ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Jandarmanın rüşvet, dolandırıcılık, irtkap suçlarına yönelik olarak yaptığı operasyonda nöbetçi mahkeme tarafından kefaletle serbest bırakılan Ticaret Odası sicil memurları için bir üst mahkeme tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Resmi evrakta sahtecilik yaparak bazı şirketleri ihalelere girmek için uygun şartları taşıyor gibi gösteren Marmaris Ticaret Odası sicil memurları Mustafa Şengül, Mehmet Hüsnü Şuşut ve Seferiye Demircan'ın kısa sürede büyük bir servet edindiği iddia edilmişti.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü Ekipleri'nin 6 Ekim
tarihinde düzenlediği operasyonda göz altına alınan 3 Ticaret Odası çalışanı
hakkındaki kefaletle serbest bırakılma kararını Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi
bozdu.

2008'e 1226 sayılı dosyada Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi 13 Ekim'de  nöbetçi mahkemenin kararını bozarak savcılığın tutuklamaya kısmen kabulüne karar verdi.

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin ardından 15 Ekim'de Marmaris 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Ticaret Odası Sicil Memurları, Mustafa Şengül, Mehmet Hüsnü Şuşut ve Seferiye Demircan'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Marmaris'te 6 noktaya eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 13 kişi göz
altına alınmıştı. 10 Kasım'da göz altına alınan mali müşavir, banka ve
öğretim görevlilerinin savcılık tarafından serbest bırakılmış, Ticaret Odası
sicil memurları ise nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Nöbetçi mahkemede  sicil memurlarının her biri için 30'ar bin YTL'lik kefaletle serbest bırakılma
kararı vermişti.

SELDA ERÇETİN / CNA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000