ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, oyunu Gölbaşı Şahin Sevin İlköğretim Okulu'nda kullandı.

Oy kullanacağı okula eşi Gülten Çiçek ile sivil plakalı araçla gelen Çiçek, gazetecilerin ilgisi arasında 1150 nolu sandığın olduğu sınıfa gitti. Sandık görevlileri ile tokalaşan Çiçek, nüfus cüzdanlarını görevlilere verdi. Yapılan kontrolün ardından oylarını kullanan Çiçek ve eşi okuldan ayrıldı.

Çiçek, okuldan ayrılırken gazetecilere açıklamada bulundu. Seçimin tüm vatandaşlara hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Çiçek, eşiyle birlikte vatandaşlık görevlerini yapmaya geldiklerini söyledi. Çiçek, tüm vatandaşların çok haklı bir mazereti olmadıkça oy vermeye çağırarak, "İnşallah bu seçim tüm milletimiz için hayırlı uğurlu olur. Huzurlu bir seçim geçirmemizi diliyorum" dedi. Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Elbette, bu seçimin kazananı ve kaybedeni olacak, ama kazananı demokrasi ve milletimizdir. Bu anlayışla, seçimlere bakmak gerekir. Cumartesi günü akşam saat 18.00'e kadar tüm adaylar ve siyasi partilerimiz, düşüncelerini ve kanaatlerini Türkiye için ne söylemek istiyorlarsa, bunların hepsini doğrusu söylediler. Bugün de söz sahibi olan millettir. Milletimiz de bir karar verecek. Yarın sabahtan itibaren de seçilmiş olan arkadaşlarımız, vatandaşlarımız ülkeye hizmet edecekler. Şimdiden başarılar diliyorum.

Bu seçimlerde meteorolojik iklim son derece müsaitti. Tüm siyasi partilerimiz, adaylarımız herhangi bir meteorolojik sıkıntıyla fazla karşılaşmadan programlarını, düşüncelerini ne varsa söylediler, ama siyasi iklim maalesef bir kara kış ortamında geçti. Tansiyon yüksekti. Bugüne kadar olan seçimlerden de çok farklı yönleri vardı. Tahmin ediyoruz ki, Pazartesi sabahından itibaren bu tartışmalar, bu gerilimler geride kalır. Barışa, kardeşliğe ihtiyacı var ülkenin. Önümüzde yapılacak çok iş var. Seçim dolayısıyla yoğunlaşamadığımız, Türkiye'yi içeride ve dışarıda ilgilendiren çok sayıda konular var.

Temennimiz odur ki, sükunet ve sağduyu ile bu görevlerimizin ve sorumluluğumuzun farkında olarak pazartesi sabahından itibaren biraz göz ardı ettiğimiz diğer işlere daha fazla zaman ayırma imkanımız olacaktır. Buna da gerçekten Türkiye'nin ihtiyacı var. Çünkü, bu gerilimin uzun süre devam etmesi doğru değil. Daha iki seçim daha yapılacak. Türkiye, bu gerilimi kaldıramaz. Onun için, şimdi Nevruz ile beraber bahar sezonuna girdiysek, siyasette de bir bahar havasının esmesi gerekiyor. Bunu ifade etmek isterim."

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000