ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Şentop sonuçların kesin olmadığına vurgu yaptı.

Şentop, "İstanbul'da AK Parti yüzde 49.2, CHP yüzde 39.8, Ankara'da ise Ak Parti yüzde 46 üzeri, CHP ise yüzde 39 gözüküyor" dedi.

Şentop konuşmasını şöyle sürdürdü:

194 bin küsur sandıkta bizim 4 görevlimiz var. Bunun dışında teşkilatlarımızın kurduğu ekipler var. Sandık sonuçlarının tutanakları yansıtması önemli. Herkes sandıktakinin doğru yansıtılması ile uğraşsın. Bu açıdan görevli arkadaşlarımız var. İkinci husus sonuçların elde edilmesi bu konuda da çalışma yaptık. Görevli arkadaşlarımızın bir kısmını partimize sonuçları en güvenli şekilde aktarması için eğitimden geçirdik. Ayrı yazılım hazırlattık. Bina sorumlusu arkadaşlarımız bu verileri bize ulaştırıyorlar. Yavaş ama güvenilir şekilde hareket ediyoruz. Türkiye'den en fazla açılan sandık konusunda bilgi veren biziz. Açılan sandık yüzde 25 civarı.

Bu seçim süreci nasıl propaganda süreci yaşadığımızı biliyorsunuz. Buna benzeyen şeylerin sandık üzerinden yapıldığının görüyoruz. Twitter hesabımdan gelen bilgi benim ağzımdan değil. İstanbul'da ilk sonuç yüzde 33 demişim. Böyle açıklama yapmadım. Bazı yazarlarda devreye girmiş ancak bizim elde ettiğimiz sonuçlar sandık bazlı sonuçlardır.

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000