KISKANIYOR

İki eşi olduğunu belirten Ünlü, "Benim birinci hanım, ikinci hanımı çok kıskanıyor. İkinci hanıma gizli gidiyorum. Haftada bir kere gidiyorum. O eve gündüz gittiğimi birinci hanımım bilmiyor" ifadelerini kullandı.

MAHKEME BAŞKANI İLE CÜBBELİ'NİN GÜLDÜREN DİYALOGLARI-

Dava nedeniyle mahrem şeylerini anlattığını belirten Ünlü, "Hanımla napacağız bilmiyorum. Medyaya da çıkarsa napacağız. Gizlilik kararı da almadınız" dedi. Bu sözlere tepki gösteren mahkeme başkanı, "Eşiniz bilmiyor mu ikincisini? Ne yapar sizi döver mi?" diye konuştu. Ünlü'nün başkanın bu tepkisine karşılık, "Biliyor ama çok kıskanç. Dövmesini gerek yok ki. Sabaha kadar konuş. Hapisten çıktın bir gece de öyle gitti" sözleri salonda uzun süre gülüşmelere neden oldu.


Cübbeli Ahmet Hoca'ya tahliye çıkmadı

Tutuklu sanıkların avukatları müvekkillerinin tahliyesi talebinde bulundu. Duruşmaya ara veren mahkeme, ara kararları açıkladı.

Mahkeme, Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek ve Mahjouba Demirel'in tahliye taleplerini, "Delillerin toplanmamış olması, mağdurların ifadeleri ve suçun vasfı"nı göz önünde bulundurarak reddetti. Mahkeme, "Atılı suçun vasıf ve mahiyeti" ve "Tutuklulukta kalan süreyi" dikkate alarak Kamara Alimukhamedova, Kakhramonjon Kholmamatov ve Mehmet Batur'un tahliyelarine karar verdi.

Duruşma 21 Eylül tarihine ertelendi.


DHA-AHT

  • cübbeli ahmet hoca
  • mahkeme
  • Hakim
  • Güldüren diyalog
  • imam nikahı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(28)
Kalan karakter : 2000