ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

AK Partili Sadullah Ergin ile CHP'li Lütfü Savaş arasında Hatay'da süren seçim yarışının kazananı resmi olmayan sonuçlara göre CHP oldu.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile CHP'li Lütfü Savaş arasında kıyasıya devam eden seçim yarışında 3 bin 404 sandıktan 3 bin 382'si açıldı. Bunun dışında Ak Parti'nin itiraz ettiği bazı sandıklar da yeniden sayıldı. Yapılan sayımın ardından resmi olmayan sonuçlara göre CHP'li Lütfü Savaş, yüzde 41.14'lük oy oranıyla seçimin galibi oldu. Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yüzde 40.34 oy oranıyla ikinci olduğu seçimde MHP'nin adayı Mete Aslan oyların 15.45'ini alarak üçüncü oldu.

Bu yıl büyükşehir olan Hatay'ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Lütfü Savaş, zaferini Ulus Meydanı'nda taraftarlarıyla birlikte havai fişekler altında kutladı.

"STRATEJİK PLANIMIZ VE PROJELERİMİZ HAZIR"

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre kazanan CHP'li aday Lütfü Savaş, "Stratejik planımız ve projelerimiz hazır. İlk hamleleri İnşallah önümüzdeki günlerde atacağız" dedi.

Antakya Cumhuriyet Meydanı'nda partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Savaş, burada halka hitap etti. Seçim günlerinin demokrasinin bayram günleri olduğunu ifade eden Savaş, "Bayramınız kutlu olsun. Bu bayram gününde hem andımıza hem İstiklal Marşı'mıza hem de bizleri birleştiren yüce bayrağımıza sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Bugüne kadar ki 5 yıllık süreç içerisinde Antakya'daki hemşehrilerinin ailesinden bir parça olduğunu belirten Savaş, başta partisinin genel başkanı olmak üzere hem Cumhuriyet Halk Partisi ailesine hem de tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

DHA-AA

  • sadullah ergin
  • hatay
  • chp
  • Lütfü Savaş

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000