ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Seçim gününü bayram gibi kabul etmek lazım çünkü önümüze sandığın geldiği gün milletimiz için gerçekten bir bayramdır" dedi.

Atalay, oyunu Emek'teki Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim Okulunda kullandı. Eşi Yıldız Atalay ve kızı Tuba Atalay ile oy kullanmaya gelen Beşir Atalay, sıraya girerek vatandaşlarla sohbet etti.

Atalay, 1254 numaralı sandıkta oyunu kullanmasının ardından, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli bir seçim günü yaşadığını belirterek, sandıklara da bakıldığında katılım oranının yüksek göründüğünü söyledi.

Sandıkların "milli irade" anlamına geldiğini kaydeden Atalay, "Sandıklara çok önem veriyoruz. Onun için bütün vatandaşlarımız katılsınlar. Seçim gününü bayram gibi kabul etmek lazım çünkü önümüze sandığın geldiği gün milletimiz için gerçekten bir bayramdır. Sandığın önemini ne kadar büyütsek yeridir. Sandığın olmadığı yerde demokrasi olmaz, o zaman başka güçler, başka vesayetler ortaya çıkar. İşte milletimiz bugün kendi geleceğini belirlemek için oy kullanıyor, hayırlı olsun" diye konuştu.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000