ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Meclis bahçesinde sigara içerken MHP'li Nalcı ile sohbet eden DTP'li Kaplan, bozkurt işareti yapmakta zorlandı. Nalcı ise zafer işareti yaptı..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Meclis'te DTP'lilerle tokalaşması, 23 Nisan törenlerinde Hasip Kaplan'la samimi poz vermesinin ardından sigara yasağı iki partiyi daha da yakınlaştırdı.

SABAH'ın haberine göre DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis bahçesinde sigara molası verdi. Aynı dakikalarda, MHP'li 6 milletvekili de aynı bankların etrafında yerini aldı. Uzun yıllardır birbirini sert bir dille eleştiren iki partinin vekilleri arasında şu sohbet geçti:

MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı: (Sigarasını yaktıktan sonra) Hasip Bey, 18 yıldır Tekirdağ'da yaşıyorum ve oradan milletvekili oldum. Sizin Hanım da Trakyalı. Yani hemşeriyiz. Senin için MHP'de açık kapı bırakıyoruz. Bize gel.

Hasip Kaplan: (Gülerek) Bu hiç de kolay değil, Çünkü bizim elimiz 2 yapmaya alışmış. 3 yapmayı beceremeyiz!

Nalcı: Olsun olsun biz sana öğretiriz.

Kaplan: Sayın Bahçeli ile Meclis'te sıcak diyaloğumuz oldu. Bu fotoğrafları herkes gördü. Hatta İmralı da görmüş. O nedenle hiç kaygım yok.

Nalcı: Biz seni ocağa da götürürüz. Çay ocağına değil tabii ki ülkü ocağına.

'Zorlandı'

Sohbet sırasında Kaplan eliyle bozkurt işareti yapmaya çalıştı, ancak epeyce zorlandı. Bunu da, "Ne yapalım ömrümüz zafer işareti yapmakla geçmiş. Buna alışmak kolay değil yani!" diye açıkladı. Aynı dakikalarda zafer işareti provası yapan MHP milletvekilleri, 'hangisi daha kolay yapılıyor?' diye sordu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(41)
Kalan karakter : 2000