ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Fethullah Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan son sohbetinde sorular üzerine 2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapma hakkının İstanbul’a verilmeyişine değindi.

Gülen, “Kıskanıyorlar. Bir itilafla olimpiyatları İstanbul’a vermeyip, 7 sene sonraki bir projeye taş koyuyorlar.” dedi.  Her istenilenin olamayabileceğini ama kimsenin ye’se düşmemesi gerektiğini ifade etti.  Fethullah Gülen, verilmeyen olimpiyatla kaybedilenlerin, İzmir’de yapılması düşünülen Expo ile kazanılabileceğini belirterek, “Allah’ın izniyle necip milletimizin değerlerinin ne olduğu bu vesile ile gösterilebilir.” değerlendirmesini yaptı.  Ülkemizin ve değerlerimizin tanıtımında Türkçe Olimpiyatları’nın misyonuna da değinen Gülen, olimpiyatla yapılmak istenenin Türkçe Olimpiyatları’yla kat kat elde edilebileceğini dile getirdi.

Gülen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki sene 170 ülkeden insan gelecek. Sonra insanlar sayacak ‘Dünyada başka ülke kaldı mı?’ diye. Ben geçen sene saydırdım. 7-8 ülke kaldı. Onların da nüfusu en fazla 10 milyon olan. Bu öyle bir tanıtmadır ki Allah’ın izni ve inayetiyle, milletin dikkatlerini eğlenceye çekme değil, bir mefkûreye bir duyguya, milletimizin nezaketine, nezahatine ve melekleri bile kıskandıran keyfiyetine dikkat çekmedir.”

Arjantin’de olimpiyatlarla bu fırsatı bize vermediklerini söyleyen Gülen “Oradaki o inkisarımızı Allah’ın izniyle başka yollarla telafi ederiz. Ne idare edenler, ne onların arkasında olanlar, ne de milletimizin fertleri bunlar karşısında katiyen sarsılmamalı. Uhud’u yeniden zafere çevirmek gibi, inanç Kâbe’sine doğru yürümeli. Fevç fevç dehaletlere vesile olacak bir yolu takip etmeli.” diyerek sözlerini noktaladı.

  • fethullah gülen
  • 2020 Olimpiyatları

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(7)
Kalan karakter : 2000