ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

B.M adlı kız öğrenci Esenler'deki okulunun 4 kat penceresinden atlayarak ağır yaralandı. Olaya tanık olan öğrencilerin anlattığına göre B.M okulda yapılan "yasak madde" aramasından sonra pencereden atladı. Bu aramada B.M'nin çantasından cep telefonu çıktığı, okul yönetiminin öğrenciye bu durumla ilgili ailesine bilgi verileceğini bildirdiği ileri sürülüyor.

İlköğretim okulunda gerçekleşen olay iddiaya göre şöyle gelişti; Öğretmenler sabah saatlerinde okulda arama yaptı. Öğrencileri zararlı maddelerden uzak tutmak amacıyla yapılan aramada 14 yaşındaki B. M.’nin çantasında okula sokulması yasak olan cep telefonu bulundu.

CEP TELEFONUNA EL KONULDU

Genç kızın telefonuna el koyan öğretmeni, ailesine haber vereceğini söyledi. Dersin bitmesinin ardından bahçeye çıkan öğrenciler büyük şok yaşadı. Bilize, bahçedeki öğrencilerin gözü önünde dördüncü kattaki pencereden kendisini bırakarak beton zemine düştü.

HASTANEYE KALDIRILDI

Kanlar içerisinde kalan genç kız hemen öğretmenleri tarafından hastaneye kaldırıldı. 14 yaşındaki kız öğrencinin durumunun ağır yoğun bakım servisinde müdühale edildiği öğrenildi.

Olay sırasında bahçede olduklarını söyleyen öğrenciler ‘Bahçedeyken yukarıdan bir şeyin düştüğünü gördük. Arkamızı döndüğümüzde kız kanlar içerisindeydi. Hepimiz ağladık’ şeklinde konuştu.

OKUL YÖNETİMİ KONUŞMUYOR, VELİLER ÖĞRENCİLERİNİ KONUŞTURMUYOR

Okul yönetimi habercilerin sorularına yanıtlamayı reddetti, bu konuda bir açıklama da yapmayacaklarını bildirdi. Öte yandan bazı velilerin de gazetecilerle konuşan öğrencileri azarlayarak uzaklaştırdığı gözlendi.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • tempoa 20 Aralık 2012 Perşembe 17:32
    sultangazi kent ormanında güvenlik amirliği yapan zekeriya bahçe işlediği suçlardan dolayı görevinden alınarak başka projeye normal güvenlik olarak verildi. adalet yerini tam olarak bulmadı ama buda iyi oldu aslında levent özdoğan amir asıl suçluların baş elemanı onlara gözyuman. erhan çiçek amirlikten alındı ve suçüstü yakalanarak işten çıkarıldı, sonra tekrar işe alındı ve kendisi işlediği son vukatından dolayı yüzü tutupta gelip çalışmadı. bizlerin hiçbir suçumuz olmadığı halde suçsuz olduğumuz ıspatlandığı halde halen geri dönüş yaptırmadılar bu adaletsizlik değilmi?
  • matematikci34 20 Aralık 2012 Perşembe 16:56
    yorumları okudukça insanların nasıl bu kadar gaddar olduğuna şaşıyorum.bütün suç öğretmenlerde değil mi?çocukları 12-13 yaşına getiren sensin, yetiştiren sesnin. bir hata yaptıklrı zaman suçlu haftada 2-3 saat dersine giren öğretmenler. 55-60 kişilik sınfta öğrtmnlik nsıl yapılır haberiniz var mı sizin. bu çocukların okullarda neler yaptığından veya telefonlarla oklda neler yapabileceğindn?siz 2 çocukla uğraşamıyorken, küçümsediniğiz 6 saatte 3 yüz çocğa hem öğretim hem eğitim vermek nasıl bir fikriniz var mı? üstlik sizn veremediğiniz eğitimi vermye çalışmak. konuşmayı ve dinlemyi öğretmek...
  • perikizi 20 Aralık 2012 Perşembe 12:04
    cep telefonunu sesini kısmak ve derste onunla meşgul olmamak şartıyla kabul eden okullar olduğu gibi,tümüyle yasaklayan okullar da mevcut.fakat bu yaşta kız telfnu elinden alındı ve ailesine haber verilcek diye hayatına kıymak istiyorsa,telefonda onun ailesinden korkmasını gerektrcek birşeyler var demektir..yazık olmuşşş..
Tüm yorumları göster(89)
Kalan karakter : 2000