SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

42 PKK'lı terörist öldürüldü!

11 Aralık 2012 Salı, 11:00:25Güncelleme: 15:50:19

Bordo Bereliler'den müthiş operasyon!

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
PKK'nın hedefindeki Aktütün Karakolu'na baskın, Bordo Bereliler'in operasyon yapmasıyla son anda önlendi. Yaklaşık 90 kişilik bir grupla Aktütün 'e baskın yapmayı planlayan PKK 'nın oyununu Bordo Bereliler bozdu. Sonra Oku

PKK'nın hedefindeki Aktütün Karakolu'na baskın, Bordo Bereliler'in operasyon yapmasıyla son anda önlendi. Yaklaşık 90 kişilik bir grupla Aktütün 'e baskın yapmayı planlayan PKK 'nın oyununu Bordo Bereliler bozdu.

Aktütün'e kimse yaklaştırılmayacak

Özel Kuvvetler yaptıkları operasyonla Aktütün Karakolu'na yapılacak olan saldırıyı engelledi. İstihbarat birimleri PKK'nın Aktütün Karakoluna saldırı hazırlığında olduğunu öğrendi. Yaklaşık 90 kişilik terörist grup karakola yaklaşıyordu. Teröristler heronlara yakalanmamak için şemsiyelerle beklediyse de askerden kaçamadılar. Heronlar görüntü aldı, harekat planını da bizzat Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel hazırladı. Sonra da Özel Kuvvetlere talimat verdi: "Aktütün'e kimse yaklaştırılmayacak."

42 PKK'lı terörist öldürüldü!

Bordo bereliler helikopterlerle alana indi. Çıkan çatışmada 90 teröristten 42'si öldürüldü, 2'si de teslim oldu. Teslim olanlardan birinin adı Sabah Dayane. Dığgeç Botan kod adlı PKK'lı, son Aktütün saldırısının talimatını Reşit Dostum kod adlı Mehmet Can Gürhan'ın verdiğini söyledi.

Kaynak: Kanal D Haber

BU HABERİN 161 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER