SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Ertuğrul Günay Twitter'dan saydırdı!

29 Mayıs 2013 Çarşamba, 10:48:35Güncelleme: 11:28:07

Eski bakan, AK Parti'ye katılışının 6. yılında Twitter'da neler yazdı?

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti'ye katılışının 6. yılında Twitter'da değerlendirmelerde bulundu. Sonra Oku

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti'ye katılışının 6. yılında Twitter'da değerlendirmelerde bulundu.

Günay, Twitter'daki hesabında Ak Parti'deki 6 yılını şöyle değerlendirdi:

1- 6 Yıl önce / 29 Mayıs 2007'de 27 Nisan Muhtırasına ve darbe çağrılarına karşı durarak -ve hiçbir partiye üye değilken- AK Parti'ye katıldım.

2- 29 Mayıs'ta Grup'ta "Bugüne kadar inandıklarımı/savunduklarımı aynı kararlılıkla savunmaya devam ederek" AK Parti'ye katıldığımı söyledim.

3- Bu 6 yılda, darbe zihniyetini geriletmeye katkı yapmaktan, birçok tarihi eseri koruyup, binlercesini ülkemize getirmekten gurur duydum.

4- Bakanlığım boyunca inandıklarımı -herkese karşı / her durumda- kararlılıkla savunmaktan kaçınmadığıma vicdan sahipleri ve Allah şahittir!

5- Bu tavrımın bedelini ödedim (Bilen biliyor); -halkın sevgisiyle-ödülünü de gördüm. Yaşamım boyunca "Hakk bildiğim yolda" yalnız da yürüdüm.

6- "Komşusu açken tok yatan bizden değil" sözü insana yakıştığı gibi "Haksızlıklar karşısında susmanın" da ancak şeytana yakışacağına inandım.

7- Bu inanç ve kararlılıkla sadece vicdanımın ve -büyük çoğunluğu AKParti'li- masum ve mazlum halkın sesini dinledim; buna devam edeceğim.

8- Bunları iz'an /i nsaf sahiplerinin bilmesi için yazdım.İz'ansız ve insafsızların şerrinden Yaradan'a sığınırım... "..e'uzü biRabb'in nas!"

9- Son: "Vel'asr! İnsan yok olup gidicidir; ancak inananlar, doğru işler yapanlar, Hakk'ı öğütleyenler ve (bu yolda) sabredenler kalıcı".

BU HABERİN 4 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER