ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İlyas AKENGİN /AHT

Diyarbakır'da 28 yaşındaki M.T., 11 yaşındaki öz kızına 4 kez cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 33 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. İddianamede, alınan Adli Tıp Raporu'nda mağdur E.T.'nin anatomik olarak bakire olduğu belirtilirken, tutuksuz yargılanan baba M.T., "Kızım çok film izliyor, bu nedenle hayal gücü biraz yüksek. Kızıma cinsel yönden istismarda bulunmadım" dedi. Duruşmada anne A.T. de kızının anlattıklarının doğru olmadığını savundu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz yıl çeşitli tarihlerde 11 yaşındaki öz kızına 4 kez tecavüz ettiği öne sürülen baba M.T. hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Şüphelinin, kendi öz kızına zincirleme olarak tecavüz ettiğini savunan savcı, iddianamesinde baba M.T.'nin "Üst soy veya altsoydan çocuğun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde nitelikli, zincirleme cinsel istismarı" suçundan 33 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

"KIZIMIN HAYAL GÜCÜ BİRAZ YÜKSEK"
Cumhuriyet Savcılığında verdiği ifadede M.T., kızının ruhsal yönden bir problemi olmadığını belirterek, "Ancak çok film izliyor. Bundan dolayı hayal gücü biraz yüksek. İfadesinde söylediği olaylar tamamen asılsızdır. Ben kesinlikle kızıma cinsel yönden herhangi bir istismarda bulunmadım. Kızımı tehdit de etmedim. Bahsedilen olayların hiçbiri yaşanmadı" dedi. Savcılık ifadesinin ardından, tutuklanması talebiyle mahkemeye gönderilen M.T., delil yetersizliğinden dolayı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 11 yaşındaki E.T. ise koruma altına alındı.

ANNE: "KIZIMIN ANLATTIĞI ŞEYLER DOĞRU DEĞİL"
Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanan M.T., duruşmada da kızının anlattığı hiçbir şeyin yaşanmadığını ifade ederek, beraatını istedi. Daha sonra söz hakkı verilen E.T.'nin annesi A.T. ise, kızının anlattığı şeylerin doğru olmadığını belirterek, "Kızım daha önceden benzer şeyler yapmamıştı. İlk kez böyle bir iddiası oldu. Niye böyle bir şey olduğunu ben de anlamadım. Şikayetçi değilim" dedi.

MAĞDURUN İFADESİ ALINAMADI
Duruşma sırasında salonda bulunan mağdur E.T.'nin ifadesi ise psikolog ve kamera olmadığı için alınamadı. Mahkeme, mesai saatinin dolması nedeniyle psikolog ve kamera hazır edilemediği için E.T.'nin ifadesinin bir sonraki celse alınmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, mağdurun, maruz kaldığı cinsel saldırı nedeniyle ruh sağlığının bozulup bozulmadığının tespit edilmesi için Dicle Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı'na sevk edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000