30 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) 10. Olağan Genel Kurultayı’nda Devlet Bahçeli 725 oyla yeniden genel başkanlığa seçilirken, Koray Aydın 441 oyda kaldı.Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 10. Olağan Genel Kurultayı’nda oylama işlemlerinin ardından sayıma geçildi. Seçimlerde 1220 delegeden 1214’ünün oyu geçerli sayıldı.

Oylamaya göre, mevcut Genel Başkan Devlet Bahçeli 725 oy alarak güven tazeledi. Diğer adaylardan Koray Aydın 441, Musavvat Dervişoğu 48 oy aldı.

TUĞRUL TÜRKEŞ DİVAN BAŞKANI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 10. Olağan Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu'nda başladı.

Devlet Bahçeli'nin altıncı kez genel başkanlığa aday olduğu kurultayda, bin 241 delegeden bin 216'sı oy kullanacak. Kurultayda divan başkanlığına Tuğrul Türkeş seçildi.

MHP 10. Olağan Büyük Kurultayı'nda Genel Başkanlık için 3 aday yarışacak.

Divan Başkanı Tuğrul Türkeş, Devlet Bahçeli'nin 401, Trabzon milletvekili Koray Aydın'ın 72 ve eski MHP İzmir İl Başkanı Musavat Dervişoğlu'nun da 43 delegenin adaylık için imza topladığını bildirdi.

BAHÇELİ KONUŞTU

Kurultayda "Fedakar dava arkadaşlarım, yiğit bozkurtlarım, sevgili asenalar, bugün Ankara bir başka güzel. Yenilmedim, yenilmeyeceğim diyen millet sevgisi Ankara'da buluştu" diye seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"BUGÜN ANKARA BİR BAŞKA GÜZEL"

Türk dünyasının her köşesinden, bereket ve güzellikleri bu salona taşıyan sayın misafirler, milliyetçi hareketi yükseltme hareketinden asla taviz vermeyen fedakar dava arkadaşlarım, millet, milliyet ve milliyetçiliğin fedakar neferleri ülküdaşlarım, ülkü, ilke mücadelesinin eşsiz temsilcileri, yiğit bozkurtlarım, asaletin, zarafetin ve nezaketin simaları olan sevgili asenalar saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, medyamızın her biri birbirinden değerli medya temsilcileri.  Bugün Ankara bir başka güzeldir, bugün Ankara kutlu hareketimizin sevincine ev sahipliği yapmaktadır. Bugün Ankara’da üç hilal ayağa kalkmaktadır, bugün Türklüğün kalp atışları gök kubbeyi çınlatmaktadır.

Daha birkaç gün önce  89. yılını idrak ettiğimiz cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bütün şehitlerimizi ve partimizin kurucu genel başkanı başbuğumuz Alparslan Türkeş beyi rahmetle anıyorum. Türk milleti sensiz asla diyen vatansever milli vicdanlar başkentte bir araya geldi. Varım, var olacağım, birim bir kalacağım diyen millet evlatları Ankara’ya ulaştı. Yenilmedim, yenilmeyeceğim, yıkılmadım, yıkılmayacağım, düşmedim ve düşmeyeceğim diyen millet sevgisi Ankara’da buluştu.

Milliyetçi hareket varsa çareler tükenmiş değildir. ülkücü hareket varsa her şey bitmiş değildir. BOP eşbaşkanına, yanına aldığı ihanet arkadaşlarına, kan içen vampirlere inat biz buradayız ve millet için her fedakarlığı yapmaya hazırız.

BARZANİ İLE VURDU

AKP Barzani’yle gurur duymuştu. Az kalsın PKK ve İmralı canisiyle gurur duyduklarını ilan edeceklerdi. Bu nedenle AKP tercihini yapmıştır. Onların tercihi peşmergedir. Bizimse, Türk dünyasının birbirinden değerli siz muhterem misafirlersiniz. Türk milleti sizinle övünüyor. Türklüğü etnik mesanesine indiren başbakan bu duygumuzu anlamayacaktır. Siyasetini bölmeye ufalamaya adamış bu zihniyet ne dediğimizi dünya döndükçe fark edemeyecektir.Varsın AKP Barzani’yle övünsün, başbakan varsın şeref kartını İmralı’ya gömsün. Siz bunların hiçbirine aldırmayın, Türk milletinin gerçek övünçleri buradadır. Türklüğün gurur tablosunda yerini alan mümtaz fertler bu salondadır. AKP canileri alkışlasın, bize sizlerin duaları yeter. AKP Oslo’da düşmanla masaya otursun, biz sizlerle olalım yeter. AKP Habur’da teröristleri karşılasın, biz şehit cenazelerini karşılayalım yeter. 

"HEDEF 2077"

2023 projesini 1997’den beri aziz milletimizin önüne taşıyan şahsım ve MHP’dir. Bu konuda defalarca uyarıya bulunmamıza rağmen Başbakan Erdoğan, 2023 vizyonunu kendisine mal etmeden hiç vazgeçmemiştir. İstanbul’un fethinin 600. yılında 2053 yılında süper güç Türkiye ülkü ve gayemiz bulunmaktadır. 2013 yılından itibaren 40 yılda bu hedefe varmak ihtimal halindedir. 

Amacımız son yurdumuzda devlet kurmamızın bininci yıl dönümü olan 2077’de Türkiye’nin dünyaya yön veren siyasi ekonomi ve kültür alanında rakipsiz hale gelmesidir.  Ekonomi politikalarımızın iki temel esası olan herkese çalışabileceği iş ortamı sağlamak ve geliri adil şekilde paylaştırmak milliyetçiliğimizin insan merkezli olduğumuzun işareti sayılmalıdır.

Başbakan’ın 2071 hedefi aldatma ve asıl manasından uzak kalmıştır. Bu gidişle Malazgirt zaferinin 1000. yılında Allah muhafaza millet kalmayacak. AKP zihniyeti parçalanmış bir milleti gerçekleştirme arayışındadır.Başbakan’ın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur. 2071 hedefinde Türk kimliği yoktur. 2071 hedefinde Türk yoktur. 2071 hedefinde Türk vatanı da yoktur. Etnik kimliklerle geriletilmiş, Türküm demenin suç sayıldığını bir Anadolu coğrafyası Başbakan Erdoğan’ın isteği ve gizli gündemidir. Yabancı dostları heyecan içindedir. 

OKYANUS ÖTESİ MESAJ

Okyanus ötesine tutunmadan, milletin haklarını peşkeş çekmeden iktidara ulaşılacağını dosta ve düşmana göstereceğiz.  Ülkücü Başbakan, ülkücü Cumhurbaşkanı ve ülkücü Meclis Başkanı’nın aynı anda bulunması ve çalışması hayal değildir. 

Bir insanı muhite bir muhiti vatana ve bir vatanı dünyaya, çağıran yayan sezen ve kavrayan bir geniş vizyon parıltısıyla başarıya varabiliriz. Başarının kitabını yazabiliriz.

Biz bu ruhla her zorluğu aşmak ve her uçurumu geçersiz kılmak mecburiyetindeyiz. Yoksa başkalarına benzeme alışkanlığa milliyetçiliğe bir şey kazandırmayacağı gibi, uzun vadede tersine çevirecek acı sonuçlara neden olacaktır. Biz yolumuzu ülkümüzü 43 yıl önce dokuz ışıkla belirledik. Başbuğumuz Türkeş beyin işaretiyle yola koyulduk. Çin Sarayı 40 ülküdaşıyla basan Kürşad bizimledir. Milletin tüm evladı bizimledir. Söğüt Ruhu Ertuğrul Gazi hoca bizimledir. Alperenler, akıncılar bizimledir.

"PKK'LILARA GENEL AF ÇIKARACAKLAR"

Başbakan Erdoğan’ın çift başkanlıktan şikayet eden tutumu başkanlık sistemine ve eyalet sistemine neden olacaktır. Türk milletinin kanı emilecektir. PKK’lılara genel af çıkarılacaktır. Sözde Kürt sorunu yakıtıyla dört parçalı Kürdistan’ın kurulması kaçınılmaz olacaktır. Askerimizin, polisimizin, korucumuzun kanı yerde kalacaktır. Bunların karşısında tek ve yegane millet gücü ise Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Üç hilal teslim alınmadıktan sonra, hain niyetler nefes alamayacaktır. Bunun için bize silahların susmasını istemediğimiz çamurunu atıyorlar bırakın atsınlar. Bizim tarafımız belli duruşumuz ortada. Biz milli hafızamızı kaybetmedik. AKP ve CHP emperyalist güdümlü vicdanını devretmiş sözde aydınlar tarafından alkışlansın bizim gündemimizde değildir. Hepsi bir olsun alayı birlik olsun Allah’ın izniyle hepsine yeteriz. Hepsine gününü gösteririz. Bugün durum çok ciddidir. Bu gidişata dur denilmezse, kanlı çatışma kardeş kavgası ve bölünmüş bir Türkiye ortaya çıkacaktır.

9 MADDELİK MİLLİ MUTABAKAT METNİ
Hazırlamış olduğumuz dokuz maddelik Milli MUtabakat Metnini açıklamak istiyorum:

1- Türkiye Devleti sokakta bulunmamıştır. Sokağa teröre ve Ak Parti’ye teslim edilmeyecektir.

2- Türkiye Cumhuriyet Devleti tektir, ülkesi bütündür.

3- Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kurucusu ve sahibi topyekun büyük Türk milletidir.

4- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes din dil mezhebe bakılmaksızın Türk milletinin eşit ve saygın fertleridir.  

5- Türk milletine yeni vatandaşlık arayışları boştur.

6- Türk milleti varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ilelebet payidar kalacaktır. 

7- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına Türk milliyetçileri iri diri olduktan sonra kimse son ihanet vuruşunu yapamayacaktır.

8- Bu yüzden ülkücü hareketin sessiz duyarsız kalması da asla düşünülemeyecektir.

9- Türkiye bizimdir, bu aziz vatan hepimizindir. 

DUA İLE BİTİRDİ
Şairimiz Arif Nihat Asya’dan ilham alarak hazırladığım duayı okumak istiyorum:Minarelerimizi ezansız, gökyüzümüzü bayraksız bırakma Allah’ım. Biliyoruz hasma karşı koymasını, bizi cansız bırakma Allah’ım. Bizi havasız susuz ve vatansız bırakma Allah’ım. Biz ki bin yıllık kardeşlik dedik, bizi ayrı düşürme Allah’ım. Biz ki bağımsızlıkta karar kıldık, bizi esaret altında bırakma Allah’ım. Felaketleri at hanemizden bizi gaip koyma Allah’ım. Milletimi yaşat, devletimi var et, sen bizden varlığını esirgeme Allah’ım. Bozkurt’un başını dik, üç hilalin geleceğini kutlu et Allah’ım. 

ŞAHİN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

MHP 10. Büyük Kurultay'ı Arena Spor Salonu'nda başladı. Büyük kurultayda daha önce adaylığını açıklayan MHP 19. dönem Kayseri Milletvekili Dr. Seyfi Şahin adaylıktan çekildi. 

MHP 10. Büyük Kurultay'ına aday olan Dr. Seyfi Şahin adaylıktan geri çekildi. Türk-İslam ülküsü yolunda 40 yılı aşkın süredir çizgisinden vazgeçmediğini belirten Şahin, ''İstikametimden şüphe etmeden MHP'li kimliğimle davamı sürdürdüm. Bu emek ve tecrübeme güvenerek Türkiye'nin ve partimin geldiği noktada vahim gidişata dur demek adına genel başkanlığa aday oldum. Ancak kongre çalışmalarım sonucunda gördüğüm tablo partimde iddiamı sahaya yansıtacak şartların mevcut olmadığıdır.'' diye konuştu. 

Tüm adaylara başarılar dileyerek genel başkanlık yarışının içinde olmayacağını beyan eden Şahin, ''Aynı heyecanı taşıdığım gönüllerinde yer bulduğum tüm ülküdaşlarıma ve bana destek veren herkese teşekkür eder, kongrenin hayırlar getirmesini dilerim.'' şeklinde konuştu.

KONGREDEN NOTLAR

MHP 10. Olağan Büyük Kurultayı’nın başlamasına saatler kala, kurultayın yapılacağı Ankara Arena Spor Salonu tamamen doldu. Salonun dolması üzerine partililer spor salonun bahçesine alınmaya başlandı. 

MHP’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak olan 10. Olağan Kurultayı’na partililer ilgisi büyük oldu. Spor salonun kapasitesinin dolması üzerine dışarıda kalan partililer spor salonun bahçesine alınmaya başladı. Türk dünyasından da seçkin davetlilerin katılacağı kurultaya, medyanın da ilgilisi büyük oldu. Parti merkezine yaklaşık 950 gazetecinin akredite olduğu öğrenildi. Kurultay salonunu dolduran MHP'liler sloganlarla kurultayın başlamasını bekliyor. Kongrenin sloganı olarak 'Türk milleti sensiz asla' sözü seçildi. Salonda Atatürk ve Alparslan Türkeş'in posteri yer alırken, Devlet Bahçeli, posterinin salona asılmasını istememişti. Mehteran Takımı kurultay öncesi bir gösteri yapacak. Kurultayda bin 240 delege oy kullanacak. Kurultay öncesi 10 isim adaylığını açıklamıştı. Aday olabilmek için 40 delegenin imzası gerekiyor. Kulislerde kurultaya 3 ya da 4 ismin aday olarak katılabileceği konuşuluyor.

Bu arada salonun dolması nedeniyle kalabalık salon dışına taştı. Salon dışında geniş güvenlik önlemleri alındı. Girişlerde arama yapılıyor. Salon dışında konukları ağırlamak için bir de çadır kuruldu.

BAHÇELİ'DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bugün, başını kaldıran fitne, amacına ulaşamamıştır. Partimizi içten oyma ve etkisiz kılma girişimleri sonuçsuz kalmıştır. MHP'ye kurulan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. İçimize sokulmaya çalışılan dedikodu ve entrika Türkiye sevdalısı siz değerli dava arkadaşlarım tarafından yerle bir edilmiştir'' dedi.

Bahçeli, kurultayın kapanışında yaptığı konuşmada, demokratik kültürün tüm yönlerinin kurultay salonuna hakim olduğunu belirtti.

''Milliyetçi ülkücü hareketin düşünceleri, gelecek vizyon ve umutları burada paylaşılmıştır'' diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

''Bugün, başını kaldıran fitne, amacına ulaşamamıştır. Partimizi içten oyma ve etkisiz kılma girişimleri sonuçsuz kalmıştır. MHP'ye kurulan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. İçimize sokulmaya çalışılan dedikodu ve entrika Türkiye sevdalısı siz değerli dava arkadaşlarım tarafından yerle bir edilmiştir.

Bugünkü tabloyla partimizin itibar ve saygınlığı kazanmıştır. Partimizin 43 yıllık birikim ve hatıraları yeniden zafere ulaşmıştır. Milliyetçi ülkücü irade seçimini yapmış ve istikrarda karar kılmıştır. Milliyetçi ülkücü duruş, maceraya prim vermemiş, Türk milletinin yanında durduğunu haykırmıştır.

Muhterem dava arkadaşlarım, milliyetçi hareketi dün, bugün ve yarın ölçeğinde vicdan terazisiyle tartmışlar ve iradelerini yansıtmışlardır. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz ve Türk siyasetinin en büyük geleneklerinden olan partimiz basiretin ve erdemin yolundan ve izinden ayrılmayacağını kanıtlamıştır. Bu açıdan son derece mutlu ve bahtiyarım.''

''Oyunları bozarak...''

Konuşmasında ilkelerinden ve ülkülerinden hiç ayrılmadıklarını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

''Aksini söyleyenler yanlışın içinde olanlardır. Biz hiç durgun, yorgun ve hareketsiz kalmadık. Oyunları bozarak, ihanet düzeneklerini yararak, senaryoları muhataplarının başına geçirerek bugünlere geldik, sizlerin huzuruna çıktık.

Geliştik, amma velakin başkalaşma fırtınasına tutulmadık. Değişim kabına girerek kılık ve fikir, hamdolsun değiştirmedik. Zamanın gereklerini üslup ve fikriyatımıza yerleştirdik, ama yönümüzden sapmadık. Büyüdük, ama gerçeklerimizden ayrılmadık. Çağı anladık, gelişmeleri yorumladık, küreselleşmeyi kavradık, ama çizgimizden dönmedik, kutsallarımızı satmadık. Her defasında birlik dedik, bütünlükte buluşalım kararında olduk.

Türk milleti için istediklerimizi, aziz dava arkadaşlarımız için de diledik ve dilemeye de devam edeceğiz. Düşündük ki vahdette hayır, kesrette şer vardır. Her defasında, gelin ayrı durmayalım, dargın kalmayalım, dağınık olmayalım dedik, kucağımızı açtık. Uzak olmayalım, yabancı görünmeyelim, yalnız bulunmayalım dedik, bağrımızı açtık. Bundan sonra da aynı heves ve heyecanla yolumuza devam edeceğiz.''

''Zaman, herkese her yere her gönle ulaşma zamanıdır''

Devlet Bahçeli, partisinin demokrasi ile milliyetçiliğin ayrılmaz bir bütün olduğunu üslup ve uygulamada yeniden gösterdiğini bildirdi.

Aynı zamanda bu kurultayın iktidara ulaşma konusunda çığ gibi büyüyen istek ve arzunun somutlaşmış hali olduğuna işaret eden Bahçeli, konuşmasında şunları vurguladı:

''Bugün Ankara bu vesileyle tarihi bir gün ve iradeye şahitlik etmiştir. Aziz dava arkadaşlarım Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunların çözülemez olmadığını göstermişlerdir. Bu görkemli toplantımız milletimize duyulan sevdanın eseridir. Bu şölenimiz Türk dünyasına karşı beslediğimiz hasretin neticesidir. Bu toyumuz Türk milliyetçilerinin başarıyı yakalama konusundaki şaşmaz tercihinin örneğidir.

Tekrar üstlendiğim bu kutlu görevi layıkıyla bir kez daha yerine getireceğimden ve sizlerin yardımınızla Türk milletinin sözcüsü olacağımdan ve Milliyetçi Hareket Partisinin iktidara taşımak için elimden gelen çabayı göstereceğimden hepiniz emin olunuz.

Türkiye'nin zorluklarla dolu gelecek günlerinde, birlikte ve omuz omuza sizlerle yürümekten onur duyacağım. Her bir kardeşimi kucaklayarak milliyetçi hareketi inşallah iktidara götüreceğim.''

''Bugün küskünlüklerden, kırgınlıklardan ve ihtilâflardan sıyrılma, birleşme, bütünleşme, kucaklaşma, bir olma, iri olma, diri olma, bölünme, parçalanma, ayrı düşme, ben davası güderek küçük hesaplar peşinde koşma günü değildir'' diye konuşan Bahçeli, şunları kaydetti:

''Bugün kırma kırılma, küsme küstürme, dışlama, hor görme, küçümseme günü değildir. Artık zaman her yere, herkese ve her gönle ulaşma zamanıdır. Artık zaman uyanma, uyandırma, dirilme ve direnç gösterme zamanıdır. Artık zaman hak ve hakikatte, müreffeh Türkiye'de buluşma zamanıdır. Artık zaman, milliyetçi hareketi tek başına iktidara taşıma zamanıdır.

Bu düşüncelerle 10. Olağan Büyük Kurultayımıza katılan herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.''

İŞTE MHP'NİN YENİ A TAKIMI

Bahçeli'nin, Merkez Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: "Yıldırım Tuğrul Türkeş, Edip Semih Yalçın, Faruk Bal, Tunca Toskay, İsmet Büyükataman, Münir Kutluata, Reşat Doğru, Emin Haluk Ayhan, Sadir Durmaz, Mevlüt Karakaya, Ruhsar Demirel, Mustafa Erdem, Hamit Ayanoğlu, Abbaz Bozyel, Zuhal Topçu, Atilla Kaya, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Oktay Öztürk, Bahattin Şeker, Şefkat Çetin, Yaşar Yıldırım, Mustafa Mit, Ömer Haluk Pirimoğlu, Necati Özensoy, Cemal Çetin, Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Münip Gökçen, Harun Öztürk, Turan Yaldır, Alper Çağrı Yılmaz, Mehmet Parsak, Ruhi Ersoy, Mehmet Kılıç, Erol Gül, Hamit Kocabey, Selçuk Coşkun, Alparslan Kaya, Yılmaz Tankut, Hidayet Kılıç, Sahir Solmaz, Salih Dilek, Recep Dumanlı, Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Mehmet Sami Uzun, İsmail Hakkı Yücel, Kamil Aydın, Nizamettin Kazancı, Veysel Esen, Mustafa Eraslan, Osman Durmuş, Saffet Sancaklı, Kemal Çelik, Taner Gökçek, Murat Türkmen, Mehmet Bülent Karataş, Özcan Pehlivanoğlu, Ömer Demirel, Kadir Şekerci, Erdem Karakoç, Mehmet Müftüoğlu, Mehmet Ali Tanrıverdi, Hediye Akdere, Şenol Bal, Sema Doğan, Figen Tosuner, Muharrem Yıldız, Hasari Güler, Bulduk Özdemir, İbrahim Çiftçi, Erkan Bülent Haberal, Hüseyin Yıldız, İbrahim Karayiğit ve Halil Öztürk."
Merkez Disiplin Kurulu ise Fatin Özdemir, Talat Göğebakan, Öncül Kazancı, Yücel Bulut, Bahadır Akyüz, Hızır Ofluoğlu, Erdem Şenocak, Metehan Özkan ve Adnan Serbes'ten oluştu.

AJANSLAR


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • vural06 06 Kasım 2012 Salı 01:43
  mhp de kaç harf var 3. bahçeli kaçıncı kurutayda tekrar başkan seçildi 10. 3x10=30 şimdi milliyetçi kelimesindeki harfleri topla kaç harf var? 10.. 30 + 10 = 40. türkiyenin nüfusu kaç? 75 milyon. 40x75=3000 yapar ve milliyetçi hareket partisi 3000 yıl sonra iktidar olacak :)))))))))))
 • gencturk 05 Kasım 2012 Pazartesi 22:54
  iki lafı bir araya getiremeyen bahçeli tekrar seçildi. :)) yazık olmuş mhp lilere
 • tst7277 05 Kasım 2012 Pazartesi 11:18
  ee iktidar olmak isteyen mhpliler bu millet ak partiden önce iktidarı size verdi.iyi değerlendiremediniz bu fırsatı.ülkeyi yönetmeyi beceremediniz.tarihin en büyük krizine ülkeyi sokup gittiniz.şimdi iktidarı bu millet neden versin birdaha.
 • istanbuldan 05 Kasım 2012 Pazartesi 10:41
  geçmişte adalet partisine şimdi ak partiye baston oluyorlar, neden, nedeni türk gençlerini orda burda savaştırmak ülkeyi karıştırıp zayıflatmak, bir türlü fakir evlatların söz sahibi olmasını engellemek, mhp açlığı sefaleti neden şart koşmaz, neden işsizliği şart koşmaz, çünkü işi başka da ondan
 • erhan77 05 Kasım 2012 Pazartesi 10:34
  muhsin yazıcıoğlu rahmetli yaşasaydı mhp diye bi parti kalmamıştı.. ama onun varisi olan bbp'ye o olmamasına rağmen oyumu vericem.. barajın altında kalsada vericem.. elbet bir gün barajı aşacak ve gerçek milliyetçiler meclise girecek...
 • harunkandemir 05 Kasım 2012 Pazartesi 10:04
  aslantürkmüsün nesin ülkücülüğü sendenmi ögrenecegiz bize hariçten gazel okuyorsun.geç bunları geç açtırma kutuyu söyletme kötüyü ben mecburmuyum illaki bahçelici olmaya beyler,,mahkeme kadıya mülk değildir. kimse vazgeçilmez ve alternetifsiz degildir! kuru kuruya ülkücülük yapmayın.
 • ahmetdepeli 05 Kasım 2012 Pazartesi 08:29
  fahri baskan,akil hocamiz olarak gormek isterdi gonul. gencligin onu tikanmamali bir yerlere varilacaksa.
 • Misafir 05 Kasım 2012 Pazartesi 08:22
  Yeter artık hep aynı kişiler var önümüzde yıllardır aynı adamlar devri kapan Mış adamların hayal bahçesinde kendi iç dünyalarında savaşıyorlar
 • eskizci 05 Kasım 2012 Pazartesi 08:18
  türkiyenin acı kaderi bu işte insanlar 100 yaşına kadar başta kalıyor. devlet bahçeli 65 yaşında hala devam, mhp de kimse yahu genç biri gelsin biz neden hala 65 yaşında birini destekliyoruz da yeni birini çıkaramıyoruz demiyor. bu akpde chp de diğer yerlerde de aynı ecevit yürüyemiyordu hala millet destek veriyordu yazık bu millete
 • Misafir 05 Kasım 2012 Pazartesi 08:16
  Milliyetciyim diye geciniyor kendi menfaatine calisiyo. Goz gore gore memleket elden gidiyor.
 • atikus 05 Kasım 2012 Pazartesi 08:13
  haberde yanlışlık var,mhp genel başkanını değil hükümet destekçisi ve sözcüsünü seçti.
 • escape 05 Kasım 2012 Pazartesi 03:02
  peki aynalı tahir ne diyor bu işe.
 • ceyhun66 05 Kasım 2012 Pazartesi 03:02
  ölene kadar gitmez bu
 • Misafir 05 Kasım 2012 Pazartesi 02:15
  Sinek mi asıyon sen arkadas apo yu asmak oyle kolay degil. Mhp bile asamadı akp mi asacak
 • antwerpen 05 Kasım 2012 Pazartesi 02:13
  akp nin bayrami bukadar bunlari destekleyen bir mhp lider ve muhalefet gorulmemistir
 • aslanturk 05 Kasım 2012 Pazartesi 02:07
  bazı yorumları okuyorum da "ülkücüyüm ama bahçeli yüzünden partiyi bıraktım" falan filan. e ne demek lazım ki sana. gazete bile okuma özürlü arkadaşlardan ülkücü olmaz. başbuğ başımızdayken bile partinin aldığı oy belliydi. sizlere tavsiyem önce ülkü nedir ülkücü nedir ülkücülük nedir ve ülkücü nasıl olunur terimleriyle işe başlamanızdır. öyle ülkücü oldum gitti bahçeliyi sevmedim bıraktım gitti olmaz. sigara mı ki bu. takım mı tutuyosun da şampiyon olmayınca bırakıyosun. gerçek takım taraftarı bile takımı kötü olsa bile stada gidip tezahürata devam ediyor. sizler menfaat adamısınız...
 • ogi007 05 Kasım 2012 Pazartesi 11:20
  arkadaş bizim derdimiz şu nada milletvekili olan ve parti yönetiminde olan kişilerin yarısının ülkücülükle alakasının olmamasıdır .bizi özümüze döndürecek bir liderin gerçek ülkücülere sahip çıkacak bir lider bekliyoruz adammı yok koskoca mhp de
 • bulutss 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:34
  çevremdeki ülkücülerin büyük çounluğu bahçeli yüzünden mhp'yi bıraktı bende dahil.11 milyon kişi oy kullanmadı bunların içinde.büyük bir çoğu ülkücü.sen bu partinin başında durduğun sürece oy vermem artık bahçeli.geçen seçim baraj altında kalmasına gönlüm razı olmadı verdim.artık yok.oy verende senin için değil çaresizlikten veriyo.akp ye vermek istemiyor.boşta atsa ona yarıyor.bırak artık bahçeli yerine tüm partililerin kabulleneceği seveceği birine bırak saygıyla anıl.sende liderlik vasfı yok.öğretim görevlisi ol tekrar.
 • stephanruhl 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:49
  yedik biz de.. seni akpli seni
 • alpertungaa 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:55
  vay arkadas mhp ne imiş yav tek başına aslında iktidara bile gelebılırmış uyan gaflettekı ınsan senın bıtırdı dedıgın şahsiyet hareketı şahlandırdı sızın gıbı vefasız kadır kıymet bılmez mefaatcı cıkarı dogrultusunda yasamını daim eden insanlar oldugu surece bu vatan bu millet körelmenın eşıgıne gelecektır, ve hatta gelmıstır su yorumlara bakınca
 • Misafir 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:34
  genclere yol acin artik beaa.. ahtapot gibi yapistiniz su koltuga
 • insan2000 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:09
  bu tur partiler kendi projelerinden sebep oylarini artiramazlar, sadece ve sadece baska partilerin hatalarindan oylarini artirabilirler. tepkisel politika guderler, fikir uretemezler.
 • galatasaray1905akparti1453 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:08
  kangren oldu artık bu bahceli bu partide.
 • haber611 05 Kasım 2012 Pazartesi 00:57
  artik bundan sonra mhp atomu parcalar, erdogan ve kilicdaroglu da milli atom parcalama cihazimiza odun tasirlar. ucunu topluyorum 100 ile carpiyorum bir tek lider cikmiyor.
 • byserco06 05 Kasım 2012 Pazartesi 00:51
  partiyi bitirdi tüketti..15 yıldır partinin başındasın bi yola gittiği yok.. bırakta hem mhp'nin hem türkiyenin kaderi değişsin..menfaat sahipleri şakşakcılar tarafından yine seçildi. ben bu partinin tabanıyım.artık ben dahi oy vermek istemiyorum..
 • Misafir 05 Kasım 2012 Pazartesi 00:07
  yaz?k oldu mhp ye.
 • kutlu_44 05 Kasım 2012 Pazartesi 00:20
  bence sana yazık oldu. biz ülkücüler gayet memnunuz. hareketin lideri devlet bahçeli..
 • haber611 05 Kasım 2012 Pazartesi 00:58
  mhp diye bir parti halen var mi?
 • bulutss 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:37
  kutlu bende ülkücüyüm hiç memnun değilim.mhp'nin oy kaybının nedeni bahçelidir çoğu mhpl ya ak partiye veriyo yada oy kullanmıyo.
 • aslanturk 05 Kasım 2012 Pazartesi 02:08
  haber611; mhp diye bir parti 43 yıldır var ama sen gerçekten var mısın ben onu anlayamadım.
 • ercan1961 05 Kasım 2012 Pazartesi 00:02
  bu ülkeye o bizim bu bizim projemizdi diyen değil aktif iç ve dış siyaset yapacak adamlar lazım ne yazık ki bu kafayla bir adım ileri gidemez mhp...
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 23:57
  akp'yi desteklemek iin mhp ye oy verin..
 • muzafferongun 04 Kasım 2012 Pazar 23:54
  mevcut adaylar içinde en düzgünü yine devlet bahçeli idi. koray aydın mahkemede aklansa da yolsuzluk iddaları, mal varlığı hep başına bela olacaktı. mhp yi iktidara rakip yapacak hem kapasiteye de sahip değil hem de söylemleri eski. mhp deki muhalefet daha farklı geçmişinde sorun olmamış aktif karizmatik birini çıkarabilirdi. bu kişi mansur yavaş ya da prof. ümit özdağ olabilirdi. çünkü mhp nin bahçeli ile ilerlemesi mümkün değil. ancak bahçeli gitsin herşey düzelir çözüm de değil. çünkü bu kurultayda aday olanlar kazara seçilseydi bahçeli yi mhp ve türkiye çok arardı...
 • ogi007 04 Kasım 2012 Pazar 23:29
  bir ülkücü olarak bundan sonra % 10 lar civarında kalmayı kabul edemiyceğim için bundan sonraki seçimde 20 senedir oy verdiğim mhp ye oy vermiycem. sonuç olarak akpnin istediği oldu ve akp ye giden % 10 civarında oyunda geri gelme şansı kalmadı zaten yandaş medyada son 1 haftalık yayınlarında bahçeliyi destekliyordu işlerine geldiği için erimenin bitmesi için değişim şarttı ama olmadı
 • meteor34 04 Kasım 2012 Pazar 23:28
  neden bahçeli en kritik meselelerde akpye destek çıkmıştır bir muhalefet partisinin böyle yapmasını anlamak zor.ozaman akp en doğrusunu yapıyor mhp ye oy vermeye gerek yok
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 23:27
  Alikoc1111 en büyük ÇARKÇİ ! Senin genel baskanın :) yandan mi bilmem ama o iyi ÇARKÇİ :))
 • kutlu_44 04 Kasım 2012 Pazar 23:21
  sevgili makedonya; mhp türk milleti'nin cellatı mı?? "üniversiteyi pkklılar bastı nerde bu ülkücükler", "komünisler şurayı istila etti yetiş mhpliler", "apoyu as bahçeli".. yok ya?? başka isteğiniz?? mhp ve ülkücüler senin cellatın değil. türk-islam ülkücüleri iktidar olacak. isteseniz de istemeseni de..
 • makedonya 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:14
  sen iyi ülkücüsün, ben iyi ülkücüyüm yapmıyorum arkadaş, bizim ayaklarımızın altı mantar oldu o yollarda. aponun asılmasına dikkat çekmek istiyorum. bunu akp de yapamazsa, milletin vicdanında oda kaybedecektir. apoyu asmak demek, tüm görüşmeleri, tüm açılımları kapatıp, ya sen, ya ben demektir. ülkücünün mayasında ya sen, ya ben vardır. apoyu asmak cellatlıksa, sana katılamıcam arkadaş.
 • eagle903rfn 04 Kasım 2012 Pazar 23:15
  hem oy vermezsiniz hemde çıkıp burada atıp tutarsınız yok bitmiş mhp falan bu ülkeyi sevseniz akpye oy vermezsiniz akpye oy verenler hepiniz hainsiniz
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 23:13
  Burda yazan " bahceli seçilmeseydi secimlerde oyum MHP'ye idi " diyenlerle bir zamanlar "su CHP den Baykal'ı bi gönderseler CHP coşar ben bile oyumu veririm" diyenlerin aynı kisiler olduğunu biliyormuydunuz? biz biliyoruz :)) Allah turku korusun!!
 • byserco06 05 Kasım 2012 Pazartesi 01:58
  bu kadar zamandır partinin başında bu adam.. nereye geldik.. olduğumuz yerde sayıyoruz. adamda hitabet sıfır. ecevit gibi son nefesine kadar mı duracak orada..
 • tst7277 04 Kasım 2012 Pazar 23:11
  çok büyük bir hata yapmadıktan sonra ak parti ve erdoğan 4.kez seçimi garantilemiştir arkadaşlar.bahçeli ve kemal tüy siklet kalıyor.erdoğansa ağır siklet.seçimin sonucu şimdiden belli gibi.şu hale bak.muhalefet partileri erdoğana rakip çıkartamıyor.
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 22:47
  Makedonya Akepe assın hadi o teröristbasini ! Amerika izin verirmi vermez ! O zamanda vermemişti asılmasına
 • makedonya 04 Kasım 2012 Pazar 23:07
  idam referanduma gidecek allahın izniyle. dün bunun ilk konuşmasını tayyip yaptı, dinlediysen eğer. millet istiyorsa gelecek idam.
 • makedonya 04 Kasım 2012 Pazar 23:47
  apo denilen yaratık, imralıda durdukça, bu bomba akp' nin elindede patlar. bu millet onu idam sehpasında gördüğünde, ömürlük birikiminide kenara itecektir, bundan şüphemiz yok. apo idam edilecek ve sonucunda akp gidecekse, ben bunun altına imzamı atıyorum arkadaş.
 • grandcannon 04 Kasım 2012 Pazar 23:58
  ab uyum yasaları gereği idam kaldırıldı . hem ab müzakeresi sürdürüp hem idamı nasıl kaldıracak ? bu nasıl mantık kardeşim mhp kafasını değiştirin de olaylardan biraz haberdar olun. devlet bahçeliden sıkıldı millet
 • mm1071 04 Kasım 2012 Pazar 22:26
  kimse kendini yırtmasın bu ülkede milliyetçilik bitmez. ülkesini seven mhp yi bir defada olsa dener. geçmişte koalisyon ortaklığını bitiren de yine bahçeliydi. koalisyondan ayrıldığında alkışlayanlar şimdi erdoğanın poposunda geziyorlar. neden mi bir menfaat koparabilme adına. o yüzden bin defada olsa oylar mhp yeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 • canefeoglu 04 Kasım 2012 Pazar 22:54
  mhp iyi guzel de mhp icinde bir suru ise yaramaz insan var, kadro guzel ama genclik kollari sirf sekil olsun diye mhp yi tutuyor, kisacasi bu ulke milliyetcilikten cok cekti, hakki ve hukuku bilen insanlar lazimdi, akp geldi, begenmeyebilirsiniz ama cogunluga saygi duyun duyun ki siz iktidar olunca biz de size saygi duyalim.
 • ilkizo 04 Kasım 2012 Pazar 22:24
  mhp bildiginiz gibi.. uc secimde yuzde 11 oyu gecemeyen bir partinin baskani hala o koltukta oturuyorsa o parti artik halkin partisi degil, ozel bir kulup olmus demektir.
 • bogart1905 04 Kasım 2012 Pazar 22:15
  mhpliyim ama bahçeli olduğu sürece iktidarı bırakın orda oturamazlar geçmiş olsun millieytcielr su içina rtık
 • hakkariswat 04 Kasım 2012 Pazar 22:05
  bi̇r solcuyu nasil sağci yapamazsaniz....i̇deoloji̇ye önem veren bi̇r ülkücüde akpye oy vermez...şahislar geli̇p geçi̇ci̇di̇r i̇deoloji̇ kalicidir....burda bahçeli̇ seci̇ldi̇yse bi̇dahaki̇ seci̇me yi̇ne oyum akpye di̇yen i̇nsanlar si̇z hi̇ç bi̇r zaman ülkücü olamadiniz....!!!! allah türkü korusun
 • kutlu_44 04 Kasım 2012 Pazar 22:22
  amin kardeşim. aynen öyle. devlet beyden ben de çok memnun değilim. ama ülkenin bu çalkantılı döneminde, hem mhp'nin hem de türk milletinin o'na ihtiyacı var. 1 dönem daha hareketin lideri devlet bahçeli.. türk-islam ülkücülerine hayırlı uğurlu olsun. ne mutlu türk'üm diyene..
 • makedonya 04 Kasım 2012 Pazar 22:43
  senin belliki 1991 rp-mçp-idp seçimlerinden haberin yok arkadaş. merhum türkeş, erbakan ile koalisyon yapmıştır. çizgiler paraleldir. sultanahmetteki mitingde bizzat bulundum. o zamanın ülkücüleri yollarda yürürken, asfalt ağlardı. bana şimdikileri anlatma. alayı güdümlü olmuş, ilkelerini yitirmişler. ben eski ülkücüyüm, merhum türkeşin yeri dolmadı, hepimiz dağıldık gittik. apo yakalandığında idam etmeyen bir mhp yi kimse samimi bulmaz. koalisyonmuş, asamasamda o koalisyonu bozarım arkadaş ben. türkeş olsa, aynen dediğimi yapardı. biz böyle inanıyoruz.
 • ogi007 04 Kasım 2012 Pazar 23:32
  ideoljinin özünde sapma varsa ve bunun sorumlusu lider ve seçtiği kadrolarsa ne yapmamız lazım
 • kayisi_44 04 Kasım 2012 Pazar 21:57
  devlet bahçelinin şeçilmesi akplilerin işine gelmedi galiba cok kızgınlar... ;)
 • istanbuldan 04 Kasım 2012 Pazar 23:08
  onlar sevinçen bahçeliyi ele vermemek için yalandan atıp tutma kardeşim
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 21:52
  koray aydınla mhp ye güvenim artmıştı ama artık mhp oy vermem imkansız hale geldi devlet bahçeli, ecevitin son zamanlarındaki gibi çoktan emekli olmuş koltuk sevdasında... umudum yeni kurulacak partilerde veya bbp de
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 21:44
  MHP artik AKP için çalışıyor, yakında Bahçeli MHP'yi feshedip AKP ile birleşir, Numan Kurtuluş'un ahbabı olur
 • kayisi_44 04 Kasım 2012 Pazar 21:51
  komik olma
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 21:31
  catli: basarilar Devlet bey. seninde vaktin geldi aslinda ama adam gibi aday olmadigi icin senkn yanindaydik. senden sonraki geleni simdiden belirle. seni severim sayarim ama MHP ye yeni bir yüz lazim degisiklik lazim...
 • istanbuldan 04 Kasım 2012 Pazar 21:12
  mhp her partiye baston olmuştur, şimdi de akp ye baston oluyor, farkı akp ye baston olması, bop a evet demesi
 • missaffir 04 Kasım 2012 Pazar 21:11
  mhp benim için bitmiştir oyumu osman pamukoğlu'na vereceğim bari ona yarasın
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 21:23
  kılıçdaroğluna ver o iyidir...
 • grandcannon 04 Kasım 2012 Pazar 23:59
  koray aydın da olsa değişiklik şarttı . mhp adayım benim için ümit özdağdı . türkçe bilmeyen bahçeliyi yine başkan seçtiler.
 • berkantboztepe 04 Kasım 2012 Pazar 21:08
  yorumların hepsi kimler tarafından yazıldığı belli...hiç acaba kendilerine sordularmı,devlet baheçli mhp nin başına geldiğinden beri,oy oranı eskiye göre ne kadar arttı? bir araştırın,diğer bir konu,püskevit dir tutturmuş gidiliyor,bir de akepenin başındakinin konuşmalarını yazın buraya,yada chp nin başındakinin neler söylediğinin....koray aydını destekleyenler,her halde geçmişi hemen unuttular...devlet bey gibi bir şahsiyetten neden bukadar rahatsız oluyorsunuz?
 • kutlu_44 04 Kasım 2012 Pazar 21:44
  çünkü mhp'li değil onlar arkadaşım, canını sıkma sen. mhp'nin ideolojisini beğenmiyorlar. atıyorum mhp'nin sözde kürt sorunundaki dik duruşu onların hoşuna gitmiyor. o yüzden devlet bahçelinin gitmesini istiyorlar. bende memnun değilim bahçeliden, ancak bu çalkantılı dönemde, mhp nin ona ihtiyacı var. öncelikle bilge lider diyoruz. konuşmada, hitapta çok zayıf ama öngörü ve çözümlemede müthiş. olayları çok iyi okuyor. kağıttanda okuyor:) ama olsun, ulu önder de çoğu zaman kağıttan okumuştu. benim için düşüncelerin nasıl hitap edildiğinden çok, hangi düşüncenin hitap edildiği önemli. saygılar
 • kayisi_44 04 Kasım 2012 Pazar 21:52
  gerçekten yorumuna yürekten katılıyorum..
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 21:06
  yeni bir olusumun zamani gelmistir bence kuran da bile yazar.."cocuk grmemis kisileri devletin basina getirirseniz biz o devleti u?ursuz sayariz diye
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 20:59
  mhplilere hayirli ugurlu olsun. :)
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 20:52
  Bu yorumlara "chp li " diye kara calanlar,MH Yenicag gazetesinide mi takip etmezsiniz.Bu davaya hayatini adamis insanlarin Bahceli ye ne kadar kizgin oldugunuda mi gormezsiniz.
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 20:40
  Mhp yakmis kendini ne diyeyim yazik
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 20:24
  escape kacti ne kaldi? zaten bisey yoktu ki kalacak
 • ahmet46 04 Kasım 2012 Pazar 20:20
  yorumlara bakıyorumda %50ı akpli %30u chpli diğer görüşler ancak kadar gerçek mhpli arkadaşlar yazmış bir mhpli genel başkanlığa kim gelirse onu destekler bende değişim istiyordum ama seçilen adaylar arasında bu işi daha iyi yapacak kimse yoktu koray bey iyibi ülkücü ancak bakanlık yaptığı sıradaadı kötü anıldı musavvat bey ülkü ocaklarından gelme buişi çokta iyi yapacak birinsan ama kendisini tüm ülkeye tanıtması gerekiyor bu durumda yine sn bahçeli kalıyor biz birlik beraberlik duygusu taşımadığımız süreiçinde elbetakp çıkar ülkücü kardeşlerim birliğimizibozmadan sımsıkı sarılmalıyız
 • fremen 04 Kasım 2012 Pazar 20:39
  bu dedigin "benim oyum mhp ye, dolayisiyla ak partiye" demek oluyor. alperenler yani bbp sizin icin daha akillica olur, zira su an mhp demek kücük akp demek. devlet bahceli mhp basina degil, tayyip erdogan mhp basina secildi su an =)
 • istanbuldan 04 Kasım 2012 Pazar 21:10
  tam bir akp görüşü beğenmeyenler başka partili oluyor, mhp ye ve millete yazık
 • insan2000 04 Kasım 2012 Pazar 20:07
  cok komik birisi gercekten, bagramadan konusamiyor, kizmadan birsey soyleyemiyor. fakat matematikten cok iyi anliyor
 • saliheskioglu 04 Kasım 2012 Pazar 19:15
  erdoğanı padişahlıkla şuçlayanlar, diğer part başkanlarının her kongrede nasıl sürekli olarak tekrar seçildiklerini sorgulamıyorlar mı?
 • escape 04 Kasım 2012 Pazar 19:14
  püskevit yemeye devam.......
 • escape 04 Kasım 2012 Pazar 19:13
  2009 dan iki tane sıfırı at. ne kaldı.....
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 19:03
  Daha bahceliye oy verenlere aklim ermiyor
 • timebandit 04 Kasım 2012 Pazar 19:01
  yorumlara bakıyorum. akpliler ve chpliler ortak olmuş bahçeliye sallıyor. kendini ülkücü diyen zevata tek sorum olacak. bahçeli yerine koray aydın başkan olursa ne olur? koray aydın bayındırlık bakanıyken adını çok kötü andırdı,bahçeliden daha kötü hemde. burada şu denebilir. bahçelinin karşısına koray aydından başka konacak aday yok mu?
 • konuk-1 04 Kasım 2012 Pazar 19:01
  basbakan erdogani tebrik ediyoruz. artik yasalari daha rahat gecirir mhp ile birlikte. :) ( yasalari gecirme hakki kazandi )
 • metmaster 04 Kasım 2012 Pazar 18:59
  yaşa bahçeli narası atanlar şunu açıklasın. 15 yıldır devlet bahçeli ne yaptı? halkı ne vaat etti, ne politikası üretti. akp ve chp'nin verdiği projelere destek yada red haricinde mecliste ne görevi gördü? 15 yıldır hiç bir politika üretmeyen bir parti genel başkanı, yeniden seçilince yeni olarak ne farklılılk getirebilir. kusura bakmasın kimse, mhp'nin bu kongresi, chp ve akp için çok hayırlı olmuştur.
 • herkeseadalet 04 Kasım 2012 Pazar 18:58
  bahçeliye oy veren mhp delegeleri acaba akp ye oy verdiklerinin farkındamılar,ama çok geç!
 • herkeseadalet 04 Kasım 2012 Pazar 18:57
  mhp bitti,akp 10 yıl daha iktidarda,yazıklar olsun mhp delegelerine...
 • iuwsmd 04 Kasım 2012 Pazar 18:53
  hani erken secim yoktu? akp bugün 15 senedir secim kaybeden bahceliyi tekrar koltukta tutarak secimi kazanmistir. oyumu pamukogluna verecegim ama iki elim bugün bahceliye oy veren sözde ülkücü delegelerinin yakasinda olacak cünkü mhpyi 5 sene daha zincire vurmuslardir :((
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:51
  akp mize hay?rl? olsun, devletin basinda devlet var zaten ;-)
 • paylasim 04 Kasım 2012 Pazar 18:51
  mhp ile akp arasındaki fark nedir? fark yoktur, sadece mhp, akp nin zor zamanlardaki stepnesidir .(bakınız bütün önemli seçimlerdeki desteğe)....
 • milliyetci520 04 Kasım 2012 Pazar 18:51
  sayın ülküdaş kardeşlerin, bu seçimle beraber benim mhp'liğim bitti. ancak ülkücülüğüme devam edeceğim. şimdi benim kafamı karıştıran sorular var ülküdaşlarım. biz ülkenin bekası için genel başkanın değişmesini istiyoruz. vatan için, millet için, devlet için ama karaktersiz insanlar geliyor bizim uğrunda öleceğimiz davamızı sahipleniyor ve biz halen daha onların peşinden mi sürükleneceğiz. benim 1 ailemi toplasanız toplam 25 oyum belki mhp için bişey değil ama ülkücülük için çok şeydir. önümüzdeki seçimde kesinlikle mhp ye oyumu vermem ilk olacak ama olsun oyum alperen kardeşlerimizin bbp'nin
 • kutlu_44 04 Kasım 2012 Pazar 21:38
  bağbuğ'un en hızlı olduğu dönemlerde mhp nin oyu %3,7 ydi. şuan mhp'nin kemik oyu -15 arası. konsensus(akp'ye yakınlığıyla bilinir) eylül seçim anketinde ,2 olarak çıktı. mhp güçlenerek büyüyor. sen gitsen ne olur. hergün yüzlercesi mhp saflarına geçiyor. gittiğin yerde mutlu ol, biz sensiz iyiyiz.
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 22:03
  al benden de o kadar ailecek milliyetçi duygulara sahipbiz her daim mhp ye destek verdik oyumuzu lehine kullandık lakin koray aydının seçileceğini düşünerek umutlanmıştık oda boşaymış
 • istanbuldan 04 Kasım 2012 Pazar 18:50
  mhp nin gerçek genel başkanı tayyip erdoğan oldu
 • alikoc1111 04 Kasım 2012 Pazar 18:49
  baston yerinde kaldi! yandan carkli demokrasinin koltuk degnegi!
 • igdirli767676 04 Kasım 2012 Pazar 18:47
  sn.bahceli'nin yanlis tutumlari,yanlis politikalari yuzunden dogunun yildizi igdir'i mhp de iken terorist parti olan bdp ye gecmisti.o bolgede jeopolitik konumuyla dikkat ceken,komsu ulkelere sinir kapilari olan bu ilin yoneticilerinin pkkya hizmet etmesi cok aci ama gercek.igdir halki ogretmenlerini kaciran teroristlere kafa tutmus ve ogretmenlerini birakmamislardir,boylelikle halkin, pkk ya degil devlete bagli oldugu asikardir.boyle bir ili kaptiran sayin bahceli yeniden seciliyor ise,ya ulkuculuk artik ayaga dusmus,yada artik mhp halkin degil,birilerinin cikarlari icindir.
 • 06quscu06 04 Kasım 2012 Pazar 18:46
  mhp bitti ülkücülük de biticek mhp nin gidişatını çıkmaza soktu bahçeli
 • fremen 04 Kasım 2012 Pazar 18:44
  mhp baraj altinda kalacagi icin, ilerde mhp diye bir parti olmayacak. akp ama cakma muhalefet ve büyük destekcisi olan mhp'nin devami icin belki yüzde 10 barajini kaldirir ve böylece mhp cözülmez. yüzde 10 altinda kalsa bile, mhp ye giden oylar, akp ye gitmis demek olacak
 • timebandit 04 Kasım 2012 Pazar 19:03
  chplimisin ip li mi?
 • vtandasss 04 Kasım 2012 Pazar 18:43
  delegeler halkın dilini anlayamadı. parti içi demokrasi olmadığından oluyor bu işler. bahcelı mıladını tamamlamıstır ama delegeler bunu anlayamamıs. sokaga cıksınlar 10 kısı ıle konussunlar cok degıl 1 tanesı bıle bahcelıyı basarılı bulmaz. akp gene bahcelı sayesınde oylarını arttırır...
 • yusufum53 05 Kasım 2012 Pazartesi 14:13
  delegeler baski altinda oylarini kullanmistir bunu gelen hangi parti baskani yapmiyorki. gelen olmeden gitmiyor boyle bir ulkemiz var
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:42
  akp nin kara gun dostu
 • timebandit 04 Kasım 2012 Pazar 19:03
  bir chp li yorumı daha
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:42
  Artik mhp oy moy vermiycem arkadas boyle bir insan nasil oluyorda hala mhp'nin basinda kakiyor bidahaki secimde baraji daha gecemeyecek bu adamla
 • kayisi_44 04 Kasım 2012 Pazar 21:57
  doru sole hiç oy verdinmi mhp ye..
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:40
  mhp bolunecek yazik oldu cok yazik bahceli de koray aydin da 100 adama deger ama olan partiye oldu koray gelmeliydi.
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:39
  Ak partinin gözü Aydın olsun.Maalesef MHP de yine statüko kazanmıştır.Karaya oturan MHP gemisini yüretebilecek tek kaptan Sn Koray AYDIN kaybetmiş 15 senelik mağlubiyetten usanmayan kaptan Devlet Bahçeli'ni kazanmıştır. Bundan sonra MHP gemisi maalesef batmaya mahkumdur.Baraj korkusu artık MHP ile beraber
 • sailmasr 04 Kasım 2012 Pazar 18:38
  441 oy ile olağanüstü kongrede koray aydın seçilir. bir tek tökezlemeye bakar. ben 300-350 bekliyordum
 • fremen 04 Kasım 2012 Pazar 18:34
  cok güzel oldu, sevindim bu habere. ak partinin kurtaricisi simdi baraj altinda kalacak. mhp böylece bitmistir, vatana millete hayirli ugurlu olsun. baraji gecemeyince devlet bahcelinin ak partiye gecisini izleyecegiz
 • timebandit 04 Kasım 2012 Pazar 19:02
  chpli den mhp yorumu.
 • izigun 04 Kasım 2012 Pazar 18:33
  el fa-ti-ha
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:33
  Ya ben de bir gariplik var ya da mhp delegelerinde... Bir ulkucu olarak soruyorum ne var bahcelide hala pesinden gidiyosunuz?
 • kayisi_44 04 Kasım 2012 Pazar 18:33
  balık hafısalı bir milletiz herkez unutmuş eski bayındırlık bakanımız koray aydı....
 • ridvan_1917 04 Kasım 2012 Pazar 18:31
  akp'ye hayırlı olsun...
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:30
  akp derin bir rahatl?k ya?amaya devam edecektir..
 • antwerpen 04 Kasım 2012 Pazar 18:27
  mhp bitisi
 • milliyetci520 04 Kasım 2012 Pazar 18:52
  kesinlikle
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 22:09
  bbp de mi toplansa ülkücüler
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:25
  lkesini cok seven sade bir vatanda? olarak mhp yi bamba?ka gerek muhalefet yapmas?n? diliyorum
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:24
  Devletin basina devlet gelecek
 • vtandasss 04 Kasım 2012 Pazar 18:24
  bu sonuclara gore akp dıger secımlerde gene ıktıdar olur. goreceksınız. delegeler ısın cıddıyetını anlayamamıs yazık. koray aydın secılmelıydı...
 • kerimozevin 04 Kasım 2012 Pazar 18:43
  zaten mhp akp'ye calisan bi parti olmasa, tayyib coktan kapattirirdi bi bahaneyle mhp'yi simdiye kadar coktan. anap ve dyp 'ye yaptigi genc parti tezgahi gibi bi tezgah kurar, hemencik hallediverirdi.
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:23
  mhp secmeni partisini koray aydin a birakmadi. devlet bahceli yine baskan
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:23
  gule gule mhp. gule gule sana.
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:20
  Vatana millete hayırlı uğurlu olsun
 • vetacar 04 Kasım 2012 Pazar 18:19
  mhp baraj altinda kalmaya artik mahkumdur... hala bahceliye oy veriyorlar... söylenecek pek söz kalmadı.. akp oyları artmaya devam... bu mhpliler hicmi görmüyorlar bu basarısızlıgı anlamıs değilim yazık...
 • sungur61 04 Kasım 2012 Pazar 18:16
  mhp oy veren halka sorun, devlet bahçeli en son sıralarda gelir. ama nasıl oluyorsa delegeler mhp nin bu durumundan memnun görünüyor. mhp %3 te oy alsa devlet bahçeli yine seçilecek gibi. gelecek seçimde mhp büyük ihtimal baraj altındadır.
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:15
  say.bahceliyi gnlden kutluyoruz ama ltfen iktidari destekleme pozisyonunuzu in?allah kurultay salonunda b?rak?r yeni kuvvetli bir muhalefetle yolunuza devam eder iktidar olursunuz
 • ozguryorumcu 04 Kasım 2012 Pazar 18:15
  akapenin gözü aydın!
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:15
  Ulan bidaha MHP ye oy verirsem adam Esad'ı eleştiriyor koltukta ölecek
 • hayrettin 04 Kasım 2012 Pazar 18:15
  (((((((eyvahhh eyvahhhh))))))) desene mhp d.bahceli sayesinde gene belasini buldu:-) adamda yaratilicik diye hic bir etki yok!!! sadece bildigi söyledigi bir slogani vardi yine desene yeniden mhp=püskevitli behceli dönemi:-)
 • ugur99 04 Kasım 2012 Pazar 18:13
  yazık oluyor partiye çok yazık...
 • kayisi_44 04 Kasım 2012 Pazar 18:11
  mhp için hayırlısı bu idi..
 • spaski 04 Kasım 2012 Pazar 18:11
  milliyetçi hareket partisinin artık başbakan çıkarma vakti gelmiştir.
 • sefilix 04 Kasım 2012 Pazar 18:11
  akp nin istediği oldu. ülkücüler akp gemisinin peşinden gitmeye devam dedi. o zaman oylar pamukoğluna
 • omerkoksur 04 Kasım 2012 Pazar 18:10
  bırakın şu koltuk sevdasını yeter artık
 • Misafir 04 Kasım 2012 Pazar 18:09
  Devlet Bahçeli artik güçlü muhalefetin sesi olsun. Genclerin dilinden konussun, gelecek onlarda
Kalan karakter : 2000