ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Trabzon'da, 6136 sayılı "Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna muhalefetten aranan Sultan Kandemir, oy kullandığı okuldan çıkarken polis tarafından yakalanacağını anlayınca tabancayla kafasına ateş ederek intihar etti.

Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 1 Nolu Beşirli Mahallesi'ndeki Bedri Rahmi Eyüpoğlu İlkokuluna giden Kandemir (54), zemin kattaki sınıfta oyunu kullandı. Koridorda Kandemir'in yanına gelen polis ekipleri, arandığını söyleyerek kendisini okulun dışına davet etti.

Bu sırada, belindeki tabancayı çıkarıp kafasına dayayan Kandemir hem polislerin hem de çevredekilerin ikna çabasına rağmen tetiği çekti. Kandemir, koridorda hayatını kaybetti.

Olay yeri inceleme ekibi okula giderek, ceset ve çevrede inceleme yaptı. Bu sırada cesedin üzeri örtüldü, çevresine bariyerler yerleştirildi, seçmenler okulun diğer kapısını kullanıldı.

Okula gelen Kandemir'in yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Ceset, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Trabzon adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

"İKNA ETMEYE ÇALIŞTILAR"

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, yaptığı açıklamada, Kandemir'in bir suçtan dolayı arama kaydının bulunduğunu belirterek, ''Oy verme işlemi sonrasında silahını başına dayayarak, önceden var olan suç kaydından dolayı polisleri görünce böyle bir yola başvurdu. Arkadaşlarımızın ikna çalışmalarına rağmen hayatına son verdi. Maalesef böyle üzücü bir olay yaşandı'' dedi.

Öz, bazı haberlerde olayın kavga sonucunda yaşandığının ifade edildiğini belirterek, ''Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Sultan Kandemir, oy verme işlemini gerçekleştirdikten sonra çıkışta polisleri görünce özellikle arama kaydı olduğundan tedirgin olup kendi silahıyla intihar etti. Başka birine zarar veya sıkıntı vermesi söz konusu değil'' diye konuştu.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000