ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti'ye katılışının 6. yılında Twitter'da değerlendirmelerde bulundu.

Günay, Twitter'daki hesabında Ak Parti'deki 6 yılını şöyle değerlendirdi:

1- 6 Yıl önce / 29 Mayıs 2007'de 27 Nisan Muhtırasına ve darbe çağrılarına karşı durarak -ve hiçbir partiye üye değilken- AK Parti'ye katıldım.

2- 29 Mayıs'ta Grup'ta "Bugüne kadar inandıklarımı/savunduklarımı aynı kararlılıkla savunmaya devam ederek" AK Parti'ye katıldığımı söyledim.

3- Bu 6 yılda, darbe zihniyetini geriletmeye katkı yapmaktan, birçok tarihi eseri koruyup, binlercesini ülkemize getirmekten gurur duydum.

4- Bakanlığım boyunca inandıklarımı -herkese karşı / her durumda- kararlılıkla savunmaktan kaçınmadığıma vicdan sahipleri ve Allah şahittir!

5- Bu tavrımın bedelini ödedim (Bilen biliyor); -halkın sevgisiyle-ödülünü de gördüm. Yaşamım boyunca "Hakk bildiğim yolda" yalnız da yürüdüm.

6- "Komşusu açken tok yatan bizden değil" sözü insana yakıştığı gibi "Haksızlıklar karşısında susmanın" da ancak şeytana yakışacağına inandım.

7- Bu inanç ve kararlılıkla sadece vicdanımın ve -büyük çoğunluğu AKParti'li- masum ve mazlum halkın sesini dinledim; buna devam edeceğim.

8- Bunları iz'an /i nsaf sahiplerinin bilmesi için yazdım.İz'ansız ve insafsızların şerrinden Yaradan'a sığınırım... "..e'uzü biRabb'in nas!"

9- Son: "Vel'asr! İnsan yok olup gidicidir; ancak inananlar, doğru işler yapanlar, Hakk'ı öğütleyenler ve (bu yolda) sabredenler kalıcı".


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000