ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Zafer HACISALİHOĞLU / AHT

Kuşadası’nda ilköğretim okulu öğretmeni Yüksel Kurt 3 öğrenci velisinin taciz şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Serbest bırakılan 24 yıllık eğitimci intihar etti.

AYDIN Kuşadası’nda, Belkent İlköğretim Okulu öğretmeni 52 yaşındaki Yüksel Kurt hakkında 3 veli, çocuklarını taciz ettiği iddiasıyla polise başvurdu. Gözaltına alınan Kurt, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. 24 yıllık öğretmen Kurt’un serbest kalması üzerine sınıftaki diğer kız çocuklarının velileri de polis merkezine giderek, öğretmenle ilgili suç duyurusunda bulundu. Öğretmen, tutuksuz yargılanmak üzere ikinci kez serbest bırakıldı. Kurt serbest kaldıktan sonra, yaşadığı evin yanındaki boş arsada bulunan bir zeytin ağacına kendini iple asarak hayatına son verdi.

Öğretmenin cebinden çıkan mektupta, iftiraya kurban gittiğini yazdığı öğrenildi. Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, “Kendisiyle 20 yıldır birlikte çalışıyorduk. Çok değerli öğrenciler yetiştirdi. 20 yıldır kendisiyle ilgili tek bir şikâyet bile almadık” dedi. Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile Teftiş Kurulu Başkanı Abdülgani Yağanoğlu da, olay sonrası Kuşadası’na gitti. Yağanoğlu, olayın bir iftira ve komplo gibi göründüğünü, konuyu araştırmak için iki müfettiş görevlendirileceğini belirtti.

  • öğretmen
  • intihar

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(25)
Kalan karakter : 2000