ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 25 Aralık soruşturması kapsamında 96 kişi hakkında verilen takipsizlik kararına itirazda bulundu.

Tanal, itiraz dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına iletilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

"Eksik inceleme yapılarak gerekli bilgi ve belgeler istenmeden, tanıkların ifadeleri alınmadan, bilirkişi incelemesi yapılmadan, hukuki nitelendirmede yanılarak soyut gerekçelerle karar verilmesinin usul ve yasaya aykırılık teşkil ettiği" savunulan dilekçede, "devletin menfaatini de açıkça ilgilendiren bu soruşturma kapsamında Hazine'ye veya başka bir devlet kurumuna ihbarda bulunulmadığı ve bu anlamda etkin soruşturma yürütülmediği" kaydedildi.

Emniyet mensuplarına yönelik operasyonlarla takipsizlik kararı verilen söz konusu soruşturma arasında fiili ve hukuki bağ bulunduğu ileri sürülen dilekçede, "Bu takipsizlik kararıyla maddi gerçeğin ortaya çıkarılması perdelenmiş olacaktır" denildi.

Dilekçede, "Bu perdenin kaldırılması için takipsizlik kararının kaldırılması ve emniyete yönelik operasyonun, bu soruşturma dosyasıyla birleştirilerek yapılmasının hukuk güvenliği, kamu vicdanı ve adaletin tecellisi açısından elzem olduğu" ifade edildi.


AA

  • 25 Aralık soruşturması
  • CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000