ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın damadı işadamı Murat Barış Mendev'in bir bankadan çektiği 500 bin lira, otomobilinin içerisinden çalındı. Mendev'in, aracını kilitlemesini jammer cihazı ile engelleyen hırsızlar, para dolu çantayı alarak kayıplara karıştı. Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini polisin iki kişiyi tespit ettiği öğrenildi. Kimlikleri belirlenen polis, kişileri yakalamak için operasyon düzenliyor.

Murat Barış Mendev, 2008 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın kızı Sema Bayraktar ile evlenmiş, nikahta Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan şahitlik yapmıştı.

Mustafa ŞEKEROĞLU / AHT

İşadamı Murat Barış Mendev, kişisel birikimi olduğunu söylediği 500 bin lirasını bir bankadan çekti. Muhasebecisi bir kadınla birlikte Kadıköy'de başka bir bankaya geldi. Bir süre bankada kaldıktan sonra 34 HM 0777 plakalı otomobiline gelen Mendev, içinde 500 bin lira bulunan çantanın yerinde olmadığını gördü. Büyük bir şaşkınlıkla tekrar içeriye koşan işadamı, bankanın güvenlik kameralarını inceleyince soyulduğunu anladı. Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde, henüz plakası belirlenemeyen bir otomobille Mendev'i takip eden 3 kişinin jammer cihazı kullanarak olayı gerçekleştirdikleri belirlendi.

Olaydan sonra kaçan zanlıların yakalanması için geniş çaplı inceleme başlatıldı. Olay yerine gönderilen çok sayıdaki polis ekibi, çevredeki iş yerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarında zanlıların izlerini aradı. Olayla ilgili iki zanlının tespit edildiği ve kimliklerinin de belirlendiği kaydedildi. Zanlıların jammer cihazı ile kapılarının kapanmasını engelledikleri lüks otomobilde de parmak izi çalışması yapıldı.

Murat Barış Mendev, çalınan paranın kişisel birikimi olduğunu, kendisini uzun süre takip eden kişiler tarafından çalındığını söyledi.

BENZER YÖNTEMLER
Son yıllarda hırsızların başvurduğu bu yöntemle birçok işadamı soyuldu. Bu yöntemde hırsızlar, araçlarında para veya değerli eşya taşıdıklarını öğrendikleri kişileri takibe alıyor. Araç sahibi otomobilinden inip uzaktan kumanda ile aracını kilitlerken, jammer (sinyal bozucu) sistem devreye sokuluyor. Böylece aracın kilitlenmesi uzaktan kumanda ile engelleniyor. Kişi, aracını kilitlediğini düşünüp oradan uzaklaşırken, hırsızlar araca girip değerli eşyaları alıyor.

BAŞBAKAN ERDOĞAN NİKAH ŞAHİDİYDİ
İşadamı Murat Barış Mendev, 2008 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın kızı Sema Bayraktar ile evlenmişti. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Gazi Kültür Evi'ndeki nikaha, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan nikah şahitliği yapmıştı. Nikahı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıymıştı.

  • erdoğan bayraktar
  • murat barış mendev

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(47)
Kalan karakter : 2000