İlker Paşa’ya yumruklu saldırı

'Olaylı' boşanma davasının ardından...

07 Eylül 2012 Cuma, 07:12:28Güncelleme: 07:12:52
Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Habertürk'e facebook veya
twitter hesabınızdan hızlı bağlantı yapabileceğiniz gibi e-posta hesabınızla da  yeni üyelik yapabilirsiniz.
İlker Güven, eşiyle olaylı boşanma davasında aleyhine tanıklık eden kişinin saldırısına uğradı. Sonra Oku

Tülay ŞUBATLI/AHT

İlker Güven, eşiyle olaylı boşanma davasında aleyhine tanıklık eden kişinin saldırısına uğradı. Burnu ve elmacık kemiğinde kırık olduğu belirtilen İlker Paşa, hastanede bir gece müşahede altında tutuldu

EŞİ Suna Hanım Güven’den olaylı bir şekilde boşanan emekli Tümamiral İlker Güven, Ankara’da yumruklu saldırıya uğradı. İddiaya göre İlker Güven, 16 Ağustos’ta Ankara’daki Maltepe otoparkında aracını park ettiği sırada, halen yöneticiliğini yaptığı bir kooperatifin eski bir üyesi olan ve aynı zamanda boşanma davasında eşinden yana tanıklık yapan İsmail Çatak ile karşılaştı. İkili arasında çıkan sözlü tartışma bir anda yumruklu kavgaya dönüştü.

YALANLAMADI
Polisin müdahale ettiği olay sonrası Ankara Numune Hastanesi’ne götürülen, burnunda ve elmacık kemiklerinde zedelenme ya da kırık olabileceği belirtilen İlker Güven’in hastanede bir gün müşahede altında tutulduğu ileri sürüldü. Kendisini aradığımız İlker Güven, olayı yalanlamadı. İlker Güven’i darp ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan İsmail Çatak da İlker Paşa’dan şikâyetçi oldu. Çatak, yaşananları şöyle anlattı: “İlker Güven ‘Yine mi karşılaştık?’ dedi. Bu esnada uzaktan kumanda ile arabasının kapısını açtı. Ben ‘Büyük bir tesadüf ama onu boş ver cipiniz yeni mi?’ dedim. Bana ‘Sen ne demek istiyorsun?’ dedi. Elindeki anahtarla bana saldırdı. Bu esnada anahtar kaşıma geldi. Ben kendimi biraz geri çektim. Bana küfür etti. Ben ‘Ağzını topla’ dedim. Tekrar hücum edince ben de kendimi savundum. Yumruk ile karşılık verdim. Arabasının bagajına koştu. Bir an bu kişinin emekli asker olmasından dolayı çantasından bir silah çıkaracak diye endişelendim. Ona müdahalede bulundum. Aramızda arbede oldu. Olay esnasında ben bir silah görmedim. Teşhir olayı olmadı. 155’i aradım. Kısa süre sonra polis memurları geldi ve bizi alarak tedavimizi yaptırmak için hastaneye götürdüler.”

3. Sayfa Haberleri

Tüm 3. Sayfa Haberleri