ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ankara'da nefes kesen bir yarışa sahne olan seçimin kazananı hala belli olmadı. CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş ve AK Parti'nin adayı Melih Gökçek, yaptıkları açıklamalarla zaferlerini ilan etti.

Mansur Yavaş, sandıkların yüzde 94'ü açıldıktan sonra kameraların karşısına geçti ve 27 bin 500 oy farkla ipi göğüslediğini açıkladı. CHP oylarının yüksek olduğu sandıkların kasıtlı olarak bekletildiğini ileri süren Yavaş, "Sandıkta kazandığımızı masada vermeyeceğiz. Ankara’yı artık yavaş yavaş kazanıyoruz. Şu anda yüze 6 civarında kalan oyun sayılmasını bekliyoruz ondan sonra da Ankara’da kirli siyaset kalkacak. Yeni bir dönem başlıyor. Gökçek dönemi bitmiştir, hepimize hayırlı olsun." diye konuştu.

Yavaş’tan sonra sabahın ilk ışıklarında gazetecilerin karşısına geçen Gökçek ise seçimi 30 bin oy farkla kazandığını ilan etti. Gökçek, “Bütün Ankaralılara teşekkür ediyorum. Ankara’da ittifak vardı, yurt içinde baronlar, yurt dışında beynelmilel güçler yine mağlup oldular. Geçen seçimlere oranla oyumu yükselttim. Herkesin birleşmesine rağmen bu zaferin kazanılması son derece anlamlı. Bütün Türkiye Başbakanına, partisine sahip çıktı. Demek ki yedi düvel de birleşse güçleri yetmeyecek. Bize oy veren bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Türkiye’yi hile yapıldı diye çalkalayacaklar” şeklinde konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(13)
Kalan karakter : 2000